Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Plotki i ziarna prawdy

Należałoby wreszcie ustosunkować się do tego (ustosunkuję się raczej ja), co dzieje się w świecie tak bliskim konsumpcji i medialnej próchnicy, tak dalekim J.K.Rowling i wykreowanemu przez niej światu, bo dzieje się raczej dużo...

Media Rodzina: kolejny konkurs!

Z racji, że większość potteromaniaków przeczytała już zapewne siódmy tom "Harry'ego Pottera", Media Rodzina ogłasza kolejny konkurs! Stwórz siedmiowyrazową recenzję siódmego tomu i wygraj audiobooka "Insygnia śmierci"!

Konkurs fan fiction na zakończenie VII tomu rozstrzygnięty

Jury oceniające prace w ogłoszonym niedawno przez wydawnictwo Media Rodzina konkursie "Mój pomysł na zakończenie cyklu Harry Potter", zakończyło swoje żmudne prace! Wyłoniliśmy zwycięzcę, przyznaliśmy kilka wyróżnień.

Konkursy! - siódmy "Potter" nadchodzi

Jak wszyscy bez wyjątku wiedzą, seria "Harry Potter" nieubłaganie dobiega końca. Dla niektórych już dobiegła. Smutne. Ciężko jest się żegnać z opowieścią, przy której dorastaliśmy, która pomagała oderwać się od szarej rzeczywistości, która była naszą towarzyszką w samotne, jesienne wieczory. Aby pocieszyć zrozpaczonych czytelników, wydawnictwo Media Rodzina wpadło na znakomity pomysł, aby zorganizować dwa konkursy.

ACCIO VITIA! – rozwiązanie konkursu

Po prawie dwóch latach przyszedł czas na rozwiązanie akcji Accio vitia!, której pewnie większość z Was już nie pamięta. Na szczęście nie zapomniał o niej inicjator, tłumacz cyklu o Harrym Potterze, Andrzej Polkowski, który też podjął się weryfikacji nadesłanych przez Was błędów. A było ich bardzo dużo – ponad 1 500! Liczba ta zaskoczyła zarówno tłumacza, jak i redakcję Prorok.pl i sprawiła, iż weryfikację przeprowadzano przez aż 23 miesiące.

Przekład "Deathly Hallows" ukończony!

Po trzech miesiącach intensywnej pracy pan Andrzej Polkowski oddał wreszcie tłumaczenie do wydawnictwa. Znany jest już polski tytuł VII tomu. Rozpoczyna się nagrywanie audiobooka z treścią siódmej części Harry'ego Pottera...

Wybierz polski tytuł VII tomu przygód Harry’ego Pottera

Polski wydawca serii o „Harrym Potterze”, wydawnictwo Media Rodzina, poinformowało, iż przekład VII tomu zostanie w najbliższym czasie zakończony. Wiąże się z rozpoczęciem prac redakcyjnych oraz z wyborem tytułu. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów, których przełożenie na język polski nie sprawiało większego problemu, dla „Harry Potter and the Deathly Hallows” ciężko znaleźć satysfakcjonujący polskich potteromianków odpowiednik. też postanowiono oddać sprawę w ręce fanów.

J. K. Rowling: prof. Dumbledore był gejem

J. K. Rowling, autorka powieści o Harrym Potterze, podczas spotkania z czytelnikami w nowojorskiej Carnegie Hall na pytanie „Czy Dumbledore znalazł w życiu prawdziwą miłość?” udzieliła szokującej informacji. Pisarka przyznała, że dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie był homoseksualistą.

Blisko, coraz bliżej, już niedługo… Ale czy wszyscy będą się mogli jednakowo cieszyć z „Pottera”?

W styczniu 2008 roku do polskich księgarń trafi przekład siódmego tomy przygód Harry’ego Pottera. Ze względów marketingowych wydawnictwu bardziej opłacałoby się przekład „Harry Potter and the Deathly Hallows” umieścić na rynku w przeddzień Bożego Narodzenia. Ale to nie jedyny argument przeciwko styczniowemu terminowi.

Nowe oblicze Proroka

Po 6 latach działalności Prorok Sieciowy zasługuje na kolejną wizytę w gabinecie odnowy. Redaktorzy powracają z wakacji opaleni i z nową energią zabierają się za pisanie tekstów. Zaś w najgłębszych komnatach redakcji Proroka Krwawy Baron bez wytchnienia pracuje nad nowym,, bardziej czytelnym i funkcjonalnym, a także nieco odmłodzonym Prorokiem, który z jeszcze większą siłą będzie mógł uwodzić czytelników.

OBNAŻAJ treść Deathly Hallows TYLKO TUTAJ!

Pociąg do wiedzy jest w dzisiejszych, nieco przecież skretyniałych, czasach godny pochwały, chęć zaś dzielenia się wiedzą – szlachetna, stąd czas wyjść naprzeciw wszystkim, którzy byli już uprzejmi zapoznać się z treścią VII tomu Harry'ego Pottera. Oto tekst, który niewiele wnosi prócz tego, że stwarza okazję, by każdy, kto nie czuje się dobrze z nadmiarem wiedzy, mógł się pod nim wywnętrzyć, a pozostali – mogli odetchnąć spokojnie.

Co po Potterze?

Zamyka się pewna epoka. Bardzo ważna dla każdego z nas. Już za pół roku przełamana zostanie barieria, niektórzy już tego doświadczyli. Panie i Panowie - Harry Potter dobiegł do mety.