Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Harry Potter znów czaruje! Londyńska premiera filmu „Harry Potter i Zakon Feniksa”

Wczoraj, 3 lipca 2007 roku w Londynie, w kine Odeon przy Leicester Square odbyła się europejska premiera filmu „Harry Potter i Zakon Feniksa” (premiera światowa miała miejsce 28 czerwca w Tokio, w Japonii, na której potterowe trio reprezentował jedynie Radcliffe). Oczywiście nie mogło zabraknąć na niej trójki głównych aktorów – Daniela Radcliffe’a (Harry Potter), Ruperta Grinta (Ron Weasley) i Emmy Watson (Hermiona Granger), którym asystowali koledzy i koleżanki z drugiego, niekiedy i trzeciego planu. Zjawiła się także sama Joanne K. Rowling, która wraz z mężem pozowała do zdjęć i udzielała wielu wywiadów. W jednym z nich, przeprowadoznym dla BBC News powiedziała: Teraz, czekają mnie długie wakacje. Dodała też, że choć wielką przyjemność sprawiało jej pisanie siódmej części bardzo się cieszy, że „Harry Potter and the Deathly Hallows” ma już za sobą. Tymczasem dzisiaj, 4 lipca Emma i Rupert uświetniają swoimi osobami paryską premierę „Zakonu”.

Filmiki z premiery:

Slajdy ze zdjęciami.

Wywiad z Danielem Radcliffem.

Wywiad z Emmą Watson.

Wywiad z Rupertem Grintem.

Wywiad z Imeldą Staunton i J.K. Rowling.

Zdjęcia z premiery:

Daniel, Emma i Rupert razem.

J.K. Rowling we własnej osobie.

J.K. Rowling wraz z mężem.

Emma Watson (nieco... doroślejsza, nieprawdaż?)

Evanna Lynch (Luna Lovegood). Ciekawostką jest, że wisiorek, który Evanna ma na szyi (biegnący królik) jest podarunkiem od samej Rowling. Fani na całym świecie nie mogą zasnąć trapieni pytaniem: Czemu ona jej go dała?!.

Daniel Radcliffe - zmoczony jak nigdy, niewyględny jak zawsze.

Rupert Grint.

Helena Bonham Carter (Bellatrix Black).

Katie Leung (Cho Chang).

Matthew Lewis (Neville Longbottom) wraz z towarzyszką.

A na koniec... Bliźniaki Phelps (bliźniaki Weasley). Zaavadujcie mnie, nie powiem który to który.

Multum zdjęć wszelakiej jakości i wielkości można znaleźć w Internecie za pośrednictwem wyszukiwarek, więc nie będę wstawiała tutaj wszystkich. Mam nadzieję, że chociaż tych parę uzmysłowiło wam, drodzy potteromaniacy ja bardzo aktorzy grający w HP zmienili się przez te prawie 8 lat. A co za tym idzie – zmienił się także stosunek producentów i reżyserów do przedstawienia świata magii w filmie i mój osobisty stosunek do całej tej produkcji (komercja, komercja, komercja... Nic dodać nic ująć). Do premiery w Polsce jeszcze tylko kilkanaście dni i przekonamy się co reżyser David Yates zdołał wykrzesać z książki, aktorów i samego siebie.


Przypominamy datę premiery "Harry Pottera i Zakonu Feniksa" w Polsce:

27 lipca 2007

I "Harry Potter and the Deathly Hallows" w Anglii i USA:

21 lipca 2007

Latinae (veritaserum.net, mugglenet.com, emmawatson.net)
4.07.2007, 19:32

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

pheeeeelps

po lewej jest Oliver, po prawej James. nie jest tak strasznie trudno ich rozpoznać :)

19.10.2007, 19:43
bush

Emma jest śliczna z buzi! Nogi może i ma zgrabne i szczupłe, ale krótkie, co zatuszowała wysokimi obcasami. Mam nogi takie same, więc wiem co mowię. A i sukienka bardzo ładna. Ile jej zdjęć porobili! Odnoszę wrażenie, że najbardziej na niej sie skoncentrowano. Cho Chang taka sobie, ujdzie. Ginny śmieszna. Rupert dla mnie jest oczywiście boski, cokolwiek na siebie włoży. Evanna jest ładna, tak sobie wyobrażałam Lunę - chuda, wysmukła, trochę niezgrabnie się trzyma i porusza, i te wielkie oczy. Co do bliźniaków to wg mnie ten po prawej to Fred, a po lewej George (on ma bardziej krzywy uśmiech, mniej mi się podoba).

2.09.2007, 11:15
andzia

OmG, ale oni wszyscy są BRZYDCY!!

1.08.2007, 11:09
cytrynowydrops

No dobra, nie jest beznadziejny. Jest tylko gruby i ma obleśny wzrok, okej?:)

18.07.2007, 17:52
snowdog

Podejrzewałam, że tu chodzi o Rickmana, tylko nie mogłam w to uwierzyć ;) Ja chyba rzeczywiście jestem mało wymagająca, skoro mi wszyscy zawsze pasują hehe No, z wyjątkiem nowego Dumbledore'a, bo ten pierwszy był idealny. No, ale na jego zmianę raczej nikt nie miał wpływu :(

15.07.2007, 12:12
Agrypine S.

Zgadzam się z cytrynowymdropsem odnośnie trzeciego i czwartego zdania jej wypowiedzi. Co do drugiego, raczej zmieniłabym przymiotnik z "obleśny" na "ćpunowaty". A snowdog wyjaśniam, że cytrynowydrops miała na myśli Rickamana.

15.07.2007, 11:46
snowdog

KTO jest beznadziejny? Bo chyba nie Rickman?

14.07.2007, 10:15
cytrynowydrops

Jest beznadziejny. Cały czas ma taki obleśny wzrok. A Umbridge jest koszmarna, wygląda jak babcia, a nie jak ropucha. Może jej gra to zrekompensuje?

13.07.2007, 19:50
snowdog

O, co do Rickmana się zgadzam, boski jest :D Tak jak w książce Snape'a nie cierpię, tak w filmie go uwielbiam. A do reszty obsady też nic nie mam.

13.07.2007, 18:38
Agrypine S.

Ale za to Rickman jest geniuszem swego kunsztu. Kropka.

13.07.2007, 16:48