Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Mugole i Magia

Rozmawialiśmy o magii całymi godzinami - dałem się ponieść jego pasji, energii i wierze, jaką pokładał w swojej sztuce..

Moralność upadłych

Ruszyła korytarzem wciąż nasłuchując, za każdym załomem spodziewając się co najmniej tuzina przeciwników. Jednak nie spotkała nikogo. To ją niepokoiło. Aż w końcu usłyszała szczęk mieczy i klątwy Terry’ego. Nogi same ją poniosły. Stał w wąskim korytarzu i za wszelką cenę zagradzając drogę do Reda, który tuż za nim mocował się z magicznym zamkiem. Pot spływał mu gęsto po twarzy z wysiłku. A najgorsze było to, że z przeciwnej strony korytarza nadbiegali kolejni chętni do obrony dobytku swego pana. Lena wyciągnęła miecz i gwizdnęła.

Harry Potter i Czara Ognia: Skrócony Scenariusz

Zasadniczo to fanfik, problem w tym,że nie napisany dla nas i nie po polsku. Wykorzystując, że nie nałożone są na niego prawa autorskie, przetłumaczyłam go.

Amnezja

Bellatriks odkaszlnęła. W ustach czuła smak tynku. Otworzyła oczy, niepewna, co zobaczy.

Polcon 2008

Pod koniec września odbył się już dwudziesty trzeci Polcon, czyli coroczny ogólnopolski zlot fanów fantastyki. W tym roku odwiedziło go ponad 1200 osób! Jeśli nie byłeś jedną z nich, przeczytaj, co takiego działo się w trakcie konwentu!

Traumatyczne swawole i nadużycia

Zerwijmy krępujące nas więzy, wykrzyczmy to zdanie, nie tłummy emocji! Czas zagrzmieć donośnie: przeszkadza nam nadużywanie litery ‘r’! Pozwólmy wezbrać słusznemu gniewowi i rzucić opasłymi tomami w zdumione twarze tępych twórców!

Anastazja cz. 2

Otworzył oczy. Dzięki rozszerzonym do granic możliwości źrenicom ujrzał w ciemności bladą twarz czarnowłosej dziewczyny, która przyglądała mu się spod przymkniętych powiek. Oczy miała umalowane czarną kredką, więc odcinały się wyraźnie na tle jasnej cery. Pozwolił twarzy drgnąć, by dziewczyna zauważyła, że już nie śpi.

Info wstępne: POLCON 2008

Polcon jest corocznym konwentem miłośników fantastyki polskiej, co roku organizowanym w innym mieście. Dwudziesta trzecia edycja konkursu odbędzie się po raz drugi w Zielonej Górze w obrębie Uniwersytetu Zielonogórskiego i będzie trwała od 28 do 31 sierpnia. Miejsce do tegorocznego Polconu zostało wybrane przez Forum Fantomu spośród ofert klubów chcących podjąć się organizacji imprezy.

Wątków nierozwiniętych rozwinięcie

Podczas pisania książek o tak bogatej fabule, nie sposób rozwinąć i zakończyć wszystkich wątków. Niektóre z nich zostały 'pośmiertnie' opisane przez panią J.K.Rowling na jej stronie internetowej. Oto niektóre z nich.

Kij w mrowisko - "Tezaurus I - VII"

Jak pewnie niektórym wiadomo, na rynku ukazał się już opracowany ostatecznie i wspaniale "Tezaurus I - VII" Andrzeja Polkowskiego i Joanny Lipińskiej.

Niewyjaśnione pytania wreszcie biorą odwet

Na stronie J. K. Rowling, zupełnie przypadkiem buszując, natknęłam się na jej skrzynkę pocztową, którą udostępniła ogółowi. W formie e-maili były do niej przesyłane pytania, na które ona, na łamach swoje strony, odpowiadała.

Galeria zdjęć z kieleckiej premiery

W gorączce wyczekiwania na reportaż Latinae z warszawskiej premiery, oto prezentuję Wam, Prorokowicze, fotografie wykonane z 25 na 26 stycznia w jednym z kieleckich Empików!