Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

PRZEGLĄD FILMÓW ANIMEwanych

pierwszy raz w Polsce

Już od 7 września w KINOTECE przez miesiąc będzie można podziwiać wystawę plakatów i fotosów z filmów słynnego japońskiego Studia Ghibli, założonego przez legendarnego Hayao Miyazakiego. Wystawa jest imprezą wspierającą pierwszy w Polsce Przegląd Filmów ANIMEwanych, który rusza w KINOTECE 28 września.

Na wystawie będzie można zobaczyć plakaty i fotosy takich filmów jak m.in. SZEPT SERCA, SPIRITED AWAY – W KRAINIE BOGÓW, OPOWIEŚCI Z ZIEMIOMORZA, SZOPY W NATARCIU, PODNIEBNA POCZTA KIKI, MÓJ SĄSIAD TOTORO, NAUSICAA Z DOLINY WIATRU.

Organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że wystawa przekona do tej pory nieprzekonanych, że pomoże małymi krokami zbudować w Polsce pozytywny wizerunek anime. Podziwiać i przekonywać się będzie można za darmo, ponieważ wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Podczas Przeglądu Filmów ANIMEwanych zaprezentowane zostaną klasyczne i kultowe filmy, które nigdy wcześniej nie były prezentowane w Polsce na dużym ekranie. Wśród tych filmów pojawią się docenione na całym świecie: MÓJ SĄSIAD TOTORO, LAPUTA – PODNIEBNY ZAMEK oraz NAUSICAA Z DOLINY WIATRU.
Program Przeglądu uzupełnią znane już z ekranów kin: RUCHOMY ZAMEK HAURU (nominacja do Oscara® 2006), OPOWIEŚCI Z ZIEMIOMORZA oraz SPIRITED AWAY – W KRAINIE BOGÓW, który otrzymał w 2003 roku Oscara® za Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany.

Wszystkie te filmy świetnie charakteryzuje stwierdzenie - MAGIA W CZYSTEJ POSTACI, bo anime to coś więcej niż filmy, to „niepohamowane obrazy” (Man-Ga w wolnym tłumaczeniu), które tworzą świat dziwnej piękności i tajemnicy, która czyha na widza w każdym kadrze. Każdy z filmów, oprócz walorów artystycznych, posiada niezwykłe wartości wychowawcze i płynie z nich życiowa nauka zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów. Wszystkie tytuły zaprezentowane będą w wersji oryginalnej z polskimi napisami (z wyjątkiem SPIRITED AWAY – W KRAINIE BOGÓW – ten z dubbingiem).

Przegląd odbędzie się w następujących miastach:

WARSZAWA: 28.09. – 07.10. – Kinoteka
KRAKÓW: 28.09. – 07.10. – Kino Pod Baranami
ŁÓDŹ: 02.10. – 11.10. – Kino Charlie
POZNAŃ: 09.10. – 18.10. – Kino Apollo
WROCŁAW: 09.10. – 18.10. – Kino Warszawa
KATOWICE: 12.10. – 21.10. – Kinoteatr Rialto
GDAŃSK: 19.10. – 28.10. – Kino Kameralne
SZCZECIN: 19.10. – 28.10. – Kino Pionier

Organizatorzy gorąco zapraszają do nabycia w kasach kin karnetów, uprawniających do obejrzenia wszystkich sześciu filmów w ramach Przeglądu. Cena jednego karnetu wynosi 48 zł. Zakup karnetu uprawnia do 15% rabatu na edycję całej biblioteki Studia Ghibli na DVD. Więcej szczegółów na: oficjalnej stronie Przeglądu Filmów ANIMEwanych.

Aibhill Dreamstoher
3.09.2007, 18:18

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

Agrypine S.

Nawet, jeżeli znalazłby się litościwy człowiek, który by mnie tak zabrał, wątpię, żeby mi się udało wyciułać forsę na bilet wstępu. No, chyba że znajdzie się sponsor :P

3.09.2007, 20:27