Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Harry Potter i Chińskie Imperium

- nielegalne tłumaczenia w Chinach.

Sprawy dotyczące nielegalnego rozprowadzania dzieł J.K. Rowling należą obecnie do najbardziej priorytetowych zadań jej adwokatów.

Jak podaje niedzielne wydanie "Scotland", podjęto działania przeciwdziałające zalewowi rynku Chińskiego nielegalnymi kopiami Harrego Pottera. Pierwszą sprawą jest fakt, że grupa studentów zdołała przetłumaczyć ostatni tom przygód małego czarodzieja zaledwie w parę godzin po opublikowaniu angielskiego wydania.

Ponad to istotne jest również to, że liczne wersje Harrego Pottera, są nielegalnie sprzedawane na ulicach, takie jak np. "Harry Potter i Chińskie Imperium".

"Imperium Chińskie", którego autor pozostaje anonimowy, zawiera motywy sztuk walki, fragmenty serii "Władca Pierścieni, oraz postacie z literatury chińskiej połączone z oryginalnym światem Hogwartu J.K. Rowling.

Cena "podróbek" jest dużo niższa od oryginałów, a okładki do złudzenia je przypominają.

Wydanie oryginalne kosztuje około 24 zł, dużo taniej niż w Polsce lub Wielkiej Brytanii. Jednakże jest to nadal dość dużo, biorąc pod uwagę niskie zarobki tamtejszej ludności.

Doradca prawny Rowling, Neil Blair jest zadowolony ze współpracy z władzami chińskimi w walce z piractwem.

Autorka i jej przedstawiciele zapewniają, że walka ta, ma na celu obronę jej własności intelektualnej. Twierdzą, że kwestia strat finansowych jest w tym przypadku mało istotna, czego dowodzić ma fakt, że zrezygnowali z powództwa przeciwko młodemu francuskiemu tłumaczowi "Deathly Hollows".

KB
22.08.2007, 16:31

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

Agrypine S.

Ekhem. Mam wrażenie, że chodzi o grę komputerową.

26.08.2007, 16:40
Arcanus

Eee... Nie potrafię inteligentnie zareagować na ten komentarz. Ktoś cokolwiek zrzumiał? XD

26.08.2007, 12:12
pawel

jeszcze przepraszam za bład

26.08.2007, 08:07
pawel

nie umię przejsć zadania Modynego proszeeserdeczni mi napisać co czeba zrobić proszę harego potera żeby mi napisał ?????????? Serdecznie pozdrawiam harego

26.08.2007, 08:07
Agrypine S.

Grunt to dobrze rozwinięty płat czołowy mózgu.

24.08.2007, 15:59
Arcanus

Hm, pomyślmy, Agrypine... Może Krwawy Baron?

24.08.2007, 11:20
Agrypine S.

Po pierwsze, Chińczycy od wieków mają chyba jakieś "ale" do Rowling (Harry Potter za sprawą tajemniczego deszczu tracący magiczne zdolności i zamieniający się w obleśnego krasnoluda). Po drugie, nie potrefię sobie wyobrazić, jak tytuowy bohater walczy sposobem kung-fu z Lordem Voldemortem. Po trzecie, kim jest Autor tekstu? KB, zgłoś się!

23.08.2007, 20:58
nOx

:D

22.08.2007, 23:26