Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

W dziale

Rozpocznij przygodę z Polskim Portalem Fantasy!

Prorok.pl poszukuje osób, które zajęłyby się pisaniem newsów. Jeśli masz nie mniej niż 15 lat, dysponujesz dużą ilością wolnego czasu, lubisz pisać, swobodnie posługujesz się językiem polskim, znasz przynajmniej jeden język obcy na poziomie średniozaawansowanym (najlepiej j. angielski bądź niemiecki), interesujesz się nowikami ze świata fantastyki i chciałbyś współtworzyć Polski Portal Fantasy – zgłoś się do nas!

Proroka piąte urodziny, czyli portalu historia krótka

Aż trudno uwierzyć, jak czas szybko płynie. Aż trudno uwierzyć, iż Prorok kończy dziś 5 lat i mimo różnych przeciwności losu wciąż egzystuje w wirtualnym świecie. I, co najlepsze, chyba ma się całkiem nieźle. W ciągu tych pięciu lat wydarzyło się wiele, tak wiele, iż potrzeba by mi było kolejnych pięciu lat na dokładne opisanie wszystkiego, więc powiem tylko...

Mugol Ministrem Edukacji?

Akcja zbierania podpisów pod apelem o odwołanie Romana Giertycha ze stanowiska Ministra Edukacji. Zachęcamy wszystkich uczniów i studentów do poparcia tej inicjatywy.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, drodzy Czytelnicy, wiele radości, szczęścia, pomyślności, wewnętrznego spokoju, spotkań przy rodzinnym stole, wiosny w sercu, kolorowych jajeczek, białych owieczek, bakalii w serniku, mazurków polukrowanych, królików rozkicanych, pyszności w koszyczku, a przede wszystkim udanego lania w mokrym dniu suchego ubrania!

Wesołych Świąt!

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku – czas radości i pokoju. Czas pełen nadziei i miłości. Z tej okazji chcielibyśmy życzyć Wam, abyście przeżyli go jak najpiękniej, w prawdziwie rodzinnej, ciepłej atmosferze, przy suto zastawionym stole i pachnącej lasem choince, w zdrowiu i szczęściu.

Drugie żeglowanie- czyli mój powrót

Niespodzianka! Po rocznej już przerwie za namową Krwawego Barona postanowiłem wrócić do Magicznej Redakcji i do powszechnie uwielbionego przez Potterowców Proroka. Jak wiadomo dwa razy do tej samej rzeki wejść nie można, ale zaznaczam, że i ja do niej nie wchodzę. Zauważyłem wielką zmianę, obserwując Proroka z perspektywy pokojowej opozycji (Wszystko płynie…).

Sprostowanie

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z pewnymi konfliktami redakcyjnymi, które niestety zostały wyleczone na łamy Proroka. W pewien sposób wszyscy zachowaliśmy się głupio, a sytuacja wymknęła się nam z pod kontroli. Jednakże prosimy czytelników o wyrozumiałość i wymazanie z pamięci ostatnich wydarzeń.

Śmierć i wielcy zmarli – czyli jak duch jest wyziewany

Śmierć to wojowniczka niepokonana i zawsze zwycięska; nie ma przed nią ucieczki, nie ma ratunku, nieznana jest data i godzina jej nadejścia. Nie wiadomo, czy zaatakuje, czy obejmie. Mistyczna i tajemnicza – bo nikt, kto ją spotkał i 'przeżył', nie powraca i nie dzieli się z kimkolwiek swoim doświadczeniem. Nie znamy jej, nie wiemy, co o niej powiedzieć; myślimy o niej, boimy się, przygotowujemy się na jej nadejście. Nic dziwnego, że w literaturze Fantasy śmierć spotkać można wszędzie, skoro tak bardzo zaprząta ona nasze umysły.

Z życia Proroka: ankieta przedwyborcza (sic! badamy nastroje polityczne Prorokowiczów!) oraz ogłoszenie

Jak wyglądałby Sejm, gdyby głos wyborczy posiadali jedynie czytelnicy Proroka? Kto zostałby wybrany prezydentem? Postanowiliśmy to sprawdzić! Możesz, jeśli zechcesz, wziąć udział w swoistych Prawyborach. Tymczasem musimy przestrzec: na horyzoncie widać pewne martwiące chmury, które zmierzają ku Prorokowi...

Zdementowanie szkalujących Proroka plotek

Jedna z wielu stron Spike'a została zamknięta, podczas gdy inna, 'nie-spike'owa', wciąż bytuje. Jaki wniosek z tego można przeczytać na kolejnej pirackiej stronie drużyny Spike'a? Oczywiście! Ta druga ma znajomości z Prorokiem oraz z forum Medii Rodziny, a co za tym idzie – jest chroniona. Żałosne, śmieszne, a w dodatku pozbawione przesłanek logicznych. I przykre.

W klepsydrze Czasu Przyszłość staje się Przeszłością

Bardzo mnie zaskoczyły artykuły Krwawego Barona opisujące historię Proroka; tym bardziej, że to właśnie Krwawy może opowiedzieć dosłownie wszystko. Tymczasem chciałbym się z Wami podzielić moją własną – wiem, pewno trochę nudną – historią, a zarazem roli tego właśnie Serwisu w moim – krótkim dotychczas, mało znaczącym – życiu. Nie zachęcam.

Redakcja Proroka przez wieki

Skład redakcji naszej strony bardzo często zmieniał się przez lata. Przewineło się przez nią dziesiątki osób, których nie sposób wyliczyć. Poniżej przedstawiamy listę redaktorów Proroka, którzy najbardziej zaznaczyli się w historii serwisu.