Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Podsyć swą ciekawość...

..zdjęcia z 'Księcia Półkrwi'.

Wygląda na to, że cały szał publikowania najświeższych fotek z "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" już opadł, a więc z połowicznie czystym sumieniem zamieszczam ich kilkanaście.
Zdjęcia wypadają raczej korzystnie, co zazwyczaj odbija się symetryczną przeciwną do tego, co pokazuje film.
Aczkolwiek należy posiadać serce pełne nadziei.
Azaliż nadal bojkotuję Daniela, któremu sugeruję zakup kilku słowników.Smutny chłopiec z potencjałem. Podobieństwo stylizacji do 'Szóstego zmysłu' ponadprzeciętne. Scenografia cięła koszty.

Warto dociekać co ma Evanna na nosie?


Scenografia musiała ciąć koszty nr 2. Kopie tych samym tomów na meblościance w tle. Plus ufarbowana na czarno Narcyza Malfoy. (?)

Mroczny kwartet z pokazaną po raz pierwszy, uczącą się jednakże już szósty rok, psią Pansy Parkinson (która, jakkolwiek na to nie patrzeć, w ogóle nie wygląda na mopsa).

Młodsza Emma... botoks?

Przypuszczalnie, sielanka w Klubie Ślimaka (którą to nazwę nieudolnie przetłumaczył pan Polkowski).

Tych symbolicznych pięciu jajek czarowna moc..

Czapka Rona, która mimo wszystko nie jest pradawnym naczyniem służącym do zbierania malin w kalinie, pasuje notabene do gorsetu, który dziwnym trafem osłania tylko piersi(?).

cytrynowydrops
17.01.2009, 14:59

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

nowydrops

.

12.08.2009, 20:10
cytry

Według mnie, Snowdog, masz rację i w pełni podzielam Twoje zdanie;) Książki to co innego, a filmy mają się do nich jak krakowski obwarzanek do szczytu góry Ararat. Inny klimat ma nawet 'Harry' w języku angielskim, co tu dużo mówić.

12.08.2009, 20:09
Agrypine Sirrah

Nie czuję się jakoś szczególnie rozkręcona.

12.08.2009, 17:40
Kat-jon

No proszę proszę jak się dziewczyny rozkręciły :D

12.08.2009, 12:27
snowdog

Aha :D No, to wszystko wyjaśnia. / Szóstkę uważam za najgorszą książkę, więc miałam pewne obawy co do filmu. Ale jakiś tydzień przed seansem zmieniłam nastawienie i było ok.

11.08.2009, 18:03
Agrypine Sirrah

No, to tak jak ja. Autonomiczny miałam na myśli <pełen zgrozy szyderczy śmiech>.

11.08.2009, 15:00
snowdog

Jako człowiek interesujący się anatomią spytam: czemu anatomiczny? / Zakon mi się bardzo podobał. To moja ulubiona książka, więc miałam nadzieję, że mi jej nie spaprzą i nie zawiodłam się.

11.08.2009, 11:59
Agrypine Sirrah

Cytrynowa, do kina poszłam z założeniem, że spodoba mi się co najmniej, jak "Zakon Feniksa". A "Zakon Feniksa" podobał mi się jako anatomiczny film.

10.08.2009, 21:26
snowdog

Całkiem niedawno napisałam (jeszcze w Aurorze) artykuł, porządnie przetłumaczyłam co trzeba było, wysłałam dłuuuugą notkę do odpowiednich ludzi, a po zamieszczeniu newsa na stronie nie było ani jednego komentarza na ten temat. I weź tu się człowieku poświęcaj. // Filmów się nie traktuje jako zastępstwo książek. Powtarzam to od miesięcy, a nikt mnie nie słucha. Szósta książka była dość kiepska jak na Rowling, dobrze że w filmie coś potrafili z tym zrobić.

10.08.2009, 19:42
snowdog

Oj daj spokój, przecież nikt się tłumaczenia nie czepia ;) A często jest tak, że jak coś jest śmieszne w oryginale, to po przetłumaczeniu (obojętnie przez kogo) wychodzi zupełnie inaczej. A i tak nic pisać nie będę, bo ani się do tego nie nadaję, ani nie mam ochoty, ani czasu.

10.08.2009, 19:40