Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Magiczny Przewodnik

Trzy miesiące temu ogłosiliśmy plebiscyt na najciekawsze i najbardziej magiczne polskie strony fantasty. Większość zgłoszeń dotyczyła serwisów poświęconych tematyce serii książek o przygodach Harrego Pottera. Przy ocenie zgłoszonych witryn pod uwagę brano: zawartość merytoryczną, częstotliwość aktualizacji oraz oprawę graficzną.

Nagradzamy za usterki- tłumacza, wydawnictwa i autorki Harry'ego Pottera

Tłumacz Andrzej Polkowski ogłasza konkurs na łamach strony Prorok.pl! Chcemy powołać do pracy wszystkich dociekliwych, do których tłumacz zgłasza się w książkach. Niechaj wszyscy, którzy w książkach J.K.Rowling i Andrzeja Polkowskiego widzą nie tylko magiczny tekst, ale i usterki, teraz wystartują w naszym konkursie, gdyż ich nazwiska zostaną umieszczone w przyszłych potterowskich publikacjach. Najaktywniejsi zostaną także nagrodzeni książkami.

Wywiad z Giadą Perissinotto i Gianlucą Panniello

Mam zamiar przedstawić dwoje wielkich czarodziejów trzęsących naszym światem razem z największymi twórcami tego świata. Są oni komiksiarzami. To oni stworzyli komiks „W.I.T.C.H.” rozchwytywany przez całą Ziemię (od Kanady przez Japonię po południową Afrykę). Nie należy ukrywać, iż komiks ukazuje się również w Polsce, gdzie według wielu znawców komiksu- pobił Kaczora Donalda.

Zlot fanów W.I.T.C.H.

Uwaga czarownice i miłośnicy komiksu! Mamy wielki zaszczyt zaprosić na Wielki Zlot Fanów W.I.T.C.H., który odbędzie się w warszawskiej Stodole już 13 marca tego roku! W tym artykule znajdziecie najważniejsze informacje o jednym z najbardziej niezwykłych spotkań organizowanych co roku. To dzięki niemu raz w roku czarodziejki ze wszystkich stron mogą spotkać się w bardzo niezwykłej atmosferze. Poza tym wielkim wydarzeniem będzie spotkanie ze znaną autorką komiksu W.I.T.C.H.- Giadą Perssinotto- która napisała również specjalny wstęp opublikowany również tutaj.

Potterownik II

Oto nasz kolejny magiczny informator dla każdego czarodzieja zagubionego w świecie mugoli. Tym razem umieszczamy informacje po całym dniu magii, jakim był 31 stycznia. Przedstawiamy krajobraz po burzy magii. Artykuł mógłby być umieszczany na raty i w odpowiednich dawkach, jednak postanowiliśmy napisać zlepek wszystkich ważnych informacji potterowskich.

Magiczny Przewodnik

Prorok.pl postanowił zorganizować plebiscyt, który wyłoni najlepsze, najbardziej wartościowe strony fantasty. Spośród zgłoszonych przez Was propozycji wybierzemy najlepsze i najciekawsze, magiczne miejsca w sieci.

Potterownik- dla każdego fana zagubionego w świecie mugoli

Drogi czarodzieju! Czytając ten Informator, poznasz wszystkie, być może niewyszukane przez Ciebie informacje potrzebne prawdziwemu Potterowcowi w dniu Wielkiej Premiery V części Harry'ego Pottera. Mam przyjemność poinformować Cię nie tylko o tym, że to już w tym tygodniu, lecz także wymieniam tu liczne miejsca polecane przez słynnych pana Andrzeja Polkowskiego i wydawnictwo Media Rodzina. Czytaj, szukaj i najlepiej wydrukuj ten informator, ponieważ będzie on Ci potrzebny w czasie, gdy zapomnisz jakiejś mugolskiej ulicy, na którą masz polecieć (kto tam wie tych mugoli?). Gdzie warto być? Kogo warto spotkać? I co warto robić po premierze? Tu właśnie dowiesz się odpowiedzi na podobne pytania zagubionych w świecie niemagicznych.

Premiera Premiera "Tezaurus- Harry Potter"- książki Andrzeja Polkowskiego!

Chciałbym ogłosić wszystkim fanom Harry'ego Pottera dobrą nowinę o wyczekiwanej książce znanego tłumacza książek J.K.Rowling- Andrzeja Polkowskiego. Już 26-ego stycznia czeka nas wszystkich- czarodziejów- premiera niezwykle przydatnej księgi z magicznymi hasłami Potterowskimi, aby dobry fan posiadał przy sobie zawsze pełną wiedzę o magicznym świecie. Przygotowując się na Wielką Premierę V-tej części Harry'ego Pottera, chciałbym polecić wszystkim fanom ten najmagiczniejszy podręcznik w Polsce, by dobrze przygotować się na Premierę jak i również przypomnieć sobie zapomniane hasła przed czytaniem nowego tomu Pottera.

Wiadomości od wydawnictwa MR!

W wydawnictwie Media Rodzina przygotowującym akcję promocyjną piątego tomu J. K. Rowling "Harry Potter i Zakon Feniksa" słychać już szum wjeżdżającego na peron 9 i 3/4 pociągu...

Dlaczego akurat o świcie?

Uznaliśmy zjawisko wschodu Słońca, moment szczególnie symboliczny i napawający optymizmem podczas zimy, kiedy to noc dominuje nad dniem za najlepszy termin premiery, mogący rywalizować z magią wrześniowej nocy sprzed dwóch lat.

"Krótka historia czarownictwa" Jeffreya B. Russella

Jak rozpoznać prawdziwą czarownicę? Czy one w ogóle są na świecie? Odpowiedzi na te pytania należy szukać w monografii czarownictwa autorstwa emerytowanego profesora historii

Trailer „Harry Potter i Więzień Azkabanu”

Od paru dni możemy oglądać (i podziwiać) dziewiczy trailer do ekranizacji trzeciej części przygód Harry`ego Pottera – „Harry Potter i Więzień Azkabanu”. Oficjalna premiera zapowiedziana jest, niestety dopiero, na czwartego czerwca 2004 r.