Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Potteromania – audycja radiowa dla prawdziwego potteromaniaka

Koniecznie przeczytaj i posłuchaj

Choć nie dorównuje jeszcze popularnością słuchowiskom nadawanym w Czarodziejskiej Rozgłośni Radiowej, jest ku temu na najlepszej drodze. Potteromania, pierwsza w Polsce i prawdopodobnie pierwsza na świecie audycja radiowa dla potteromaniaków, od 1 marca bieżącego roku czaruje słowem swoich stałych słuchaczy, których grono powiększa się z każdym kolejnym programem. Jej twórcą jest 16–letni Karol Szałapski, licealista z Głogowa, młody pasjonat radia.

Pomysł zorganizowania audycji radiowej dla fanów powieści J.K. Rowling zrodził się w jego głowie zaraz po wydaniu pierwszego tomu o przygodach Harry’ego Pottera.

Pomyślałem, że skoro już zajmuję się radiem internetowym, to możnaby zrobić Potteromanię. – wspomina Karol Szałapski. – Na początku powstało małe radio na specjalnie wykupionym serwerze. Wtedy mogło nas słuchać maksymalnie 25 osób, chociaż potencjalnych słuchaczy mieliśmy więcej. Jako że w międzyczasie związałem się z radiem Stacja24.net, zaproponowałem jego właścicielowi stworzenie tematycznej audycji Potteromania. Udało się. Limit słuchaczy wzrósł aż do 200 osób. To nas satysfakcjonowało, ale – by jakość nadawania sygnału była jeszcze lepsza – musiałem poszukać innego radia. Tak oto od niedawna Potteromania zaczęła współpracować z RadioStrefa.pl.

Potteromania pełną parą ruszyła 1 marca 2006 roku w radiu Stacja24.net. Wówczas słuchały jej blisko 54 osoby. Od lipca jest nadawana w radiu RadioStrefa.pl. Obecnie liczba słuchaczy wynosi od 30 do 50 osób. Audycja, nadawana regularnie co dwa tygodnie w niedziele od godz. 17 do 20, przygotowywana jest przez dwóch nastolatków – jej pomysłodawcę oraz Kornela Kaczmarka, którego nie było jeszcze okazji usłyszeć na antenie. Ci młodzi ludzie są pełni zapału i energii, nie brakuje im także profesjonalizmu; Karol nigdy nie czuje tremy w czasie prowadzenia audycji. Jak widać, rosną nam kolejne radiowe gwiazdy. Ty również możesz do nich dołączyć, wciąż poszukiwani są spikerzy – szczegóły naboru pod koniec artykułu.

Podczas audycji prezentujemy nowości ze stron naszych partnerów, Strefy Fanów Pottera, Zakonu Feniksa, Departamentu Tajemnic. Organizujemy też konkursy z nagrodami, czytamy fragmenty tomów. Jeśli słuchacze mają możliwość, mogą sami nagrać czytany przez siebie wybrany fragment i przesłać go do nas.

W trakcie trwania audycji emitowane są także pozdrowienia słuchaczy – albo czytane przez prezentera, albo odtwarzane z programu Skype. Twórca Potteromanii chciałby w przyszłości umożliwić pozdrawianie na żywo przez telefon.

Audycję kierujemy przede wszystkim do osób młodych. Średni wiek odbiorcy to około 13, 16 lat. Podczas audycji gramy muzykę kierowaną właśnie do tej grupy słuchaczy – muzykę typowo radiową – pop i rock, ale nie pogardzimy też hip–hopem czy muzyką techno.

Potteromania jest stosunkowo młodym tworem i wciąż mało się o niej mówi w świecie miłośników „Harry’ego Pottera”. A szkoda, bo ten oryginalny projekt wart jest uwagi. Audycja zdobywa słuchaczy najczęściej poprzez reklamy na stronach internetowych, które wyświetlane są w formie graficznej. Na bannerze bądź buttonie zawarta jest informacja o najbliższym programie. Wieść o niej przekazywana jest też pocztą pantoflową w środowisku czytelników J.K. Rowling.

Spotykamy się z wyrazami sympatii i antypatii. Częściej jednak spotykamy się z tymi pierwszymi. Dostajemy wiele maili z podziękowaniami za tę audycję, z gratulacjami pomysłu, ciekawego prowadzenia i głosu radiowego. To bardzo miłe i motywuje do dalszego działania.

„Lubię tego słuchać” – przyznaje jedna internaukta na stronie Potteromanii. Podobnych wypowiedzi jest znacznie więcej.

Programu można słuchać za pomocą m.in. Winampa, Windows Media Player, Real Playera, Itunes czy foobar2000. Najbliższa Potteromania już 30 lipca (przeniesiona z 9 lipca), kolejne 6 i 20 sierpnia. Z powodów technicznych audycja 30 lipca grana będzie w Stacja24.net.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania najbliższej Potteromanii. Dużo muzycznych świeżości, pozdrowień i pewna niespodzianka. Naprawdę warto!Więcej: Potteromania
Szczegóły naboru na spikerów: tutaj

Aibhill Dreamstoher
28.07.2006, 20:33

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

nikola21

pomóżcie - jak mam włączyć radio stacja24

25.03.2010, 21:55
cox

jak wejsc na te radio

23.10.2009, 16:12
No.name

Chyba już nikt nie wchodzi na stare....

5.04.2008, 13:31
No.name

no ciekawe.

31.03.2008, 20:44
Predictable

dobre pytanie... Jest ono jeszcze? I na jakiej stronce/

22.03.2008, 13:53
No.name

A czy jest jeszcze to radio?

27.02.2008, 19:31
Herbinka

Nie codziennie tylko co dwa tygodnie... A ja mam internet tylko w bibliotece młodzieżowej to nie posłucham, buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ojejku, klawisz się popsuł =D

19.10.2007, 15:30
kasik

SUPER!!!!!!!!!Niemogę się doczekać.BĘDĘ JEJ SŁUCHAĆ CODZIENNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18.11.2006, 20:43
Mala

jestescie super tego jeszcze nie bylo zobaczycie radio sie niezle rozrosnie

14.08.2006, 20:33
Ostry

Gratuluję świetnego pomysłu. Stworzyliście to co najbardziej lubię. Z tego co czytałem jest tam wszystko co najbardziej lubię w radiu i nie tylko.

11.08.2006, 11:28