Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Koralina za kurtyną

Magia książek Gaimana ..
Bestsellerowa "Koralina" Neila Gaimana będzie miała premierę teatralną. Spektakl lalkowy Koralina w reżyserii Włodzimierza Fełenczaka wystawia Gdański Teatr Miniatura.

Gdański Teatr Miniatura jako pierwszy i jedyny w Polsce uzyskał prawa do scenicznej realizacji książki. Spektakl będzie miał premierę 26 kwietnia tego roku.
Miesiąc po filmowej premierze "Koraliny" w reżyserii Henry'ego Selicka wybitny reżyser teatru lalek Włodzimierz Fełenczak prezentuje w Gdańsku własną wersję tego utworu. Groźne i niesamowite perypetie 11-letniej dziewczynki, która wpada w pułapkę zastawioną przez podstępną wiedźmę, przedstawione są tu przy użyciu różnorodnych technik lalkowych, a przede wszystkim za pomocą tzw. czarnego teatru, dającego niezwykłe, magiczne efekty. Alternatywny świat wykreowany w "Koralinie" przez "króla snów", jak się często określa Gaimana idealnie wpisuje się w formę czarnego teatru, tworzącego fantastyczną rzeczywistość na granicy światła i ciemności, w której lalki, rekwizyty i elementy scenografii poruszają się same, bez widocznego udziału aktora, żyjąc niejako własnym życiem.

W czasach wspaniałej filmowej techniki animacyjnej rzadko mamy okazję doświadczyć czarów tworzonych na żywo, tu i teraz przed oczami widza. Warto więc odwiedzić MINIATURĘ i zobaczyć tę fascynującą opowieść o obronie realnego świata przed złudzeniem, o lęku i odwadze, o zwycięstwie dobra nad złem w innym, nowym świetle teatralnej latarni magicznej, zwłaszcza że cała akcja dzieje się tym razem w naszym baśniowym Sopocie.

Gorąco zapraszamy wszystkie odważne duże dzieci wraz z rodzicami, a także licznych fanów twórczości kultowego już autora komiksów i powieści, scenarzysty filmowego i radiowego, a także świetnego znawcy dziecięcej wyobraźni i wielbiciela bardzo mądrych kotów.
[News zredagowany na podstawie informacji prasowej wydawnictwa Mag, dzięki uprzejmości Katarzyny Rodek.]

cytrynowydrops
22.03.2009, 17:55

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

Agrypine Sirrah

Czemu w Sopocie? Czemu Sopot jest tam, a nie tu?

23.03.2009, 19:28
Agrypine Sirrah

Jak można napisać tytuł przedstawienia bez cudzysłowia i nie zostać surowo ukaranym?

23.03.2009, 19:22