Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Wzloty i upadki SMiC

      Witam serdecznie wszystkich czytelników Proroka sieciowego. Nazywam się Delymbor i od niedawna wstąpiłem w elitarny szereg redaktorski <brawa>.

         Ostatnimi czasy narobiło się trochę szumu wokół Szkoły Magii i Czarodziejstwa, która od pewnego czasu nie może odbić się od dna, na którym się znalazła.
         Historia SMiC jest dość kolorowa, chciałbym, więc przybliżyć wam, co nieco, jako, iż jestem osobiście zaangażowany w całe to przedsięwzięcie.


         Wszystko zaczęło się jakiś czas temu, kiedy to kilka osób natchniętych twórczością J.K Rowling postanowili na łamach Internetu spróbować swych sił tworząc wirtualny odpowiednik potterowskiego Hogwartu. Założycielem pierwotnej wersji SMiC był min. Silverboy(z którym to wywiad można było przeczytać niegdyś na łamach Proroka).
Wtedy to jeszcze szkoła znajdowała się na innej nie związanej w żaden sposób z Prorokiem stronie. Jednak kreatywny umysł Krwawego Barona zasugerował naszemu webmasterowi, iż fajnie byłoby współpracować z jedną z pierwszych i zarazem najlepszych tego rodzaju uczelni w naszym kraju. Tak właśnie narodziła się wersja szkoły, która jest wam z pewnością bliższa i na pewno niejedno z was pamięta pierwszy rok działalności SMiC, będącej odtąd nieodłączną częścią Proroka Sieciowego.
        Sprawy zaczęły się komplikować na początku kolejnego roku nauki, wtedy to została powołana nowa dyrektorka, gdyż poprzednia zaginęła bez śladu. Szkołę przejęła - Lim Carsewiel, wprowadzając nowy przedmiot, jakim były Magiczne Runy. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, iż zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego nie miałaby miejsca fala rezygnacji nadsyłanych przez ówczesnych nauczycieli SMiC.  Rada szkoły uznając, iż znalezienie kompetentnego grona pedagogicznego może potrwać dłuższy okres czasu postanowiła zamrozić działalność szkoły.
Wtedy to właśnie po raz pierwszy w historii Szkoła Magii i Czarodziejstwa(SMiC) została zamknięta!
        Będąc wstrząśnięty zaistniałą sytuacją chciałem zrobić, co w mojej mocy, aby jak najszybciej szkołą odzyskała dawną witalność, jednak brak zaufania z czyjejkolwiek strony oraz nie dysponowanie jakąkolwiek władzą uniemożliwiły mi to (nie ukrywam, iż od dawna chciałem przejąć stanowisko dyrektorskie jednak nieznajomość html dyskwalifikowała mnie).
        Kolejna próba reaktywacji nastąpiła jakiś czas później, kolejnym genialnym kandydatem mającym przywrócić SMiC dawną świetność był profesor Horrendrum. Jego plany spełzły na niczym, gdyż ..... wycofał się kiedy wszystko było już zaplanowane (min. skompletowano grono pedagogiczne). Organizacja zajęła długie tygodnie, lecz rezultatów nie przyniosło to żadnych.
        Minął prawie rok a po Szkole Magii pozostały tylko resztki pozostawione na Proroku.
Kilka miesięcy temu również próbowano ożywić szkołę, kandydowałem wówczas na dyrektora, rywalizowałem wtedy o to stanowisko z krwiożerczą Emmą Scyther, nie będę jednak komentować tego zajścia gdyż nie chcę się narażać co niektórym redaktorom ^^ .
Jak możecie się domyślać, również nic z tego nie wyszło.


         Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, która powtarza się tu od niepamiętnych czasów (tzn. od roku^^), nadeszła kolejna próba wznowienia działalności szkoły, a raczej próba stworzenia czegoś nowego gdyż niektórzy redakcyjni indywidualiści, których nie wymienię z nazwiska (Lucian Lacigam:P) zarzekają się, iż projekt będzie oryginalny, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.       Jak sami możecie wnioskować sedno sprawy leży we współpracy między osobami tworzącymi nową szkołę, która nigdy nie ujrzy światła dziennego, jeśli będziemy myśleli wyłącznie o  sobie.  Nawołuję więc do redaktorów, przyszłych nauczycieli SMiC, Wielkich Introligatorów oraz do wszystkich czytelników :  WSPÓŁPRACUJMY ZE SOBĄ!

     
        Jeśli ktokolwiek z was ma jakieś pomysły lub cokolwiek do powiedzenia to mówcie, wszystkie głosy zostaną wzięte pod uwagę, gdyż szkoła, którą stworzymy będzie dla was, więc śmiało wyrażajcie swoją opinię.

Delymbor
31.08.2003, 00:11

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

al

Dlamnie najlepsza szkołą jest www.hpotte.rroxtet.com

21.07.2005, 18:35
kasiakrzyk_14

Mam nadzieję, że ten pomysł wreszcie wypali :) Radziłabym, abyście po zgłoszeniu uczniów upewnili się, że wszyscy na pewno będą chodzić do waszej szkoly (co się zgłosili) bo bywa tak, że wszyscy się zgłaszają, a potem nawet nie raczą przyjść na lekcje! :P

10.08.2004, 10:42
Oliver Onassis

ciekawe jak beda wygladac te lekcje i egzaminy i kiedy to wszystko bedzie sie odbywalo

2.09.2003, 15:21
MiLCia

moze tym razem wyjdzie...?miejmy nadzieje :)

1.09.2003, 20:25
prof. Horrendrum

O tak - Delymbor na pewno nie jest odpowiednia osoba do komentowania mojej osoby :P Pragne tylko przypomniec Ci Delymborze, ze to m. in. ty nie przyslales mi pierwszego wykladu z zielarstwa! Poza tym warto chyba wspomniec o tym, ze moja wspolpraca z Krwawym Baronem ulegla znacznemu pogorszeniu co rowniez bylo jednym z wielu powodow mojego odejscia. Zostalem pozbawiony wszelkiej wladzy i bylem calkowicie zalezny od Barona... To wszystko co mam na swoje usprawiedliwienie :P Buzka! :*

1.09.2003, 12:50
ZoOopciAczeK

Fajnie, że tą szkołę dalej wznawiacie :)) Życzę powodzenia! :) A teraz chciałabym troszkę nie na temat. W nowym proroku się trochę pogubiłam... nie wiem czy nie ma archiwum czy cio?? ale był tu kiedyś news informujący o poszukiwaniu kandydatów na współredaktorów (artykuły o Władcy Pierścieni itp.). Jakoś nie mogę teraz znaleźć tego newsa :((( WIęc gdyby ktoś wiedział coś na ten temat to mógłby mi napisać albo w komentach albo na e-mail : zupcia11@wp.pl ?? Bardzo proszę o pomoc ... Z góry dzięki.

31.08.2003, 22:13
Seyla

Zgłaszam się na moderatorkę komentarzy =P =P =P =P =P

31.08.2003, 21:23
heroina

Jutro powrót do szkoły :((( Ide do pierwszej gimnazjum

31.08.2003, 21:22
Luthien Alcarin

Ja chce być ucznie !!! Nie wiem dlaczego, ale stanowisko ucznia, a raczej uczennicy bardziej mnie interesuje

31.08.2003, 21:01
Lucian Lacigam

Mój komentarz dodał sie chyba za dużo razy, Internet ciągle mnie zaskakuje...

31.08.2003, 20:38