Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

W dziale

Poszukiwany, poszukiwana

Rażące braki w asortymencie Proroka dają się we znaki ze szczególną mocą. Tym bardziej, że nadchodzą wakacje i wszyscy będą mieli mnóstwo wolnego czasu zrówno na pisanie, jak i na czytanie... o ile będzie co czytać. Dlatego też Wielkie Poszukiwania Proroczego Ożywiciela uważam za otwarte!

Święty Walenty atakuje, czyli Prorok.pl i jego mafia

Braci Prorocza, tego jeszcze nie było! Trzech naszych guru udzielających walentynkowego wywiadu specjalnie dla magazynu "Czarownica"! ...w artykule także niezbędne podstawowe informacje na temat wyżej wymienionych.

Święta, święta! - życzenia bożonarodzeniowe

Z okazji świąt Bożego Narodzenia najlepsze życzenia Szanownym Bywalcom i Przypadkowym Czytelnikom... Aby wszystkim się darzyło i się jakoś wiodło pomalutku... ;]

6 lat Prorok.pl, zasady publikowania tekstów Czytelników

Wierzyć się nie chce, że Prorok.pl osiągnął już wiek, w którym winno się go ubrać w szkolny mundurek i zaprowadzić na pierwszą lekcję. Ale uwierzyć trzeba, bo minął kolejny rok i o ten miniony rok Prorok.pl jest starszy, kończąc dziś sześć lat. Z okazji szóstych urodzin chcielibyśmy podziękować za kolejny wspólny rok wszystkim Czytelnikom naszego portalu!

Zegary czasu przestawiły się

Prorok przeniósł się w czasie. Utraciliśmy część bazy danych, mówiąc konkretniej. Przepraszamy wszystkich czytelników. Postaramy się choć w części odzyskać ostatnio publikowane teksty.

Koniec wakacji, koniec laby, koniec...

Niestety wredna śmierć zarżnęła nam wakacje i wciągnęła je w otchłań śmiercionośnych krain, by już za kilkanaście długich, okrutnych miesięcy nauki z powrotem wypuścić na światło dzienne. Oddać rozpalonej nastoletniej tłuszczy to, co zostało im w tak brutalny sposób odebrane. Odrobinkę za daleko się oddaliliśmy; wcześniej czeka nas katorga, której nie sposób uniknąć. Powodzenia w szkole!

Odszedł król, niech żyje król! Tron Strefy Fikcji już pusty nie stoi!

Nie sądziłam, że stanie się to tak szybko. Ledwo Valaraukar abdykował, a już znalazł się śmiałek gotowy go zastąpić na stanowisku zarządcy Strefy Fikcji! Co najważniejsze, jest on godny tego zaszczytu. Ów młodzian jest równie bezczelny jak Valaraukar i z równie wielką co Valaraukar ochotą tępi błędy wszelkiej maści. Panie i panowie, przedstawiam Wam nowego władcę Strefy Fikcji! Niech się dobrze sprawuje!

Drogi raz połączone ja niniejszym rozdzielam – niech Prorok trwa bez Valaraukara! Cursum perficio.

Oto przepowiedziano Wielkie Zmiany i Metamorfozę. Inny Prorok, inny portal. Inni czytelnicy być może! Kolejny raz już mają dokonać się udokonalenia, albowiem – jak to miał chyba w zwyczaju mawiać Krwawy Baron – rozwój jest celem w samym sobie. Bez kul u nóg, bez jakichś potrzasków o wybujałej ambicji, w które biedny portal wpadł nieopatrznie. Doskonale! Patrzę dziś na Proroka i dumny jestem z tego, co udało się nam – redakcji, czytelnikom, gościom – stworzyć. Łechcze moją dumę to, że sam przyczyłem się do tego w nielichym stopniu. Czyż nie ma lepszego momentu na odejście? Moje odejście? Rozłączenie dróg Valaraukara i Proroka? Nie ma, moi drodzy!

Kolejna odsłona Proroka Sieciowego – jeszcze bardziej magiczna i fascynująca

Panta rhei kai ouden menei – wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo – jak był zauważył i rzekł starożytny grecki filozof, Heraklit z Efezu. Prorok Sieciowy również płynie – z duchem czasu, po wielkiej rzece Nowoczesności, szczęśliwie mijając wszelkie przeszkody, pokonując przeciwności losu, śmiało stawiając czoła nawałnicom i inszym problemom. Jednak każdy statek co jakiś czas musi zawinąć do portu. W pewnym tajemniczym zakątku wirtualnego świata, który na żadnych współczesnych mapach nie jest zaznaczony, Prorok Sieciowy przechodzi właśnie kolejną wielką metamorfozę, by móc już wkrótce rozwinąć żagle na Morzu Imaginacji przy, miejmy nadzieję, sprzyjającym wietrze Wzniosłych Idei!

Spotkanie Prorokowiczów, Stary Browar, Poznań 2006

Drodzy Czytelnicy Proroka z Poznania i okolic! W najbliższy wtorek (ósmego sierpnia) Prorokowa Brać w składzie bliżej nieokreślonym planuje spotkać się w Browarze w jednej z tamtejszych kawiarni. Byłoby nam bardzo miło, gdyby dołączyły do nas osoby Proroka Sieciowego czasem odwiedzające.

Rozpocznij przygodę z Polskim Portalem Fantasy!

Prorok.pl poszukuje osób, które zajęłyby się pisaniem newsów. Jeśli masz nie mniej niż 15 lat, dysponujesz dużą ilością wolnego czasu, lubisz pisać, swobodnie posługujesz się językiem polskim, znasz przynajmniej jeden język obcy na poziomie średniozaawansowanym (najlepiej j. angielski bądź niemiecki), interesujesz się nowikami ze świata fantastyki i chciałbyś współtworzyć Polski Portal Fantasy – zgłoś się do nas!

Proroka piąte urodziny, czyli portalu historia krótka

Aż trudno uwierzyć, jak czas szybko płynie. Aż trudno uwierzyć, iż Prorok kończy dziś 5 lat i mimo różnych przeciwności losu wciąż egzystuje w wirtualnym świecie. I, co najlepsze, chyba ma się całkiem nieźle. W ciągu tych pięciu lat wydarzyło się wiele, tak wiele, iż potrzeba by mi było kolejnych pięciu lat na dokładne opisanie wszystkiego, więc powiem tylko...