Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Znamy datę polskiej premiery "Księcia Półkrwi"!!!

Pobiegną, dopadną, opadną, osaczą w swoich rękach. Niektórzy nie zdążą nawet opuścić sklepu łakomym wzrokiem wydzierając kartkom tajemnice. Jeszcze kilkadziesiąt sekund. To już ostatnia taka premiera i ostatnia tak radosna atmosfera. Następnym razem będzie już coś nowego, ponieważ następny raz będzie ostatnim razem.

Oficjalne stanowisko Proroka Sieciowego i wydawnictwa Media Rodzina w sprawie nielegalnych tłumaczeń Harry'ego Pottera

W imieniu redakcji Proroka Sieciowego byłem niezwykle zaniepokojony kontrowersjami jakie wywołała nasza krytyka zapowiedzi nielegalnego tłumaczenia 6 tomu Harry'ego Pottera. Redaktorzy, któzy publikowali swe krytyczne wnioski zostali wielokrotnie obrażeni i oczernieni.

Jak powstaje książka?

Wraz z kolejnymi premierami książki o niegrzecznym chłopcu latającym na kiju do czyszczenia podłóg pojawia się ta sama kwestia. Krzyki i pojękiwania, a bo książka za droga, a co najgorsze trzeba na nią czekać. Mało tego! Trzeba czekać dłużej niż inni, takie dzieci w Anglii na przykład to dostaną szósty tom już w czerwcu. A my? Będziemy czekać...

Kto zginie w VI tomie?

Mamy wstrząsającą wiadomość dla fanów Harry’ego Pottera. W powstającym właśnie szóstym tomie powieści zginie kolejna postać. Niewykluczone, że będzie to sam Harry Potter!

Londyn - magiczna stolica

Londyn nie bez powodu, przynajmniej przeze mnie, jest nazywany Magiczną Stolicą Świata. Powód jest chyba dość oczywisty. To właśnie z tym miastem kojarzony jest Harry Potter, najpopularniejszy czarodziej na świecie. Jako czarownica pragnąca wiedzy i przygód postanowiłam odwiedzić Londyn i odkryć przed czytelnikami Proroka wszystkie jego tajemnice.

Rodzice Harry'ego

Nie zastanawialiście się kiedyś, co robili rodzice Harry’ego zanim wzięli ślub i urodził im się syn? Wbrew pozorom nie mogli mieć wtedy osiemnastu lat. Musieli wcześniej jakoś zdobyć swój majątek. Nie wierzę, że rodzice Jamesa lub Lily byli milionerami i zostawili dzieciom fortunę.

Zakazane sporty

Wszyscy wiemy o tym, że Ministerstwa Magii na całym świecie stworzyły Międzynarodową Konfederację Czarodziejów między innymi po to, aby móc na całym ziemskim globie uznać pewne dyscypliny sportowe, takie jak np.: polowanie na mugole, creaothceann czy shnutbumps za nielegalne. Doskonali zawodnicy gier zakazanych nie zamierzali przejść kursów na graczy jakże nudnego Quidditch’a z całą jego legalnością, tysiącami zasad, brakiem ryzyka...

I niech magia trwa!!!- Ogólnopolski Zlot Czarodziejów w Poznaniu

Do firmy IWEN przychodzi coraz więcej maili od fanów Harryego Pottera. Media głoszą magiczną nowinę: Zlot czarodziejów odbędzie się 30 sierpnia tego roku najprawdopodobniej z udziałem potterowskich znakomitości! Zaproszeni zostali sławni aktorzy ekranizacji Harry'ego Pottera. Takiego Zlotu jeszcze nie było! A wszystko to dzięki fanom, którzy mogą teraz sami decydować, jakiego chcą Zlotu, a nawet wygrać nagrody w konkursie na najmagiczniejszy pomysł!

Harry Potter to plagiat Akademii Pana Kleksa

Tylko w tym roku autorka powieści o Harrym Potterze zarobiła 170 mln dolarów! A w jaki sposób Joanne K. Rowling wpadła na złotodajny pomysł postaci młodego czarodziejea oraz akademii magii i czarów? Ano normalnie. Obejrzała polski film „Akademia Pana Kleksa”.

Znamy tytuł 6 tomu Harry'ego Pottera!!!

"Harry Potter and the Half Blood Prince" można przetłumaczyć dosłownie jako "Harry Potter i Półkrwisty książe" ale jest to tłumaczenie dość mylne. Poza tym duże litery wskazują na to iż jest to raczej tytuł jakim nazywana jest jakaś postać niż określenie samo w sobie. Zgadzacie się?

Magiczny Przewodnik

Trzy miesiące temu ogłosiliśmy plebiscyt na najciekawsze i najbardziej magiczne polskie strony fantasty. Większość zgłoszeń dotyczyła serwisów poświęconych tematyce serii książek o przygodach Harrego Pottera. Przy ocenie zgłoszonych witryn pod uwagę brano: zawartość merytoryczną, częstotliwość aktualizacji oraz oprawę graficzną.

Nagradzamy za usterki- tłumacza, wydawnictwa i autorki Harry'ego Pottera

Tłumacz Andrzej Polkowski ogłasza konkurs na łamach strony Prorok.pl! Chcemy powołać do pracy wszystkich dociekliwych, do których tłumacz zgłasza się w książkach. Niechaj wszyscy, którzy w książkach J.K.Rowling i Andrzeja Polkowskiego widzą nie tylko magiczny tekst, ale i usterki, teraz wystartują w naszym konkursie, gdyż ich nazwiska zostaną umieszczone w przyszłych potterowskich publikacjach. Najaktywniejsi zostaną także nagrodzeni książkami.