Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Konkursy! - siódmy "Potter" nadchodzi

MEDIA RODZINA OGŁASZA KONKURSY

Jak wszyscy bez wyjątku wiedzą, seria nieubłaganie "Harry Potter" dobiega końca. Dla niektórych już dobiegła. Smutne. Ciężko jest się żegnać z opowieścią, przy której dorastaliśmy, która pomagała oderwać się od szarej rzeczywistości, która była naszą towarzyszką w samotne, jesienne wieczory.
Aby pocieszyć zrozpaczonych czytelników, wydawnictwo Media Rodzina wpadło na znakomity pomysł, aby zorganizować dwa konkursy.

A oto one:


1. Konkurs fan-ficton!

Pewnie niejeden z Was wyobrażał sobie na nudnej lekcji, czy podczas bezsennej nocy (o jedną kawę za dużo?) przygody Wesołej Trójcy albo postaci pobocznych, które mogły mieć miejsce, a nie miały, wątki, które możnaby rozwinąć, a rozwinięte nie zostały, kwestie, które możnaby rozstrzygnąć, a których nie rozstrzygnięto, epizody, które mogłyby się rozegrać, a nie rozegrały się.
Teraz macie szansę ukazać światu swoje pomysły związane z "HP", a także wykazać się talentem literackim. Konkurs przebiega pod hasłem "Mój pomysł na zakończenie cyklu Harry Potter" , a więc można spisać wreszcie wszystkie Wasze, niezrealizowane przez panią Rowling pomysły (być może ktoś już to zrobił?) i wysłać (vide: Regulamin).
Namawiam do wzięcia udziału. Czyż egzemplarz "Insygniów Śmierci" z autografem autorki nie jest wystarczająco silną motywacją?

Regulamin:
1. Konkurs "Mój pomysł na zakończenie cyklu Harry Potter" polega na przesłaniu do nas własnego, oryginalnego opowiadania będącego alternatywnym do autorskiego zakończeniem cyklu "Harry Potter". Praca nie może być dłuższa niż 10 stron znormalizowanego maszynopisu (tj 1800 znaków na stronie).
2. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz książki pt. "Harry Potter i Insygnia Śmierci" z autografem J.K. Rowling.
3. Konkurs trwa od 11 stycznia do 11 lutego br.
4. Nagrodzona zostanie osoba, które prześle do nas pracę uznaną przez jury (w którego skład wchodzić będą pracownicy wydawnictwa oraz kilku potteromaniaków) za najbardziej interesujące, literacko ujmujące i językowo poprawne.
5. Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@mediarodzina.com.pl (w temacie: Zakończenie HP).
6. Zwycięzca zostaną ogłoszeni na stronach Media Rodzina 22 lutego br.
7. Zwycięzca zostaną poinformowani o wygranej za pomocą e-maila.
8. W przypadku braku możliwości skontaktowania się ze zwycięzcą nagroda zostanie przyznana kolejnemu uczestnikowi z listy uczestników spełniającemu warunki konkursu.2. Stwórz Quiz!

Tutaj liczy się przede wszystkim pomysłowość. Tematem konkursu jest wymyślenie quizu dotyczącego całej serii o Harrym Potterze. Trzeba pamiętać, że siódemka to najbardziej magiczna i tajemnicza cyfra... Niech to Was natchnie :)
Siódme pytanie musi być pozbawione odpowiedzi - ze względu na fakt, że większość fanów nie zapoznała się jeszcze z treścią "Insygniów Śmierci", a spojlerowanie jest poniżej poziomu dobrego smaku.

Regulamin:
1. Konkurs "Siedem pytań, by zdobyć siódmy tom!" polega na przesłaniu do nas samodzielnie stworzonego, oryginalnego quizu zawierającego siedem pytań wraz z trzema proponowanymi odpowiedziami (w tym zaznaczoną jedną prawidłową), które dotyczyć będą siedmiu części cyklu "Harry Potter". Ostatnie pytanie, z racji tego, że treść "Insygniów Śmierci" nie jest powszechnie znana, musi pozostać bez wskazania poprawnej odpowiedzi.
2. Nagrody główne w konkursie to 7 egzemplarzy książki pt. "Harry Potter i Insygnia Śmierci", a nagrody pocieszenia to 7 kalendarzy ściennych "Harry Potter" i 7 kalendarzy-notatników "Gwardia Dumbledore'a".
3. Konkurs trwa od 11 do 23 stycznia br.
4. Nagrodzonych zostanie łącznie 21 osób, które prześle do nas quizy uznane przez jury (w którego skład wchodzić będą pracownicy wydawnictwa) za najciekawsze i najatrakcyjniejsze dla czytelników serii.
5. Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@mediarodzina.com.pl (w temacie: 7 pytań).
6. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na stronach Media Rodzina 25 stycznia br.
7. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej za pomocą e-maila.
8. W przypadku braku możliwości skontaktowania się ze zwycięzcą nagroda zostanie przyznana kolejnemu uczestnikowi z listy uczestników spełniającemu warunki konkursu.
9. W konkursie można wziąć udział tylko raz i uczestnikowi konkursu przysługuje tylko jedna nagroda.Źródło: Wydawnictwo Media RodzinaAibhill Dreamstoher w Jury opisanego powyżej konkursu fan fiction! To niezwykle miła, acz zaskakująca nowina... chociaż nie sądzę, aby któryś z Prorokowiczów zdobył miejsce "po starej znajomości" ;]

DO PREMIERY JUŻ TYLKO 11 DNI!


Agrypine Sirrah
14.01.2008, 17:53

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

555

uff nareszcie koniec tych pseudofanów pottera... i mam nadzieję ze ten głupi portal padnie uhehehehe :) 7 część filmu go nie uciągnie... pozdrawiam z piekielnych pokoii wstrętne mugole:D

3.01.2009, 02:21
LoLek

Yy dawno mnie nie było i weszłam tu żeby pogadać z Wami o 7 częśći. Heloł a redakcja nie zauważyła, że ona już sie pojawiła?! <lol2> Ejj no co z wami? Dlaczego nie ma nowego artykułu?

24.02.2008, 19:35
W3R3W0LF

Trochę wstyd się przyznać, bo jestem chłopakiem, ale przy Zgredku już nie mogłem wytrzymać. Głupia Bellatrix wbiła mu noż. POZDRO

17.02.2008, 09:53
Szkoda ;(

Szkoda Zgredka, Lupina i Nimfadory!

14.02.2008, 16:10
Herbinka

A najbardziej ryczałam przy śmierci Zgredka Wolnego Skrzata. Przy Szalonookim prawie wcale i tak samo przy Fredzie. Z tym, że o Fredzie dowiedziałam się kilka dni wcześniej sprawdzając cenę książki.

11.02.2008, 16:24
Herbinka

Ja też zasłaniałam strony ręką, ponieważ przyłapywałam się na zerkaniu dalej i musiałam wracać. A do niepatrzenia na dalsze strony przymuszałam się siłą. Tak wogóle to ile czytaliście? Mi to zajęło 18 godzin, zaczęłam o 22:10, zrobiłam przerwę o szóstej na sen, bo kompletnie nic nie kapowałam co czytam a tata się wściekał i od ósmej rano znów czytałam. A mieliście dodatkowe objawy? Ja od czwartku nie mogłam nic przełknąć, dopiero jak doszłam do ucieczki na smoku to zjadłam obiad (żołądek wołał o pomstę do nieba).

11.02.2008, 16:21
snowdog

Pomysł z kartką żywcem ściągnięty od koleżanki, która miała ten sam problem, a ja postanowiłam zastosować, żeby nie zepsuć sobie niespodzianki. Na ostatnią stronę nigdy nie patrzę. Za to Przed przeczytaniem trójki czytałam fragmenty czwórki (którą mój kuzyn miał ze sobą jak przyjechał) i przez to dowiedziałam się jak się Więzień skończył i już nie było takiego efektu...

29.01.2008, 14:42
Agrypine Sirrah

A ja - głupie cielę - zawsze spoglądam na ostatnią stronę, gdy dotrę przynajmniej do jednej trzeciej książki. Teraz też tak zrobiłam, i z lekka żałuję. Ale nie aż tak, by rwac włosie z głowy ;]

28.01.2008, 22:05
Kelebi/Szpilka92/Little_plum

Doskonale to rozumiem, ah ta ciekawość :P. Mój najgłupszy zwyczaj jest taki, że zawsze muszę sprawdzić ostatnie słowo xP.

28.01.2008, 19:23
Alnilam

Ja tak często mam, łapę się na tym, że przelatuję wzrokiem po następnej stronie... Dotyczy to przede wszystkim dialogów - a potem muszę się wracać i czytać dokładnie ^^ Przy "Insygniach..." też parę razy zauważyłam, że tak robię, choć starałam się czytać normalnie... Ale to bywa silniejsze ode mnie;]

28.01.2008, 18:28