Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Ulica J.K. Rowling

Edynburg jeszcze bardziej magiczny.

Autorka przygód Harrego Pottera J.K.Rowling ma zostać uhonorowana możliwością nazwania jednej z ulic bądź budynku w Edynburgu jej imieniem, w którym obecnie mieszka i w którym to powstała większość tomów magicznej powieści.

Jak mówi burmistrz miasta George Grubb: "J.K.Rowling dokonała wielkiego wkładu w literaturę a Edynburg zyskał bardzo wiele dzięki jej działalności na światowej scenie. Uważam, że ten wkład zasługuje na bycie uhonorowanym w szczególny sposób przez miasto".

Dzięki sławie autorki miasto Edynburg zyskało na zainteresowaniu milionów fanów Harrego Pottera, a sama autorka jest symbolicznym ambasadorem tego miasta na świecie.

KB
22.08.2007, 16:03

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

Arcanus

O, pardon. Rzeczywiście. Albo wczoraj ten tekst trochę inaczej brzmiał i ktoś go poprawił, albo chciało mi się spać i źle przeczytałem (aczkolwiek wątpię w to).

23.08.2007, 14:40
Arcanus

A jesteś pewna, że Ty rozumiesz dobrze po Polsku? Proponuję przeczytać uważniej mój komentarz, właśnie w kontekście tego fragmentu :)

23.08.2007, 14:36
Tina

nie...moze ty raczej dobrze znasz angielski ale cienkoCi z polszczyzną.. tu pisze jakl byk "J.K Rowling ma zostać uhonorowana mozliwością nazwania jednej z ulic bądź budynku w Edynburgu jej imieniem" :D

23.08.2007, 13:56
Arcanus

Albo kiepsko znam angielski, albo chodziło o to, że jakiejś ulicy lub budynkowi ma być nadane imię Rowling, a nie o to, że ona ma nadać temuż imię, jak by wynikało z tego artykułu.

22.08.2007, 21:42