Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

ACCIO VITIA - wielkie łowy na pomyłki czas zacząć!

Redakcja portalu Prorok.pl ogłasza ogólnopolską akcję Accio Vitia!, nad którą patronat objął sam Andrzej Polkowski! Jej zadaniem jest znalezienie przez czytelników jak największej ilości błędów w cyklu książek o Harrym Potterze. Wystarczy wskazać jak największą ilość błędów tłumacza, redakcji bądź samej autorki, by zyskać możliwość wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez wydawnictwo Media Rodzina! Pan Andrzej ze swojej strony obiecuje również wymienić każdego poszukiwacza w ostatecznym wydaniu Tezaurusa „Harry Potter”, naszego polskiego kompendium wiedzy o świecie stworzonym przez J.K. Rowling. Mamy nadzieję, że zachęci Was to do rozpoczęcia Wielkiego Poszukiwania i ponownego zagłębienia się w lekturze „Harry’ego Pottera”. Szukajcie i zgłaszajcie jak najwięcej błędów - logicznych, stylistycznych, fleksyjnych, składniowych czy też interpunkcyjnych! Zaznaczamy, że wiele błędów ze starszych wydań „Harry’ego Pottera” w Polsce jest już poprawionych, wiele usterek naprawiono też przy współpracy agenta Rowling, Christophera Little’a. Nie ukrywamy, że najbardziej czekamy na błędy logiczne (cóż za abstrakcyjna rzecz w świece magii…) i te dotyczące fabuły, na niezgodności wieku bohaterów. Zakładając, że w świecie Harry’go Pottera tylko prawa fizyki nie obowiązują, mamy naprawdę wiele do poprawienia. Szukajcie, a znajdziecie!

Prorok.pl otwiera w związku z konkursem specjalny poddział, gdzie można, wypełniwszy specjalny formularz, zgłaszać błędy oraz przeglądać już nadesłane. Prosimy o bardzo dokładne i uważne wypełnienie formularzu, stanowi on bowiem podstawę do weryfikacji błędów i wyłonienia zwycięzców oraz o zapoznanie się z poniższym oficjalnym regulaminem akcji. Formularze niezawierające imienia i nazwiska oraz adresu e-mail uczestnika akcji nie będą brane pod uwagę.

Regulamin konkursu Accio Vitia!:

1. Akcja ma na celu zebranie od polskich czytelników książek J.K. Rowling błędów popełnionych przez samą autorkę, polskiego tłumacza (Andrzeja Polkowskieg) bądź redakcji polskich wydań książek o Harrym Potterze.
2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest prawidłowe wypełnienie formularzu.
3. Weryfikację błędów prowadzić będą redaktorzy portalu Prorok.pl, pan Andrzej Polkowski oraz wyznaczeni pracownicy wydawnictwa Media Rodzina. To właśnie oni podejmą ostateczną decyzję o tym, kto zostanie nagrodzony.
4. Zweryfikowane błędy zostaną podane na specjalnej liście, która ukaże się na stronie głównej portalu Prorok.pl.
5. Dziesięcioro najaktywniejszych szukających zostanie nagrodzonych.
6. Lista osób nagrodzonych pojawi się na stronie głównej portalu Prorok.pl. Osoby nagrodzone zostaną także powiadomione o zwycięstwie poprzez pocztę elektroniczną.

24.06.2006: Zakończyło się zgłaszanie błędów

Po zamknięciu akcji wszystkie błędy będą mogły zostać wysłane J.K. Rowling wraz z pozdrowieniami. Redakcja portalu Prorok.pl nie podjęła jeszcze decyzji o dacie zakończenia przesyłania błędów oraz o miejscu, w którym odbędzie się rozdanie nagród; informacje dotyczące konkursu będą ukazywały się na stronie głównej Prorok.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować na następujące adresy e-mail: prorok.sieciowy@gmail.com, aibhill.dreamstoher@wp.pl, gryfek@prorok.pl.

redakcja Prorok.pl
18.01.2006, 22:13

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl