Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Zapiski luźne o Proroku autorstwa Aibhill Dreamstoher

Po polskiej premierze „Harry’ego Pottera i Księcia Półkrwi” zostały już tylko wspomnienia, zdjęcia, papierki po Krówkach-niesmakówkach, mnóstwo - mam nadzieję - niezapomnianych wrażeń i, jak sądzę, w wielu przypadkach nieprzespane noce. Tak, na jakiś skończyło się wielkie potterowe szaleństwo. Nie płaczmy jednak, otrzyjmy łzy, wszak czeka nas jeszcze lektura siódmego tomu przygód Harry’ego oraz ekranizacja „Zakonu Feniksa”.

Chciałabym na chwilę powrócić do wydarzeń minionych dni, gdyż niewątpliwie premiera „Księcia Półkrwi” była wielkim wydarzeniem dla polskich czytelników i fanów twórczości Rowling, a także wielką próbą dla nas, redaktorów Proroka. Staraliśmy się - podobnie jak podczas światowej premiery - przybliżyć Wam atmosferę, jaka panowała w krakowskich, warszawskich i poznańskich księgarniach tej magicznej nocy. Nie byłoby to oczywiście możliwe, gdyby nie zaangażowanie i determinacja redaktorów i sympatyków Proroka, dokładniej mówiąc Larsefurii, Krasnali, Elfiątka i jej przyjaciółki, Eve, Gryfka, Krakera oraz Testo, którym nie był straszny nawet kilkunastostopniowy mróz i tłum rządnych najnowszego tomu, poprzebieranych młodych czarodziejów i czarownic. W imieniu Krwawego Barona wszystkim serdecznie dziękuję za przygotowanie relacji i reportaży; jak to mówi mój wychowawca – „niech Wam Bóg to w dzieciach wynagrodzi”. Podziękowania należą się także pani Alicji Mielcarzewicz z działu promocji wydawnictwa Media Rodzina, która odpisując na nasze maile (a zwłaszcza moje i Gryfka) okazuje nam dużo cierpliwości; naprawdę na jej miejscu już dawno rzuciłabym na nas zaklęcia niewybaczalne. Miło mi oznajmić, że Prorok wyszedł poza sieć, a to głównie za sprawą Gryfka, który 26 stycznia na żywo (!) udzielił wywiadu dla Wielkopolskiej Telewizji Kablowej, a dzień wcześniej opowiadał o polskim potteryźmie dla telewizji Polsat, czego efekty było można zobaczyć w sobotnim wydaniu Informacji o godz. 18.50. Wszyscy redaktorzy Proroka, na czele z Krwawym Baronem są pod wrażeniem odwagi Elfiątka, która swoim czynem – o czym chyba nikt nie ma wątpliwości – zasłużyła sobie na dołączenie do naszego grona; tak więc oficjalnie pragnę wykrzyknąć: Lati, witamy w szeregach Proroka! Osobiście bardzo się z tego cieszę, ponieważ większość redakcji stanowią mężczyźni (co potwierdza fakt braku równouprawnienia w Polsce). Słowa uznania należą się także zapracowanemu Baronowi, który mimo ciągłych egzaminów przygotował nam kolejną już ramkę na stronę główną. 29 stycznia br. Prorok miał aż 103111 wywołań, co stanowi dla nas ogromny sukces i utwierdza w przekonaniu, że to co robimy, robimy dobrze. Niezwykle cenna jest dla nas opinia pana Andrzeja Polkowskiego, który zaszczycił nas wpisami w myślodsiewni, czym zmotywował nas do dalszej, jeszcze intensywniejszej pracy. Złośliwi twierdzą, że na Proroku aktualizacje pojawiają się niezwykle rzadko, newsów jest mało (ba, prawie wcale!), jednak na przekór im strona wciąż się rozwija i codziennie zwiększa się liczba odwiedzin. Na obecny wygląd Proroka pracowało i pracuje kilkanaście osób (więcej o nich możecie przeczytać tutaj), a jest to praca bardzo ciężka, nierzadko wymagająca poświęcenia wolnego czasu i kolidująca z nauką w liceach i na studiach. Tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy docenieni w polskim świecie potterowskim.

W związku z tragedią w Katowicach wiele stron postanowiło zawiesić działalność do końca trwania żałoby narodowej, my jednak po burzliwej dyskusji zdecydowaliśmy się normalnie funkcjonować. Mamy nadzieję, że uszanujecie naszą decyzję. Prosimy wszystkich o odpowiednie zachowanie w myślodsiewni (żadnych kłótni, wyzwisk, obraźliwych słów) i powagę.

Aibhill Dreamstoher
30.01.2006, 17:34

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

IAjUMHQNX

T6p8cE hi jonsf!

24.06.2007, 19:56
bUsklppOgvaEOnz

dm5WdK hi jonsf!

24.06.2007, 19:53
owwswXTV

PGIiFr hi jonsf!

24.06.2007, 19:53
cTofNcCuB

Fy2HRh hi jonsf!

24.06.2007, 19:37
KNDCsWsXWbLmhsfF

bB0ene hi jonsf!

24.06.2007, 19:07
iTjNoupTjKCtWVowYKH

1BOVWm hi jonsf!

24.06.2007, 18:44
iTjNoupTjKCtWVowYKH

1BOVWm hi jonsf!

24.06.2007, 18:43
gWrBsERCcNf

fk05cU hi jonsf!

24.06.2007, 18:07
usingerqgo

HIIII!!!!!

14.06.2007, 02:43
None

I try it

11.06.2007, 00:11