Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

„HARRY POTTER i CZARA OGNIA” w MULTIKINIE

Polska premiera "Harry'ego Pottera i Czary Ognia" coraz bliżej... Z tej okazji warszawskie Multikino ma zamiar zorganizować wielką magiczną imprezę dla potteromaniaków. W związku z tym organizatorzy proszą o podawanie propozycji zabaw i konkursów, w których chcielibyście wziąć udział w ten wyjątkowy weekend.

35 fotek z filmu 'Harry Potter i Czara Ognia'

Czas już zapoznać się z kolejną porcją zdjęć z planu filmu 'Harry Potter i Czara Ognia'; tym razem widzimy wciąż dychającego profesora Dumbledore'a wyławiającego w swojej głowie myśli, by wrzucić je do myślodsiewni, Kruma całującego szarmancko Hermionę w rączkę, a nawet... Daniela Radcliffe'a w szortach...

Bliźniacy Weasley

Hogwart jeszcze długo będzie o nich pamiętał. Fred i George są prawdopodobnie najbardziej lubianymi postaciami w świecie Harry'ego Pottera. Bawią nas, żartują, wywołują uśmiech na każdej twarzy (no, wyłączając ludzi pokroju Filcha!). Za to właśnie ich kochamy. Co o nich wiemy?

Politycy czytają Pottera

Jak donosi agencja Reutera, Kod Leonarda da Vinci oraz „Harry Potter and The Half-Blood Prince” to najpopularniejsze książki wśród brytyjskich polityków. Badania preferencji czytelniczych przeprowadzono wśród 153 polityków z Izby Gmin i 100 z Izby Lordów.

Robert Gamble pisze o 'The Half-Blood Prince'

Cały cykl można porównać do układanki, przy składaniu której do końca nie wiemy, jak powinien wyglądać cały obrazek, ale poszczególne elementy znajdują swoje określone miejsca i pasują idealnie do innych. Czytając, łapałem się na reakcji typu: „Och, oczywiście, ten kawałek pasuje tutaj!”.

Nowości w potterowskich www

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele nowych i ciekawych stron www poświęconych tematyce pottrowskiej. Część z nich, to serwisy informacyjne, gromadzące i publikujące wiadomości. Wiele z nich można znaleźć w prowadzonym przez Proroka Swistokliku. Nie interesują mnie one jednak w takim stopniu, aby długo pisać na ich temat, ponieważ pragnę przedstawić mniej znane, lecz bardzo interesujące strony skupiające się na innego rodzaju działalności

Potter a okultyzm

Trudno się dziwić, że przypomniana przy okazji promocji nowego tomu przygód Harry’ego Pottera krytyczna wypowiedź sprzed dwóch lat ówczesnego prefekta najważniejszej watykańskiej dykasterii, a dziś papieża, wywołała poruszenie. Czy Kościół i Papież potępiają masowo czytane książki dla młodzieży? Czy twórczość Rowling zachęca do okultyzmu, czy niesie z sobą zagrożenie?

Głos Proroka w sprawie Szmaragdowej Rewolucji

"Viva la Szmaragdowa Rewolucja" - takie okrzyki wznoszone są ostatnio na rozlicznych potterowskich blogach i stronach internetowych. A co po niektórzy, zwący się fanami Harry'ego Pottera prześcigają się w wysyłaniu listów protestacyjnych w sprawie premiery polskiego tłumaczenia. A szczególnie w sprawie daty tejże premiery.

Półkrwi Książę w Cambridge

(V.) Bardzo miło mi poinformować, że Prorok nie jest byle jakim portalem, zamieszczającym artykuły osób tylko i wyłącznie pokracznie siedzących przed komputerem i żłopiących pepsi przez słomkę. Praca redaktora to także praca w terenie; bardzo jestem zatem dumny, że mogę Wam przedstawić Specjalnego Wysłannika Proroka Sieciowego do Cambridge, Kfjatuszka. Zda ów Kfjatuszek (owa Kfjatuszka?) relację z premiery 'Półkrwi Księcia' w samym sercu Anglii, dołączając łaskawie zdjęcia.

„Książę Półkrwi” – recenzja

Już w dniu premiery "Harry'ego Pottera i Półkrwi Księcia" prezentuję na Proroku zapiski Darrena Watersa, reportera BBC, który tej nocy przeczytał nową książkę J.K. Rowling. Co godzinę robił przystanki, by zapisać swoje przemyślenia odnośnie powieści. Oto, co uważa o nowym tomie Pottera...

Znamy datę polskiej premiery "Księcia Półkrwi"!!!

Pobiegną, dopadną, opadną, osaczą w swoich rękach. Niektórzy nie zdążą nawet opuścić sklepu łakomym wzrokiem wydzierając kartkom tajemnice. Jeszcze kilkadziesiąt sekund. To już ostatnia taka premiera i ostatnia tak radosna atmosfera. Następnym razem będzie już coś nowego, ponieważ następny raz będzie ostatnim razem.

Oficjalne stanowisko Proroka Sieciowego i wydawnictwa Media Rodzina w sprawie nielegalnych tłumaczeń Harry'ego Pottera

W imieniu redakcji Proroka Sieciowego byłem niezwykle zaniepokojony kontrowersjami jakie wywołała nasza krytyka zapowiedzi nielegalnego tłumaczenia 6 tomu Harry'ego Pottera. Redaktorzy, któzy publikowali swe krytyczne wnioski zostali wielokrotnie obrażeni i oczernieni.