Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Z planu VI części wiadomości kilka.CBBC Newsround zamieściło nowy wywiad przeprowadzony ze znanym nam, oczywiście, Trio: Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem i Emmą Watson, podczas którego rozmawiają oni na temat ekranizacji „Harry`ego Pottera i Księcia Półkrwi”. W wywiadzie Rupert mówi o scenach, w których gra z aktorką wcielającą się w jego nową miłość [Lavender Brown]. Rupert ujmuje to tak:
„Jako Ron, byłem wmieszany w całą ta sytuację związaną z Lavender. Jessie [Cave] jest naprawdę super i wszystkie sceny z jej udziałem będą powodem do histerycznego śmiechu.”
Emma:
„Wydaje się bardzo słodka i wręcz idealna do roli Lavender Brown. Obsada jest świetna i już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jej sceny z Ronem. Wydaje mi się, że ta część produkcji będzie miała niezłe zadatki na film komediowy. ”
Daniel wtrąca jedynie, że będzie to film, w którym spotka się z nowym aktorem, który zagra tu, jak wiemy prof. Slughorna.
„Wszystko idzie bardzo dobrze. Jak dotąd odwaliliśmy niezły kawał roboty ze Slughornem, który jest perfekcyjnie odgrywany przez Jima Broadbenta”
BBC opublikowała również nową notkę dotyczącą reakcji aktorów na oświadczenie Rowling, że Dumbledore jest gejem.
Tak to skomentował Daniel Radcliffe: „J.K. Rowling jest niesamowicie inteligentną kobietą. Pewnie nie przypuszczała nawet przez moment, że jej deklaracja wzbudzi aż tak wiele protestów i nie przejdzie bez echa w konserwatywnych stanach Ameryki [tzw. Bible Belt]. Poradziła sobie z tym jednak wspaniale: „To moja postać, ja ją stworzyłam. Mogę więc z nią robić, co mi się spodoba.” Myślę, że to wystarczające wyjaśnienie.”
David Yates, który reżyserował piątą część Harry`ego, powiedział, że został o tym poinformowany we wrześniu, podczas przeglądania scenariusza do następnej części.
„Jo podeszła do mnie i powiedziała: „Wiesz, że Dumbledore jest gejem, prawda, David?” Pomyślałem wtedy: „No, nieźle.” Dumbledore to wspaniała postać – pełen wdzięku, mocy, sprytu, diabelsko lubiący wszelakiego rodzaju gry, sztuczki, posiadający dziwne poczucie humoru, uwielbiający szydełkowanie. To gmatwanina cech charakteru, kocioł pomysłów. Jego orientacja seksualna to jednak zupełnie inna sprawa.(…) Michael Gambon [odtwórca roli Dumbledore] nie zmienił swojego podejścia. Seksualność każdego człowieka stanowi tylko część tego, kim jest. Nie wpłynęło to zbytnio na to, w jaki sposób omawiamy z Michaelem postać, czy coś w tym rodzaju.”
Producent filmu, David Barron potwierdził, że Dumbledore będzie przypominał „postać, którą Michael Gambon wcześniej już kreował”.


Tłumaczone z niniejszej strony.

PS. News ten jest moim pierwszym przetłumaczonym i podanym do wiadomości publicznej. Nie śmiejcie się więc ironicznie, nie krytykujcie zanadto, nie gnębcie, bo sama wiem, że najwyższych lotów moje tłumaczenie nie jest.
Oto Jessie Cave, czyli Lavender z opaską na czole.

cytrynowydrops
24.03.2008, 18:19

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

cytrynowydrops

Polkowskiego? hm, Agrypine, to świetna myśl, serio. Oprócz tego, że uważam, że jest niekompetentny i przerabia styl pisania autora na swój własny, to nic nie mam. Mogę być jego terminatorką ;p A wiesz, jak może się odbić? w którejś scenie Dumbledore podejdzie do jakiegoś mężczyzny i zatopi swoje starcze usta w namiętnym pocałunku. ble. albo dodadzą jakieś posłowie na DVD VII części - 'Jak postrzegamy gejów po oświadczeniu, że sam Albus Dumbledore jest jednym z nim?'. Czy coś równie bzdurnego.

25.03.2008, 19:17
cytrynowydrops

Lavender nieodparcie kojarzy mi się z harpią! Nie wiem czemu. Nie leży mi ta dziewczyna i coś mi się zadaje, że w interpretacji słodziutkiej panny Jessie Lavender będzie kolejną butelką. Smutek. Dzięki za pochwałę;) Ha, ale krytykować też możecie, jak mi ktoś powiedział, to Wasze święte prawo. Stan Proroka jest, jaki jest(czyt. beznadziejny), i dlatego tez chciałam, żeby ten news umieścić jako artykuł, bo przynajmniej rzucałby się w oczy, ale, po raz kolejny, ktoś w postaci etyki dziennikarskiej zawezwał mnie do porządku. Beznadziejnie się nie rzuca w oczy, niestety. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby ktoś próbował coś opublikować w SF!

25.03.2008, 19:08
Mary

I znów daję o sobie znać beznadziejny stan techniczny Proroka... Nawet by nie zauważyła tego newsa. Cytrynowydropsiku, tłumaczenie poszło Ci obłędnie dobrze, nie bądź taka krytyczna. O trio wiadomo co myślę, więc pozwolę sobie nie skomentować ich wypowiedzi. Poza tym, że 6 tom kojarzył mi się z dramatyczną śmiercią Dumbledore'a przede wszystkim, a nie jakąś smutną interpretacją scen miłosnych w wydaniu Grinta, więc jedno: ŻENADA. Ta Lavender jakaś taka cukierkowa , ale przynajmniej ładniejsza od Watson, chociaż to nie jakiś wielki wyczyn.

25.03.2008, 18:48
Agrypine Sirrah

Tłumaczenie szczerze podziwiam. Może zostaniesz czeladnikiem swego "ulubionego" Polkowskiego. Alnilam, jak niby miałoby się odbic? We filmie?

25.03.2008, 15:24
Alnilam

Ja do tłumaczenia nic nie mam, bo sama bym lepiej nie przetłumaczyła... Co do samych informacji - mam szczerą nadzieję, że zgodnie z tymi zapewnieniami informacja że Dumbledore jest gejem nie odbije się na tej postaci...

25.03.2008, 12:48
cytrynowydrops

Dzięki! Jak mi się zdaje, Rowling już jakiś czas temu to powiedziała? na proroku aż pióra latały, taka była zacięta dyskusja. Widać, częściej musisz do nas wpadać ;)

24.03.2008, 20:29
Hermiona

Bardzo mi się podoba Twoje tłumaczenie. Zdziwiło mnie, że Dumbledore jest gejem... Dziwne... Bardzo ciekawe informacje, bo jak wiesz jestem maniaczką xD. Pozdrawiam ;)

24.03.2008, 20:26