Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

6 lat Prorok.pl, zasady publikowania tekstów Czytelników

Wierzyć się nie chce, że Prorok.pl osiągnął już wiek, w którym winno się go ubrać w szkolny mundurek i zaprowadzić na pierwszą lekcję. Ale uwierzyć trzeba, bo minął kolejny rok i o ten miniony rok Prorok.pl jest starszy, kończąc dziś sześć lat.

Z okazji szóstych urodzin nie będę po raz kolejny przypominać historii powstania portalu ani z przesadną dumą wymieniać jego osiągnieć. Chciałabym natomiast w imieniu całej redakcji Prorok.pl bardzo serdecznie podziękować za kolejny wspólny rok wszystkim Czytelnikom naszego portalu, bo to właśnie dla nich Prorok.pl wciąż istnieje i – ku zdziwieniu niektórych – wciąż się rozwija. Dużo za nim i dużo przed nim – mam tu na myśli przede wszystkim angielską i polską premierę ostatniego tomu przygód Harry’ego Pottera oraz premierę filmu „Harry Potter i Zakon Feniksa”. Już teraz mogę napisać: oj, będzie się działo! i gorąco zachęcić do odwiedzania naszej strony.

Podziękowania należą się także młodzieży tworzącej – z większym lub mniejszym zaangażowaniem – Prorok.pl. Przez ostatni rok skład naszej redakcji uległ zmianie. Obecnie, prócz mnie, dla naszych Czytelników piszą: Adam Aleksander Klimowski, Intaco oraz Lucian Lacigam; od czasu do czasu można także przeczytać teksty Kfiatuszka, Latinae, Iguanki, Larsefurii czy Mithrandira. Opiekunem Strefy Fikcji stał się Assarin, zastępując Valaraukara na stanowisku redaktora naczelnego. W tym miejscu muszę przypomnieć, że również nasi Czytelnicy również mogą przysyłać do redakcji Prorok.pl swoje artykuły, newsy, felietony, recenzje, eseje, wywiady, parodie czy też opowiadania. Aby przysłany tekst został opublikowany, musi:

– być zgodny z tematyką portalu,
– być napisany poprawną i ładną polszczyzną; mile widziane teksty oryginale, napisane z humorem, zawierające konstruktywną krytykę,
– zawierać tytuł i podpis autora,
– zawierać bibliografię lub nazwę wiarygodnego źródła informacji (jest to niezbędne w przypadku artykułów do MMS i newsów),
– zawierać poprawnie odmienione słowa pochodzące z języka obcego (dotyczy to zwłaszcza imion i nazwisk bohaterów powieści fantasy, a także ich autorów).

W przypadku opowiadań proszę zapoznać się z regulamin Strefy Fikcji oraz Warsztatami dla twórców. Teksty nie spełniające wyżej wymienionych kryteriów będą odrzucane. Prace należy słać na następujące adresy e-mail:

aibhill.dreamstoher@wp.pl
assarin@onet.eu

Szczególnie apeluję do przesyłania opowiadań. Zachęcam także do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat naszej strony. Mam nadzieję, że siódme urodziny Prorok.pl będzie obchodzić jeszcze bardziej ciekawy, jeszcze bardziej magiczny i w nowej szacie graficznej. Tymczasem życzę Czytelnikom oraz redakcji wszystkiego dobrego i niezapomnianych wakacji!
Przeczytaj:

Proroka piąte urodziny, czyli portalu historia krótka

REGULAMIN Strefy Fikcji oraz nieco podniosłych myśli

Reguły dotyczące interpunkcji oraz wyglądu tekstu w opowiadaniach i nie tylko

Czas wspiąć się na Wyżyny Pisarstwa – czas rozpocząć Warsztaty!

Warsztaty pisarskie – odsłona druga, czyli rzecz o Pomyśle i Antycypacji

Warsztatów Pisarskich odsłona trzecia – Stylowa

Aibhill Dreamstoher
23.06.2007, 00:01

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

Mary

A ja w słowniku nie mam ani jednej, ani drugiej wersji. Jest tylko "konfundować" i "skonfundować". O!

8.07.2007, 11:48
Agrypine S.

A Lucek napisał: skonfudowany.

7.07.2007, 15:48
Jo

Fajnie, że to już tyle lat^^. Chociaż coraz rzadziej mnie tu ciągnie... Ta strona utraciła trochę ze swojej pierwotnej magii, zwłaszcza Strefa... Jest tak, hmm, inaczej.

4.07.2007, 12:54
V.

Chyba konfundowana.

2.07.2007, 14:10
Agrypine S.

Assarin mnie olewa. Czuję się pominięta, nieszczęśliwa i skonfudowana.

30.06.2007, 23:28
Dino

A smaczne były?

30.06.2007, 20:49
Mary

Dlaczego się nie podzielisz?

28.06.2007, 12:58
Aibhill Dreamstoher

Właśnie je zjadam.

28.06.2007, 11:03
Dino

"Sto lat sto lat(...)" Ok, gdzie cukierki?

28.06.2007, 10:37
Andromeda Mirtle

Zobaczymy, zobaczymy...

26.06.2007, 23:09