Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Z planu VI części wiadomości kilka.CBBC Newsround zamieściło nowy wywiad przeprowadzony ze znanym nam, oczywiście, Trio: Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem i Emmą Watson, podczas którego rozmawiają oni na temat ekranizacji „Harry`ego Pottera i Księcia Półkrwi”. W wywiadzie Rupert mówi o scenach, w których gra z aktorką wcielającą się w jego nową miłość [Lavender Brown]. Rupert ujmuje to tak:
„Jako Ron, byłem wmieszany w całą ta sytuację związaną z Lavender. Jessie [Cave] jest naprawdę super i wszystkie sceny z jej udziałem będą powodem do histerycznego śmiechu.”
Emma:
„Wydaje się bardzo słodka i wręcz idealna do roli Lavender Brown. Obsada jest świetna i już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jej sceny z Ronem. Wydaje mi się, że ta część produkcji będzie miała niezłe zadatki na film komediowy. ”
Daniel wtrąca jedynie, że będzie to film, w którym spotka się z nowym aktorem, który zagra tu, jak wiemy prof. Slughorna.
„Wszystko idzie bardzo dobrze. Jak dotąd odwaliliśmy niezły kawał roboty ze Slughornem, który jest perfekcyjnie odgrywany przez Jima Broadbenta”
BBC opublikowała również nową notkę dotyczącą reakcji aktorów na oświadczenie Rowling, że Dumbledore jest gejem.
Tak to skomentował Daniel Radcliffe: „J.K. Rowling jest niesamowicie inteligentną kobietą. Pewnie nie przypuszczała nawet przez moment, że jej deklaracja wzbudzi aż tak wiele protestów i nie przejdzie bez echa w konserwatywnych stanach Ameryki [tzw. Bible Belt]. Poradziła sobie z tym jednak wspaniale: „To moja postać, ja ją stworzyłam. Mogę więc z nią robić, co mi się spodoba.” Myślę, że to wystarczające wyjaśnienie.”
David Yates, który reżyserował piątą część Harry`ego, powiedział, że został o tym poinformowany we wrześniu, podczas przeglądania scenariusza do następnej części.
„Jo podeszła do mnie i powiedziała: „Wiesz, że Dumbledore jest gejem, prawda, David?” Pomyślałem wtedy: „No, nieźle.” Dumbledore to wspaniała postać – pełen wdzięku, mocy, sprytu, diabelsko lubiący wszelakiego rodzaju gry, sztuczki, posiadający dziwne poczucie humoru, uwielbiający szydełkowanie. To gmatwanina cech charakteru, kocioł pomysłów. Jego orientacja seksualna to jednak zupełnie inna sprawa.(…) Michael Gambon [odtwórca roli Dumbledore] nie zmienił swojego podejścia. Seksualność każdego człowieka stanowi tylko część tego, kim jest. Nie wpłynęło to zbytnio na to, w jaki sposób omawiamy z Michaelem postać, czy coś w tym rodzaju.”
Producent filmu, David Barron potwierdził, że Dumbledore będzie przypominał „postać, którą Michael Gambon wcześniej już kreował”.


Tłumaczone z niniejszej strony.

PS. News ten jest moim pierwszym przetłumaczonym i podanym do wiadomości publicznej. Nie śmiejcie się więc ironicznie, nie krytykujcie zanadto, nie gnębcie, bo sama wiem, że najwyższych lotów moje tłumaczenie nie jest.
Oto Jessie Cave, czyli Lavender z opaską na czole.

cytrynowydrops
24.03.2008, 18:19

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

snowdog

OK, ma być mroczny, bo książka też była mroczniejsza, więc to logiczne, zwiastuny oglądałam i są genialne, ale książka sama w sobie jako całość była średnia jak na zdolności Rowling, więc nie ma się czym zachwycać. Owszem, wciągała, ale niektóre wątki były pisane trochę tak, jakby Rowling zabrakło weny i czymś musiała zapełnić te kartki. Ogólnie szóstkę uważam za najgorszą z serii.

6.01.2009, 13:20
No.name

No,ale niestety musimy na niego jeszcze trochę poczekać:( Szkoda.

1.01.2009, 13:07
hermiona granger

co wy ksiazka byla swietna a ogladalam zwiastuny i film ma bycv mroczny (super)

31.12.2008, 16:18
snowdog

I masz rację.

4.12.2008, 18:46
Dumledore 179*

ja tam czekam z nieciezpliwością

17.11.2008, 17:58
No.name

podzielam waszą uwagę. Oby był lepszy.

12.11.2008, 17:34
snowdog

Byleby wyszedł lepszy, niż książka.

8.11.2008, 14:35
DJ ten co siedzi obok

Ciekawe jak tym razem wyjdzie Harry Potter, mam nadzieje że lepiej niż poprzednie 2 części. Prawdopodobnie będzie fajny, jeśli chcecie zobaczyć zwiastun to wejdżcie na www.harrypotter.pl

26.10.2008, 14:39
cytrynowydrops

W Czarze były cieliste gatki, tu może zabraknąć funduszy.

21.10.2008, 14:00
sel-fish-cat

Pewnie że prawda, ale co to za golizna będzie, pewnie ujęcie klaty, gołej stopy i tyle. Też mi sensacja, to już widzieliśmy w łazience prefektów.

20.10.2008, 14:58