Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Mugole i Magia

"Hokus-pokus"
to książka autorstwa Paula Kieve'a, [najprawdopodobniej] popularnego, brytyjskiego iluzjonisty, który występował na deskach teatrów od fikuśnej Japonii po hałaśliwe Hollywood. Pan Kieve nie ogranicza się jednak jedynie do ukazywania zdumionej gawiedzi kilku magicznych tricków: przygotowuje efekty sceniczne dla teatrów (współpracował z Andrew Lloyd Webberem) i filmów (z jego pomocy skorzystał Sam Mendes, a także Warner Bros i Disney - jak zwykle w takich sytuacjach trzymający rękę na pulsie).
Jednak to, co najbardziej powinno zainteresować nas, jako Prorokowiczów (jakże ta nazwa jest już wyświechtana), to to, że pracował przy produkcji 'Harry'ego Pottera i Więźnia Azkabanu' jako (UWAGA) - GŁÓWNY KONSULTANT DO SPRAW MAGII. Wprowadzał Daniela Radcliffe'a w arkana sztuk iluzji (Bóg raczy wiedzieć, ile z tego, co pomógł przyswoić Danielowi rzeczywiście zostało ukazane w filmie, a na ile to dzieło zdolnych rączek speców od efektów specjalnych). Jednakże Daniel, dyplomatycznie, jak niemal za każdym razem, takie oto słowa wypowiada o Mistrzu Kieve'ie: „On wprowadził mnie w świat magii, który wywarł na mnie takie samo wrażenie, jak zadziwiające efekty wykorzystywane przez filmowców w "Harrym Potterze". Rozmawialiśmy o magii całymi godzinami - dałem się ponieść jego pasji, energii i wierze, jaką pokładał w swojej sztuce.”
Cóż. Może to i prawda. Na ile ciekawy wydaje się Wam sam Mistrz Kieve, na tyle wyda się Wam pewnie książka, gdyż jest to zbiór tajników wykonywania magicznych sztuczek, przeplatany w pewnym stopniu elementami historii magii i wspomnieniami autora prowadzonymi w formie gawędy.

Książka opatrzona jest także wstępem Daniela Radcliffe'a, który z magią nie ma za wiele wspólnego, natomiast jest świetnym materiałem promocyjnym.
Wszystko to zapowiada się jednak co najmniej obiecująco, szczególnie dla tych, którzy przeczytawszy wszystkie części Pottera stali się zramolałymi mugolami i przestali wierzyć w magię..

HOKUS-POKUS. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach
Paul Kieve, przekład: Patrycja Zarawska, Wydawnictwo TELBIT, kwiecień
2010, Format: 165 x 227 mm, Stron: 304, Oprawa: Twarda, Cena: 39,90 zł[news zredagowany na podstawie informacji Macieja Wereszczyńskiego]

cytrynowydrops
7.05.2010, 23:09

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

Agrywersjanka

Agrypino troche więcej optymizmu!

10.02.2012, 16:42
Agrypine S.

Oddycha? Chyba raczej składamy mu kwiaty na mogile.

8.02.2012, 14:49
Aragog

Bo umarła. Na panel redaktorski się zalogować nie da rzekomo. I redaktorstwo się też ostro wykruszyło. Ale w zasadzie to mam plan chyba...

8.02.2012, 14:47
Agrywersjanka

Przeglądałam strefę fikcji i jestem pod wrażeniem niektórych opowiadań. Jakim cudem strona o takim potencjale już nie działa?!

6.02.2012, 21:46
V.

Ups, chyba zapomniałem, że od pewnego etapu podpisywałem się "V.", a nie pełnym nickiem.

5.02.2012, 22:57
Valaraukar

Boże! Ten ukochany trup oddycha! (Wierzyć mi się aż nie chce...)

5.02.2012, 22:56
Ludwik

Jakby co to ja mam kontakt do Barona. Mój mail to ludwik na gmail.com.

3.02.2012, 19:37
Aragog

Kurde, podnieśmy to. Nie wiem, znajdźmy Barona, porwijmy mu kota, zmuśmy do ruszenia tego ze strony administracji. Agr. z tego co wiem (ta :P) ma jakiś tam dostęp do dodawania newsów. Zakasać rękawy i do roboty!

31.01.2012, 01:37
snowdog

A masz pomysł co?

20.01.2012, 18:21
Agrypine S.

Ja zaglądam. Zróbmy coś szałowego.

14.01.2012, 01:19