Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Raport agentki dołu nr.8 z krawędzi snu w sprawie Antybaśni.

Marcina Wolskiego śmiało możemy nazwać Polskim Pratchett’em. Wprawdzie akcje jego powieści zazwyczaj toczą się na naszej ziemi powszedniej, jednakowoż pod jego piórem przemienia się ona w ziemię, jakby to określić... Najzupełniej niepowszednią. Nie potrzebujemy Świata Dysku (proszę mnie nie linczować, tak mi się tylko napisało), przecież nasz rodzima planeta, jest tak samo paradoksalna, a czasem nawet bije na głowę Ankh-Morporok...

Traxas Mag

"Życie jest brutalne. Zwłaszcza wtedy kiedy jesteś kompletnie spłukanym, zadłużonym u Gildii Morderców, magiem po czterdziestce, którego kilka lat temu rzuciła żona dla jakiegoś małolata, a poza tym jesteś na ostatnim szczeblu społecznym, bo zostałeś (również kilka lat temu) usunięty z stanowiska Starszego Inspektora Śledczego w Ochronie Pałacowej za picie i jakieś tam nieistotne rzeczy...."

Solaris- próba dla prawdy

Solaris to nie tylko powieść. To praca naukowa dla naukowców z wyobraźnią. Ci zaś łapią się za głowy zamyśleni i z każdym rozdziałem bardziej czują nienawiść do tych "herezji". To świadczy wyłącznie o jednym- to ludzie, którzy nie znają własnych wspaniałych możliwości, a więc żyją w niezrozumieniu i chęci ucieczki od rzeczywistości. Tak właśnie jest zbudowany Solaris, bo czytelnik potrafi okazać się głównym bohaterem Kelvinem, który nie ma niestety drogi ucieczki- odłożenia książki i schowania jej w najgłębszym miejscu szafki.

Żona dla maga

"Na książkę „Głos dla księżniczki” Johna Morressy’ego natknęłam się przypadkiem podczas sprzątania na półkach rodziców (czy muszę dodawać, że nigdy jej nie przeczytali?). Tytuł bardzo mnie zaintrygował, albowiem okładka sugerowała raczej powieść dla dorosłych, nie oceniajcie książki po okładce ;)! „Głos” jest dla przedziału wiekowego od lat siedmiu do stu siedmiu, perypetie Kedrigerna i Księżniczki są jowialnie, rubasznie zabawne napisane lekko i „wciągająco” :); przeurocza lektura na długie zimowe wieczory."- Ivanka przedstawia w "Czarownicy" książkę pt. "Głos dla księżniczki"... Warto przeczytać...

Lewisy i Carrolle

Nasza znakomita redaktorka Ivanka przedstawia Wam życie i twórczość trzech znamienitych pisarzy: Clive’a Staples’a Lewis’a, Lewis`a Carroll`a i Jonathan`a Carroll`a. Mamy nadzieję, że artykuł przybliży Wam sylwetki tych znanych i cenionych na całym świecie autorów bestsellerów. Polecamy gorąco!!!

Jak anioł z diabłem – recenzja książki Dobry Omen

Bycie Aniołem to nie jest praca prosta. Skrzydlate ucieleśnienia światłości z harfami w delikatnych dłoniach, to tak naprawdę jedna z największych bredni, jakie wymyśliła ludzkość. Powiedzmy sobie szczerze, jakim idiotą byłaby postać, wykonująca na Ziemi tajną misję i nosząca jednocześnie długą, białą i zwiewną tunikę. To mogłoby jeszcze przejść w starożytnym Rzymie, ale nie teraz, w XXI wieku. Na dodatek ciągłe wciskanie na głowę kapelusza, skrywającego aureolę, prawdopodobnie doprowadziłoby do zdeformowania narządów słuchowych, zwanych popularnie uszami. Na szczęście, (aniołów jak i nasze) w Niebie wykreowanym przez Pratchetta i Gaimana, słyszano o czymś takim jak postęp. Może nie do końca, w znaczeniu takowym, jak ludzkie, ale mimo wszystko.

Koralina – Alicja w krainie guzików

Czego się tak naprawdę boicie? Czy zdajecie sobie sprawę, ile strachu mogą wywołać zwyczajne guziki? A gdyby okazały się one oczami? Biegające szczury, chrupiące żuki i pająki też mają swoje tajemnice. Śmierdzące, wielorękie potwory i gadające nietoperze wzbudzą w Was wszelkie wymyślone przez człowieka fobie. Dodajmy do tego magię i tajemnicę, oraz trochę śmiechu, przy którym karaluchy przynajmniej zawijają się niczym naleśniki. Wśród tych wszystkich strachów pojawia się Koralina- mała, niewzbudzająca podejrzeń dziewczynka zajmująca się badaniami i archeologią. Strach ma wielkie oczy! Czy Koralina pokona go jednak i stawi czoło widmom?