Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

„Harry Potter i Zakon Feniksa” – premiera i zlot fanów we wrocławskim Multikinie. Bilety na film w przedsprzedaży.

Wrocławskie Multikino organizuje wielką akcję promocji filmu „Harry Potter i Zakon Feniksa”, w związku z czym zaprasza wszystkich potteromaniaków do pomocy. Poszukuje zwłaszcza osób chętnych do stworzenia w Pasażu Grunwaldzkim swoistego muzeum Harry’ego Pottera.

Szmaragdowe rewolucje – boje o „Pottera”

Wybuchają spontanicznie i na ogół mają gwałtowny przebieg. Nierzadko zbierają też krwawe żniwo, czasem nawet „zjadają własne dzieci”. Świat widział ich już bardzo wiele. Wszystkie wzbudzały silne emocje, wywoływały ogólne poruszenie, ale przede wszystkim niosły nadzieję na lepsze bądź nowe. Jednak ta zorganizowana przez polską młodzież była bezkrwawa i jedyna w swoim rodzaju.

„Harry Potter and the Deathly Hallows” – oczekiwania czytelników Prorok.pl

Za 35 dni wszystko stanie się jasne. 21 lipca bieżącego roku tradycyjnie o godz. 00:01 do księgarń trafi ostatni, siódmy tom bestsellerowej powieści J.K. Rowling – „Harry Potter and the Dealthy Hallows”. Na polskie tłumaczenie siódmego tomu przyjdzie nam jak zwykle poczekać – najprawdopodobniej do 2008 roku. Tymczasem zapraszamy do zabawy.

Clemente Eneldo – polski Ollivander

Od 2006 roku polscy, niemieccy i brytyjscy czarodzieje nie muszą wybierać się aż na ulicę Pokątną, by wyposażyć się w różdżkę. Mało tego, nie muszą nawet opuszczać swych domów. Wystarczy, że odwiedzą internetowy sklep Clemente Eneldo.

III Turniej Trójmagiczny oczami Proroka

24 maja w chorzowskim Zespole Szkół Integracyjnych – Wydziale Zamiejscowym Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart – odbył się finał III Miejskiego Turnieju Trójmagicznego. Konkurs jak co roku został zorganizowany przez dwie tamtejsze polonistki i miłośniczki fantastyki – Aleksandrę Przyłucką oraz Agnieszkę Dzieciołowską.

Finał III Miejskiego Turnieju Trójmagicznego

Odbywał się co pięć lat w jednej z trzech największych europejskich szkół magii i czarodziejstwa. Będąc jednym z najniebezpieczniejszych konkursów, nierzadko zbierając ofiary śmiertelne i coraz to nowych przeciwników, wzbudzał silne emocje. Jego uczestnicy musieli wykazać się inteligencją, sprytem, umiejętnościami magicznymi oraz odwagą – tak jak uczestnicy III Miejskiego Turnieju Trójmagicznego.

Wydawcy ujawniają okładkę VII tomu

Od kilku dni możemy już przyglądać się projektom okładek niezwykle wyczekiwanej siódemki. Rysunki z obwolut anglojęzycznych wydań „Deathly Hallow” uparcie milczą, nie chcąc zdradzić żadnego z sekretów ostatniego tomu

Czy Watson pojawi się w 6 i 7 filmie? - I czy znajdzie sobie chłopaka?

Nie wszyscy mają taką łatwość w kontaktach z płcią przeciwną, jak jeden z przyjaciół Ruperta Grinta.

Czy doszło do gwałtu u Ruperta Grinta?

Przyjaciel Ruperta Grinta, którego widzowie na całym świecie znają jako Rona z filmów o przygodach Harry’ego Pottera, został oskarżony o gwałt. Do zdarzenia miało dojść na imprezie z okazji osiemnastych urodzin aktora! Co prawda 18 lat Rupert skończył 24 sierpnia, jednak nadmiar zajęć sprawił, że balangę zorganizował dopiero we wrześniu...

Czy Harry Potter umrze? – ankieta

Od dłuższego czasu ci bardziej i ci mniej zagorzali fani twórczości angielskiej pisarki J.K. Rowling zadają sobie jedno pytanie: czy Harry Potter zginie w ostatnim tomie powieści? Jedni uważają, że „tak”, drudzy temu zaprzeczają; wciąż trwają na ten temat zażarte dyskusje, ponoć kilka razy doszło nawet do rękoczynów. A co na temat dalszych losów Harry’ego Pottera sądzą czytelnicy Proroka Sieciowego?

Potteromania – audycja radiowa dla prawdziwego potteromaniaka

Choć nie dorównuje jeszcze popularnością słuchowiskom nadawanym w Czarodziejskiej Rozgłośni Radiowej, jest ku temu na najlepszej drodze. Potteromania, pierwsza w Polsce i prawdopodobnie pierwsza na świecie audycja radiowa dla potteromaniaków, od 1 marca bieżącego roku czaruje słowem swoich stałych słuchaczy, których grono powiększa się z każdym kolejnym programem. Jej twórcą jest 16-letni Karol Szałapski, licealista z Głogowa, młody pasjonat radia.

Rozmyślania starego Mugola o Harrym Potterze i tematach pokrewnych

Czego możemy się spodziewać po rozmyślaniach „starego Mugola o Harrym Potterze i tematach pokrewnych”, zwłaszcza jeśli tym Mugolem jest sam Andrzej Fiderkiewicz? Z pewnością skomentowania w perfekcyjny sposób kolejnych tajemnic tkwiących nie tylko w „Harrym Potterze”, ale m.in. w „Opowieściach z Narnii”.