Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

"Krótka historia czarownictwa" Jeffreya B. Russella

Jak rozpoznać prawdziwą czarownicę? Czy one w ogóle są na świecie? Odpowiedzi na te pytania należy szukać w monografii czarownictwa autorstwa emerytowanego profesora historii

Trailer „Harry Potter i Więzień Azkabanu”

Od paru dni możemy oglądać (i podziwiać) dziewiczy trailer do ekranizacji trzeciej części przygód Harry`ego Pottera – „Harry Potter i Więzień Azkabanu”. Oficjalna premiera zapowiedziana jest, niestety dopiero, na czwartego czerwca 2004 r.

Niezgodności w Harrym Potterze?

Witajcie! Jak stare i mądre powiedzenie głosi: „erare humanum est”. Tzn., pomyłka jest rzeczą ludzką, także JK Rowling. Prezentujemy Wam niedociągłości, które zagorzali czytelnicy zauważyli.

Hej! Wyglądasz zupełnie jak Harry Potter!

Jak raportowaliśmy wcześniej J.K. Rowling autorka Harrego Pottera otrzymała nagrodę Księcia Hiszpanii w Kategorii „Concord”. W czasie pobytu w tym malowniczym kraju spotkała się z grupą dzieci. Podczas spotkania Rowling nagle się zatrzymała i powiedziała: „Hej! Wyglądasz zupełnie jak Harry Potter!” do ośmioletniego chłopca imieniem Eduardo Gutierrez.

Rowling - najpotężniejsza kobieta Hollywoodu

Joanne K. Rowling udaje się trzymać pieczę nad całą potterowską machiną. Jak twierdzą osoby dobrze poinformowane, szefowie wytwórni filmowej bardzo liczą się ze zdaniem autorki Harry’ego. Mają pełne zaufanie do podejmowanych przez nią decyzji.

Zmiany... czy aby na lepsze?

Czy wyobrażaliście sobie kiedykolwiek jak Draco Malfoy przemierza błonia Hogwartu swoim nowiuśkim BMW? Nie? A co powiecie na Harry'ego słuchającego "Reage Against the Machine" i Hermionę tańczącą breake-dance??? Spokojnie - to tylko plan filmowy "Więźnia Azkabanu"!

Harry nie tylko dla dzieci

Scholastic chce wydać specjalną wersję 5-ego tomu Harry'ego Pottera przeznaczoną dla osób od 18 do 38 roku życia zadając jednocześnie kłam stwierdzeniom, że powieść Rowling to literatura wyłącznie dla dzieci. Prezentujemy projekty zastosowanych przez Scholastic plakatów reklamowych.

SMiC - naboru część trzecia

Wszystkie osoby które w przyszłosci zechcą zostać uczniami SMiC informujemy, że z powodu dużej ilości przedmiotów nie wszystkie będą obowiązkowe. Jeżeli autorski projekt Luciana Lacigama, Abhill Dreamstoher i Emmy Schyter wejdzie w zycie zostaną wprowadzone profile i profilowane klasy. Maniaków pocieszamy, ze będzie też profil ogólny obejmujący wszystkie przedmioty.

Nielegalne tłumaczenia

Komunistyczna Republika Chin - tu mamy wybór, śmiem twierdzić nawet, ze całkiem spory, możemy kupić całkowicie pirackie wydanie które jest kompletnie nie ukrywanym plagiatem, możemy tez pójść i poszukać pirackiego tłumaczenia które najpewniej rozpadnie się po kilku dniach używania jeżeli w ogóle zrozumiemy o co w nim chodzi... W ostateczności możemy zaglądnąć do sieci, ale odradzamy, 30% Internetu jest dla Chińczyków niedostępna ponieważ Internet, jak wszystko inne zresztą w Chinach, jest ocenzurowany.

SMiC - naboru ciag dalszy

Ponieważ przeczytanie 30 zgłoszeń i odpisanie, często wielokrotne na pytania autorów każdego z nich jest niezwykle czasochłonne, więc błagam aby na mnie nie naciskano. Każdy otrzymuje odpowiedź w ciągu 24 godzin, a niektórzy uważają, że to za długi okres czasu. Wybaczcie ale śmiem powiedzieć, ze to już paranoja. Tak więc proszę nie pytać "Czy kiedyś wreszcie dostane odpowiedź?" jeżeli zgłoszenie wysłałeś 3 godziny temu.

Wywiad z piratem Spike'em

Prorok.pl prezentuje wywiad ze Spikem – tłumaczem nieoficjalnej wersji piątego tomu przygód Harrego pt. „Harry Potter i Zakon Feniksa”

Jak Powstają różdżki

Nad tworzeniem jednej różdżki schodzi magikowi wiele czasu. Jest to proces wymagający bardzo wielkiej dokładności gdyż w przypadku pomyłki różdżka nigdy już nie zadziała poprawnie. Wszystko zaczyna się od źródła Sekretis znajdującego się tam gdzie co roku przybywają z całego świata producenci różdżek.