Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Z planu VI części wiadomości kilka.CBBC Newsround zamieściło nowy wywiad przeprowadzony ze znanym nam, oczywiście, Trio: Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem i Emmą Watson, podczas którego rozmawiają oni na temat ekranizacji „Harry`ego Pottera i Księcia Półkrwi”. W wywiadzie Rupert mówi o scenach, w których gra z aktorką wcielającą się w jego nową miłość [Lavender Brown]. Rupert ujmuje to tak:
„Jako Ron, byłem wmieszany w całą ta sytuację związaną z Lavender. Jessie [Cave] jest naprawdę super i wszystkie sceny z jej udziałem będą powodem do histerycznego śmiechu.”
Emma:
„Wydaje się bardzo słodka i wręcz idealna do roli Lavender Brown. Obsada jest świetna i już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jej sceny z Ronem. Wydaje mi się, że ta część produkcji będzie miała niezłe zadatki na film komediowy. ”
Daniel wtrąca jedynie, że będzie to film, w którym spotka się z nowym aktorem, który zagra tu, jak wiemy prof. Slughorna.
„Wszystko idzie bardzo dobrze. Jak dotąd odwaliliśmy niezły kawał roboty ze Slughornem, który jest perfekcyjnie odgrywany przez Jima Broadbenta”
BBC opublikowała również nową notkę dotyczącą reakcji aktorów na oświadczenie Rowling, że Dumbledore jest gejem.
Tak to skomentował Daniel Radcliffe: „J.K. Rowling jest niesamowicie inteligentną kobietą. Pewnie nie przypuszczała nawet przez moment, że jej deklaracja wzbudzi aż tak wiele protestów i nie przejdzie bez echa w konserwatywnych stanach Ameryki [tzw. Bible Belt]. Poradziła sobie z tym jednak wspaniale: „To moja postać, ja ją stworzyłam. Mogę więc z nią robić, co mi się spodoba.” Myślę, że to wystarczające wyjaśnienie.”
David Yates, który reżyserował piątą część Harry`ego, powiedział, że został o tym poinformowany we wrześniu, podczas przeglądania scenariusza do następnej części.
„Jo podeszła do mnie i powiedziała: „Wiesz, że Dumbledore jest gejem, prawda, David?” Pomyślałem wtedy: „No, nieźle.” Dumbledore to wspaniała postać – pełen wdzięku, mocy, sprytu, diabelsko lubiący wszelakiego rodzaju gry, sztuczki, posiadający dziwne poczucie humoru, uwielbiający szydełkowanie. To gmatwanina cech charakteru, kocioł pomysłów. Jego orientacja seksualna to jednak zupełnie inna sprawa.(…) Michael Gambon [odtwórca roli Dumbledore] nie zmienił swojego podejścia. Seksualność każdego człowieka stanowi tylko część tego, kim jest. Nie wpłynęło to zbytnio na to, w jaki sposób omawiamy z Michaelem postać, czy coś w tym rodzaju.”
Producent filmu, David Barron potwierdził, że Dumbledore będzie przypominał „postać, którą Michael Gambon wcześniej już kreował”.


Tłumaczone z niniejszej strony.

PS. News ten jest moim pierwszym przetłumaczonym i podanym do wiadomości publicznej. Nie śmiejcie się więc ironicznie, nie krytykujcie zanadto, nie gnębcie, bo sama wiem, że najwyższych lotów moje tłumaczenie nie jest.
Oto Jessie Cave, czyli Lavender z opaską na czole.

cytrynowydrops
24.03.2008, 18:19

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

cytrynowydrops

Wybyli na studia i wody szersze i bardziej znaczące niż prorokowa lipa.. <łezkę ociera>

17.01.2009, 19:58
snowdog

Lipa trochę. Co oni wszyscy tak pouciekali?

17.01.2009, 17:52
cytrynowydrops

Niestety, za dużo znaków na ziemi i niebie, jak w zachowaniu filozofów, wskazuje na tę smutną prawdę. Wszystko zatrzymało się w walutowym lamusie.

17.01.2009, 12:09
snowdog

To już wolę, żeby umarł, niż żeby kręciły się tu podobne indywidua, które będą się w ten sposób wyrażac. A Prorok pewnie i tak umrze.

15.01.2009, 20:36
cytrynowydrops

Coś przypuszczam, że teraz znakomitą większość 'użytkowników' Proroka stanowią podobne indywidua. Jeśli nie będziemy miłe Prorok umrze śmiercią maturalną.

15.01.2009, 10:40
snowdog

No to przynajmniej ktoś inny to przeczyta i mam nadzieję, że rozmyśli się zanim napisze tego typu średnio inteligentny komentarz. Wydaje mi się, że nawet jeśli się pojawi, to nie odważy się mi odpowiedziec. A jak się odważy, to wtedy sobie porozmawiamy.

14.01.2009, 15:32
cytrynowydrops

Nie sądzę coś, żeby poniższa osoba pojawiła się jeszcze w tym wcieleniu na Proroku, snowdog ;)

12.01.2009, 22:50
snowdog

Każdy ma swoje zdanie, rozumiem że komuś mogła się szóstka podobac. Ale pedał, to ma rower, nawet dwa pedały. Na ludzi o odmiennej orientacji mówi się inaczej.

11.01.2009, 20:16
cytrynowydrops

Jakby tego Rowling nie powiedziała, tobyś na Dumbledore'a nie wybrzydzał/a, Małpo z Kosmosu.

11.01.2009, 19:21
spacemonkey

hej. uwazam ze szostka byla najlepsza ze wszystkich. czyta sie ja z wypiekami na twarzy pod koniec. a dumbledora juz nie moglam ścierpieć. stary pedal. ale i tak ksiazki le guin sa najprawdziwsze. film chyba bedzie super.

11.01.2009, 14:26