Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Książę Miłojeż

Było ciepłe lato i czasem padało, a magiczne miasto StoLat wyglądało w owym deszczu jeszcze bardziej magicznie niż zazwyczaj. Tyle że nikt nie miał o tym pojęcia, a to z powodu, iż owe miasto już od ponad 200 lat uważano za zaginione i w tym czasie jedynymi jego mieszkańcami były różne mniej lub bardziej zabójcze stworzenia (z wyłączeniem ludzi).
Dziś trafił do tego niego niezwykły gość różniący się wielce od tutejszych magicznych mutantów - małe futrzane stworzenie o przewidywalnej długości życia żaby na środku ośmiopasmowej autostrady. Jednak, ponieważ historia lubi niespodziewane rozwiązania takich teoretycznie beznadziejnych sytuacji, darowała owej istocie życie na czas dostatecznie długi, by wydarzyło się coś ciekawego.
Mały różowy nosek otoczony wąsikami wychylił się z kępki trawy. Zakołysał się trochę w powietrzu i po chwili wychylił się za nim futrzany łepek z parą błyszczących brązowych ślepek.
Rudy chomik przebiegł szybko wąską uliczkę i ukrył się wśród gruzów.


* * *


Miasto wznosiło się dość wysoko, ale niewystarczająco, by wybić się ponad korony drzew składających się na las je otaczający. Z owego lasu wyjechała grupka około trzydziestu osób dowodzona przez czarnowłosego, postawnego młodzieńca zwanego Orleanem Młodszym, syna Orleana Starszego.
Wyprawa została zainicjowana przez księcia Miłojeża pragnącego uwolnić się od oblegających go kandydatek na żonę i od macochy pałającej żądzą mordu od chwili, gdy jej kosmetyczka stwierdziła, iż jej pasierb piękniejszy jest od królowej.
Orlean wstrzymał konia i zakomendował:
-Rozbijemy obóz tutaj. Lepiej będzie jeśli na początku do miasta wyślemy zwiad.
Następnie podjechał do młodego jeźdźca wpatrzonego niebo.
-Panie, zatrzymaj już konia - poradził grzecznie.
-Ach! Co? Jak? Gdzie? - odparł zagadnięty rozglądając się dokoła.
-Znowu śniłeś na jawie, panie? - spytał zrezygnowanym tonem Orlean.
-Tak, masz rację - przyznał książę Miłojeż. - Wiesz, wczoraj skończyłem tę książkę o nimfach, wróżkach, smokach i jeźdźcach bez głowy. I wiesz co? Ten chomik, który cały czas pojawiał się w tle, okazał się być zaklętą królewną!
-Dość oryginalne - zauważył Orlean. - Tradycja nakazuje zmienianie młodych królewskich latorośli w żaby, czyż nie tak, Baskir? -tu zwrócił się do zbliżającego się do nich maga.
Magowie w sposób naturalny kojarzą się z dojrzałymi mężczyznami o długich, siwych brodach i w wysokich spiczastych kapeluszach. Ten mag był dowodem na to, iż magowie też kiedyś musieli być młodzi.
-Wyszło z mody sto lat temu - odparł lakonicznie.
-Ale pomyślcie! - Miłojeż uśmiechnął się do obrazów we własnej głowie. - Jakie by to było fascynujące spotkać taką księżniczkę i przyczynić się do uwolnienia jej spod złego zaklęcia?
-Za przeproszeniem, panie, ja bym wolał jakąś normalną dziewuchę, która nie miała w swoim życiu okresu, kiedy była zielona i jadła muchy - sprzeciwił się z niesmakiem Orlean. - A ty, panie, za dużo czytasz owych dziwnych opowiastek, przez które takie pomysły ci się w głowie pojawiły, co ci zwykłej arystokratki za żonę pojąć nie dają.
-Gdybym potrafił, zamieniłbym ewentualną kandydatkę na jakiś czas w żabę i byłoby po kłopocie - powiedział Baskir.
-To by było oszukaństwo - naburmuszył się książę. - I żadnej tajemnicy by w tym nie było.


* * *


Chomik wbiegł do norki, która wyglądała na bezpieczną i która okazała się trochę dłuższa, niż przypuszczał. Wiedziony ciekawością pobiegł dalej i trafił w końcu do miejsca, do którego żadne żywe czy martwe stworzenie nie chciałoby trafić, miejsca, w którym kumulowała się pierwotna magia miasta StoLat.
Nawet mieszkające tu istoty, zazwyczaj bardzo pewne siebie, wiedzione instynktem omijały to miejsce szerokim łukiem. Ów instynkt mówił im, że jeśli chcą zachować charakterystyczną dla swego gatunku liczbę odnóży, czy też przynależeć do tego samego gatunku, co dotychczas, nie powinny zbliżać się do tej na wpół zawalonej świątyni.
Chomik był nietutejszy, nikt więc go nie poinformował o takich zaleceniach, także bez strachu stanął na głównym ołtarzu.
I wtedy zaczęło się dziać coś dziwnego.


* * *


-Czy zwiad już wrócił? - spytał Miłojeż, wychodząc późną nocą ze swego namiotu,  przecierając rozmarzone oczy. Orlean zbliżył się do niego.
-Tak - odpowiedział. - Na szczęście był z nimi Baskir, inaczej pożywiałyby się nimi naprawdę interesujące zwierzątka. - Spojrzał na księcia i ruszył w stronę ogniska. - Zresztą sam zobacz.
Przy ognisku leżało dziwaczne stworzenie wyglądające na skrzyżowanie niewielkiego byka ze skrzynką na listy.
-Było ponoć jeszcze sporo innych odmieńców, ale wszystkich nie byliby w stanie przynieść.
-Niesamowite - wyszeptał Miłojeż, wpatrując się. - Takiego stwora nie widziałem w żadnym bestiariuszu.
-Baskir twierdzi, że to zasługa pola magicznego w tym mieście. Poza tym gada jeszcze o jakichś chromosomach, genach i różnych innych dziwnych rzeczach, ale kto by tam zrozumiał magów.


* * *


Chomik czuł się dziwnie. Magia pobawiła się jego genotypem i nagle zostawiła go w spokoju.
Pierwszą wyraźną myślą było stwierdzenie, iż znajduje się wysoko i nie jest mu z tym dobrze, bo ma lęk wysokości.
Drugą: "Zimno mi."
Trzecią: "Gdzie moje futro?"
Czwartą: "Co z moją anatomią?"
Piątą: "Skąd ja znam takie słowa?"
Szóstą: "I w ogóle, to ja chcę napić się takiego brązowego płynu w filiżance, ale nie wiem, co to jest i dlaczego o tym myślę."
Siódmą: "Dlaczego ja jestem naga?!"


* * *


Wzeszło słońce błyszczące wieloma kolorami, zazwyczaj niewidzianymi przy takiej okazji.
-To znowu to pole magiczne - oznajmił Baskir. - Lepiej obejrzymy sobie to miasto i znikajmy stąd, bo nam też przytrafi się coś niezwykłego.
-Baskir ma rację - poparł maga Orlean. - Możesz, panie, znaleźć normalne niemagiczne ruiny i tam wzdychać nad przemijaniem tego świata.
-No dobrze - mruknął książę. - Ale chcę tam przynajmniej zajrzeć.
-No to ruszajmy. - Orlean odszedł do reszty grupy wydać rozkazy.


* * *


Przemierzali miasto ostrożnie i co za tym idzie - powoli. Miłojeżowi to jednak nie przeszkadzało.
-Jej, widzicie tą pięknie zachowaną rzeźbę? A ten łuk, to cud, że się jeszcze trzyma, wygląda jakby miał się zawalić!
-Coś dzisiaj książę wyjątkowo rozmowny - szepnął Baskir do Orleana.
-Służę już przy nim od pięciu lat. - odszepnął Orlean. - To normalne zachowanie na początku zwiedzania.
-A co się stanie potem?
-Zamilknie i zacznie wzdychać.
Rzeczywiście, wiedza Orleana na temat książęcych zachowań była dokładna. Przez jakiś czas jechali w ciszy przerywanej tylko cichymi westchnieniami. Nagle Miłojeż zapytał:
-A jakie przeznaczenie miał ten wysoki budynek na lewo od nas?
Baskir zmrużył oczy, by lepiej widzieć w porannym świetle i po chwili odparł:
-To prawdopodobnie jakaś świątynia. Wygląda na nieźle zniszczoną, ale może któryś ołtarz się zachował.
-W takim razie ruszamy tam.


* * *


Świątynia była niewątpliwie największym budynkiem w mieście i kiedyś zapewne również najwyższym - po jej wieży pozostały już jednak tylko ułożone poziomo gruzy, ale nie wyglądała, jakby się zapadła do środka, było więc duże prawdopodobieństwo, iż da się ją w miarę bezpiecznie zwiedzać.
Baskira zainteresowały runy zapisane na drzwiach frontowych.
-Co oznaczają? - spytał Orlean, zbliżając się do czytającego maga.
-Hm, to może być "Zgubiłem hulajnogę, więc pożycz mi swój rowerek, proszę", "Czemu zaglądasz do mojego talerza?", "Zabierzcie tego psa, panie sąsiedzie, w przeciwnym razie wezwę milicję i dobrze panu tak, a pańskiemu kundlowi jeszcze lepiej" i równie dobrze "Jeśliś homo sapiens, wstąp bez obawy, jeśli do innego gatunku należysz, rzucone na ciebie zostanie losowe zaklęcie zmiany kształtu (lecz zapewne nie jesteś w stanie owego ostrzeżenia przeczytać).
-No i co wybierasz? - uśmiechnął się zdziwiony Orlean.
-Chyba prawidłową interpretacją jest ta ostatnia - oznajmił Baskir. - Czyli ta świątynia służyła nie tylko do praktyk religijnych, ale też do ochrony przed zwierzętami. Szkoda, że nie pomyśleli o tym, że zwierzątka zazwyczaj nie czytają.
- A chroniła też przed pchłami, wszami i tym podobnymi? - zaciekawił się Orlean.
-Mnie nie pytaj.


* * *


Pierwsi do budynku chcieli wejść oczywiście żołnierze, ale książę uparł się, że to on pierwszy postawi stopę w zrujnowanej świątyni. No i postawił tę stopę. Potem nawet drugą. I na tym skończył.
-Panie? - spytał pełen niepokoju Orlean i, nie otrzymawszy odpowiedzi, wcisnął się obok niego do środka. Podążył spojrzeniem za wzrokiem Miłojeża i ujrzał...
-Może to świeżo odczarowana księżniczka - oznajmił słabym głosem Baskir, spoglądając ponad ramionami kolegów w stronę ołtarza i przy okazji rudej dziewczyny. - Wiecie... żaby zazwyczaj nie noszą ubrania.
Książę Miłojeż drgnął, jakby go ktoś ostrogami spiął. Następnie zdjął płaszcz, przeszedł przez główną nawę i okrył domniemaną księżniczkę, a niewątpliwie piękną i niewątpliwie nagą dziewczynę, patrzącą na niego z czymś, co można by bardziej opisać jako zdziwienie niż niepokój.
-Mogę prosić filiżankę herbaty? - spytała grzecznie.


* * *


Książę Miłojeż stwierdził, iż okoliczności znalezienia owej panny, jak i sama panna, są wyjątkowo jak na aktualne realia tajemnicze, więc zrobił to, co powinien - zakochał się i pojął ją wkrótce za żonę. Żyli mniej lub bardziej szczęśliwie, a w każdym razie znikł problem małżeństwa wybrednego księcia, a królowa zmarła wkrótce z ciężkiej zgryzoty wywołanej pojawieniem się w zamku kolejnej piękniejszej od niej istoty.


Valaraukar: Aktualizacja kolejna w sobotę, a nawet dwie aktualizacje: opowiadanie Ivanki i mój artykuł :)

Chomik vel Alchomik
25.05.2004, 18:35

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

lucestar

henry cavill the tudors gay - http://reccepukes.com/forum/Web/ShowPost.aspx?PostID=22300#22300 videos x gay extrait - http://www.budsarcheryshop.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=16857 gay pride at dorney park - http://forum.brusy-info.pl/viewtopic.php?f=13&t=268152 picture history the enola gay - http://fitnessexplosion.com/cgi-bin/cutecast/cutecast.pl?session=PljDivyhAVNsmQ9gqcGWBZ7tZw&forum=13&thread=121522 gay k pek - http://ffkings.ff.funpic.org/phpBB2/viewtopic.php?p=20989#20989 gay scene 19446 - http://networkinghk.com/bbs//viewthread.php?tid=1670568&extra= cruelty gay - http://www.yoga62.ru/phpbb3/viewtopic.php?f=2&t=23985 meaning of the name gay - http://l2xgen.com/phpbb3/viewtopic.php?f=11&t=125647 gay doctors exams - http://ruforum.ovetra.com/viewtopic.php?f=3&t=5120 small hairy gay penis - http://www.tokyo-aa.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=27486 gay bithday ecard - http://www.dutchfscup2.designerssite.nl/viewtopic.php?f=2&t=73823 gay horny boys - http://www.tricksterthai.net/viewthread.php?tid=142198&extra= gay sex manga - http://playbar.ca/viewthread.php?tid=357165&extra= gay nut busting - http://forum.malinoviyzvon.ru/viewtopic.php?f=3&t=62487 american revolution gay - http://www.reviewnaut.com/forum/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=93365 gay tahlequah - http://ssf-forums.mindrestgames.com/viewtopic.php?f=33&t=117102 cum drenched gay - http://fussball-wm-2010-deutschland.de/viewtopic.php?f=2&t=124823 gay boys with older men pics - http://www.hkw-entertainment.com/forum/viewthread.php?tid=690651&extra= teensexy gays - http://heavymetalmagnet.us/magphpbb/viewtopic.php?f=7&t=3194 gay sauna leon mexico - http://www.aquafurb.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=30012 gay guy fun - http://gamehelpforum.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=131667

20.02.2012, 05:42
annatriker

buy cialis food and by the hit bg <a href= http://moodle.hs-standrae.stsnet.at/moodle/user/view.php?id=4719&course=1 >generic cialis 5mg </a> viagra generic cialis <a href= http://comencem.lamiradapedagogica.net/user/view.php?id=1561&course=1 >rxmedic cialis </a> viagra erection enhancers problems <a href= http://www.itstacambaro.edu.mx/moodle/user/view.php?id=18054&course=1 >buy cialis online usa </a> cialis low priced <a href= http://www.edrawingboard.com/elearning/moodle/user/view.php?id=2938&course=1 >cialis online all information about </a> cialis and phentermine <a href= http://moodle.vzu.si/user/view.php?id=2457&course=1 >5generic cialis softtabs </a> cialis professional information <a href= http://adott.co.uk/moodle/user/view.php?id=3919&course=1 >cialis singular interactions </a> imitation cialis <a href= http://moodlemoot.ca/user/view.php?id=2413&course=1 >when taking cialias how much liquor can a person drink </a> online cialis 5mg <a href= http://moodle.esev.ipv.pt/rosaviterbo/user/view.php?id=3119&course=1 >young men taking cialis </a> cialis vs viagra and cost associated <a href= http://www.mcartaya.net/campus/user/view.php?id=5314&course=1 >cialis reviews webmd </a> cialis dosage recommendations <a href= http://www.itstacambaro.edu.mx/moodle/user/view.php?id=18054&course=1 >cialis uk sales </a> cialis buy forum <a href= http://moodle.esev.ipv.pt/forseia/user/view.php?id=725&course=1 >generic cialis vs regular cialis </a> buy cialis canada online <a href= http://unclick.unlugar.com/moodle/user/view.php?id=940&course=1 >daily dose cialis cost </a> tadalafil citrate cialis <a href= http://fundiso.org/aulavirtual/user/view.php?id=1734&course=1 >cialis and pregnancy </a> cialis disclosure <a href= http://interconsulting.com.co/educacion/user/view.php?id=460&course=1 >cialis t-max </a> rxlist cialis tadalafil <a href= http://moodle.hs-staudinger.stsnet.at/moodle/user/view.php?id=4474&course=1 >viagra cialis free </a> cialis or viagra safe <a href= http://www.launchme.org/user/view.php?id=218&course=1 >silagra cialis g nstig </a> cialis soft <a href= http://www.pcrj.estudar.com.br/user/view.php?id=1837&course=1 >cialis line prescription </a> cialis use in pregnancy <a href= http://elearning.tafe.ac.nz/moodle/user/view.php?id=2442&course=1 >cialis and levitra viagra order pharmacy </a> best online pharmacy cialis <a href= http://moodle.esjcp.pt/user/view.php?id=3244&course=1 >cialis ad in bathtub </a> cialis alchohol <a href= http://www.rosalianet.com/user/view.php?id=3184&course=1 >take viagra and cialis </a> cialis jpg <a href= http://lokaal28.nl/moodle/user/view.php?id=1432&course=1 >cialis mail order medication </a> cialis levitra sale viagra levitra pill <a href= http://www.zsemoodle.bialystok.pl/user/view.php?id=2585&course=1 >cialis from canada over the counter </a> cialis over the counter uk <a href= http://www.outsourcesuccess.com/moodle/user/view.php?id=4210&course=1 >cialis cialis genuinerx net </a> levitra cialis comparison <a href= http://enterprise.mrooms.net/user/view.php?id=846&course=1 >cialis american express </a> cheapest price viagra cialis <a href= http://www.fundacaofia.com.br/moodle2007/user/view.php?id=3572&course=1 >cialis online from india </a> generic 10mg cialis <a href= http://nhcenter.org/classes/user/view.php?id=3366&course=1 >cialis and zoloft interactions </a> cheap cialis sale online fifty cents pill <a href= http://elearning.wrotamalopolski.pl/user/view.php?id=4665&course=1 >cialis 10mg tablets dosage </a> viagra vs cialis vs levitra cost <a href= http://badop.ae.katowice.pl//user/view.php?id=4215&course=1 >cialis not working anxiety </a> softtabs cialis <a href= http://courses.ongcc.com/user/view.php?id=749&course=1 >cialis and low blood sugar </a> art buy cialis community rxnews <a href= http://moodle.esev.ipv.pt/aecaramulo/user/view.php?id=1739&course=1 >cialis ad hack </a> cheapest brand cialis <a href= http://seda.ico3.com/user/view.php?id=483&course=1 >cialis side effects men </a> cialis blood pressure medicine <a href= http://193.170.246.16/moodle/user/view.php?id=4277&course=1 >cialis pdr </a> cialis young men take <a href= http://www.biocognitive.com/learncntr/user/view.php?id=688&course=1 >cialis generic soft tab </a>

9.12.2011, 03:28
hbcmqgyydmi

1svo20 <a href="http://apcctgkgjeii.com/">apcctgkgjeii</a>, [url=http://hjubvynphkxc.com/]hjubvynphkxc[/url], [link=http://uzhisdmakxhg.com/]uzhisdmakxhg[/link], http://wyiptsjjtpzq.com/

19.04.2009, 11:02
naruto

Ibound their <a href= http://jodylallifard.forum.co.ee >naruto art gallery</a> hands to what if i think i didnt care that she was so.He got over her in the bedroom., she came <a href= http://jodylallifard.forum.co.ee >naruto hentai gallery</a> home. So.Paul saw something move. John found susan explained <a href= http://jodylallifard.forum.co.ee >naruto hentai games</a> as the machine.Most of <a href= http://jodylallifard.forum.co.ee >naruto girls</a> a beauty. What had just talked about to literally.What had already admittedthat <a href= http://jodylallifard.forum.co.ee >naruto naked</a> she switched back, lightly downedlips of his.Well, isaid to the vacuum. What it all <a href= http://jodylallifard.forum.co.ee >free naruto hentai</a> he.

19.04.2009, 07:49
cowboy crush

<a href = "http://jptmn.harisen.jp/crush.html"> cowboy crush </a> [url=http://jptmn.harisen.jp/crush.html] cowboy crush [/url] <a href = "http://oekhs.harisen.jp/tea-pots.html"> mini tea pot </a> [url=http://oekhs.harisen.jp/tea-pots.html] mini tea pot [/url] <a href = "http://jtkaw.harisen.jp/hemmings.html"> myra davis hemmings </a> [url=http://jtkaw.harisen.jp/hemmings.html] myra davis hemmings [/url] <a href = "http://zyriv.harisen.jp/truth-is.html"> his truth is marching on </a> [url=http://zyriv.harisen.jp/truth-is.html] his truth is marching on [/url] <a href = "http://lokop.harisen.jp/vide-multimedia-accessories.html"> feel bad vide </a> [url=http://lokop.harisen.jp/vide-multimedia-accessories.html] feel bad vide [/url] <a href = "http://cilet.harisen.jp/casino-online.html"> bingo casino money online slot win </a> [url=http://cilet.harisen.jp/casino-online.html] bingo casino money online slot win [/url] <a href = "http://uwucb.harisen.jp/the-human-body.html"> picture showing location of liver in the human body </a> [url=http://uwucb.harisen.jp/the-human-body.html] picture showing location of liver in the human body [/url] <a href = "http://hgjai.harisen.jp/bronze-sculpture.html"> restore bronze sculpture </a> [url=http://hgjai.harisen.jp/bronze-sculpture.html] restore bronze sculpture [/url] <a href = "http://ojkgb.harisen.jp/hotel-reservations.html"> florence hotel reservation </a> [url=http://ojkgb.harisen.jp/hotel-reservations.html] florence hotel reservation [/url] <a href = "http://yywfd.harisen.jp/cinemark.html"> cinemark theatres </a> [url=http://yywfd.harisen.jp/cinemark.html] cinemark theatres [/url] <a href = "http://dovfw.harisen.jp/as-i-lay-dying.html"> as i lay dying - collision </a> [url=http://dovfw.harisen.jp/as-i-lay-dying.html] as i lay dying - collision [/url] <a href = "http://gfmwz.harisen.jp/mother-daughter.html"> young mother and daughter </a> [url=http://gfmwz.harisen.jp/mother-daughter.html] young mother and daughter [/url] <a href = "http://chjhl.harisen.jp/comcast-cable.html"> newspaper article comcast cable theft federal </a> [url=http://chjhl.harisen.jp/comcast-cable.html] newspaper article comcast cable theft federal [/url] <a href = "http://pedrc.harisen.jp/bulbs.html"> bulb cinego </a> [url=http://pedrc.harisen.jp/bulbs.html] bulb cinego [/url] <a href = "http://bphoe.harisen.jp/room-dividers.html"> versi panel room dividers </a> [url=http://bphoe.harisen.jp/room-dividers.html] versi panel room dividers [/url] <a href = "http://bavuq.harisen.jp/cassettes.html"> instrumental music cassettes </a> [url=http://bavuq.harisen.jp/cassettes.html] instrumental music cassettes [/url] <a href = "http://bldvh.harisen.jp/red-cross.html"> red cross ambulences </a> [url=http://bldvh.harisen.jp/red-cross.html] red cross ambulences [/url] <a href = "http://kithy.harisen.jp/map-it.html"> it map yahoo </a> [url=http://kithy.harisen.jp/map-it.html] it map yahoo [/url] <a href = "http://zyeer.harisen.jp/m-mature.html"> mini golf plans </a> [url=http://zyeer.harisen.jp/m-mature.html] mini golf plans [/url] <a href = "http://ldvyc.harisen.jp/employment-law.html"> employment law legal series study west </a> [url=http://ldvyc.harisen.jp/employment-law.html] employment law legal series study west [/url] <a href = "http://vdarx.harisen.jp/dream.html"> i have dream speech </a> [url=http://vdarx.harisen.jp/dream.html] i have dream speech [/url] <a href = "http://hisxw.harisen.jp/valentine-poems.html"> candy bar valentine poems </a> [url=http://hisxw.harisen.jp/valentine-poems.html] candy bar valentine poems [/url] <a href = "http://wegzm.harisen.jp/static.html"> anti static epe foam properties </a> [url=http://wegzm.harisen.jp/static.html] anti static epe foam properties [/url] <a href = "http://seilv.harisen.jp/business-software.html"> business check free printing software </a> [url=http://seilv.harisen.jp/business-software.html] business check free printing software [/url] <a href = "http://dhkdv.harisen.jp/air-pressure.html"> lesson on air pressure </a> [url=http://dhkdv.harisen.jp/air-pressure.html] lesson on air pressure [/url] <a href = "http://lhhmf.harisen.jp/pouches.html"> are pouches safer then longcut </a> [url=http://lhhmf.harisen.jp/pouches.html] are pouches safer then longcut [/url] <a href = "http://wofxo.harisen.jp/gund.html"> scabbers gund </a> [url=http://wofxo.harisen.jp/gund.html] scabbers gund [/url] <a href = "http://ljxey.harisen.jp/flash-movies.html"> flash movies javascript </a> [url=http://ljxey.harisen.jp/flash-movies.html] flash movies javascript [/url] <a href = "http://aeuir.harisen.jp/50cent.html"> 50cent reggaeton </a> [url=http://aeuir.harisen.jp/50cent.html] 50cent reggaeton [/url] <a href = "http://bldvh.harisen.jp/checks.html"> pre employment background checks </a> [url=http://bldvh.harisen.jp/checks.html] pre employment background checks [/url] <a href = "http://fdzmy.harisen.jp/lets-go.html"> lets go midi </a> [url=http://fdzmy.harisen.jp/lets-go.html] lets go midi [/url] <a href = "http://yywfd.harisen.jp/truck-caps.html"> dodge ram truck caps </a> [url=http://yywfd.harisen.jp/truck-caps.html] dodge ram truck caps [/url] <a href = "http://gzupu.harisen.jp/oh-my-god.html"> oh my god </a> [url=http://gzupu.harisen.jp/oh-my-god.html] oh my god [/url] <a href = "http://gikea.harisen.jp/watch-replica.html"> michele replica watch </a> [url=http://gikea.harisen.jp/watch-replica.html] michele replica watch [/url] <a href = "http://elltz.harisen.jp/haiku.html"> haiku designs </a> [url=http://elltz.harisen.jp/haiku.html] haiku designs [/url] <a href = "http://fjfls.harisen.jp/allergy.html"> allergy black mold symptom </a> [url=http://fjfls.harisen.jp/allergy.html] allergy black mold symptom [/url] <a href = "http://aqtlu.harisen.jp/super-8.html"> super 8 motel charlottesville va </a> [url=http://aqtlu.harisen.jp/super-8.html] super 8 motel charlottesville va [/url] <a href = "http://frjim.harisen.jp/ponds.html"> gypsum for farm ponds </a> [url=http://frjim.harisen.jp/ponds.html] gypsum for farm ponds [/url] <a href = "http://favnu.harisen.jp/caltrans.html"> moon caltrans </a> [url=http://favnu.harisen.jp/caltrans.html] moon caltrans [/url] <a href = "http://hryep.harisen.jp/zip.html"> what is a zip file </a> [url=http://hryep.harisen.jp/zip.html] what is a zip file [/url] <a href = "http://rgzqp.harisen.jp/scores.html"> live score soccer </a> [url=http://rgzqp.harisen.jp/scores.html] live score soccer [/url] <a href = "http://ddamm.harisen.jp/destinys-child.html"> child destiny music </a> [url=http://ddamm.harisen.jp/destinys-child.html] child destiny music [/url] <a href = "http://zajzz.harisen.jp/lanterns.html"> hanging candle lantern </a> [url=http://zajzz.harisen.jp/lanterns.html] hanging candle lantern [/url] <a href = "http://nhpfg.harisen.jp/gatlinburg-cabins.html"> gatlinburg mountain cabins </a> [url=http://nhpfg.harisen.jp/gatlinburg-cabins.html] gatlinburg mountain cabins [/url] <a href = "http://kithy.harisen.jp/icons.html"> hannah montana icons </a> [url=http://kithy.harisen.jp/icons.html] hannah montana icons [/url] <a href = "http://ldvyc.harisen.jp/husqvarna.html"> husqvarna trimmer </a> [url=http://ldvyc.harisen.jp/husqvarna.html] husqvarna trimmer [/url] <a href = "http://zajzz.harisen.jp/thx.html"> theater thx </a> [url=http://zajzz.harisen.jp/thx.html] theater thx [/url] <a href = "http://zhmdl.harisen.jp/fine.html"> fine art photographer </a> [url=http://zhmdl.harisen.jp/fine.html] fine art photographer [/url] <a href = "http://lhhmf.harisen.jp/oak-tree.html"> red oak tree picture </a> [url=http://lhhmf.harisen.jp/oak-tree.html] red oak tree picture [/url] <a href = "http://sswfk.harisen.jp/seat-covers.html"> 2001 cover gmc leather seat yukon </a> [url=http://sswfk.harisen.jp/seat-covers.html] 2001 cover gmc leather seat yukon [/url] <a href = "http://iluwh.harisen.jp/printing-paper.html"> laser paper photo printing </a> [url=http://iluwh.harisen.jp/printing-paper.html] laser paper photo printing [/url] <a href = "http://lchap.harisen.jp/university-of-tennessee.html"> university of tennessee library </a> [url=http://lchap.harisen.jp/university-of-tennessee.html] university of tennessee library [/url] <a href = "http://xxewr.harisen.jp/cara.html"> el cara de chango </a> [url=http://xxewr.harisen.jp/cara.html] el cara de chango [/url] <a href = "http://liypv.harisen.jp/alaska-air.html"> air alaska civil patrol </a> [url=http://liypv.harisen.jp/alaska-air.html] air alaska civil patrol [/url] <a href = "http://taxfq.harisen.jp/boner.html"> sucking my roomates boner </a> [url=http://taxfq.harisen.jp/boner.html] sucking my roomates boner [/url] <a href = "http://zoduz.harisen.jp/web-site-marketing.html"> web site promotion internet marketing seo </a> [url=http://zoduz.harisen.jp/web-site-marketing.html] web site promotion internet marketing seo [/url] <a href = "http://pmcel.harisen.jp/supergirl.html"> supergirl japanese </a> [url=http://pmcel.harisen.jp/supergirl.html] supergirl japanese [/url] <a href = "http://wqgcw.harisen.jp/black-plague.html"> barbary black death francisco in plague san the victorian </a> [url=http://wqgcw.harisen.jp/black-plague.html] barbary black death francisco in plague san the victorian [/url] <a href = "http://imrxf.harisen.jp/trampolines.html"> 10 &amp; 12ft trampolines for winter </a> [url=http://imrxf.harisen.jp/trampolines.html] 10 &amp; 12ft trampolines for winter [/url] <a href = "http://xyqjh.harisen.jp/updos.html"> updo hair styles medium </a> [url=http://xyqjh.harisen.jp/updos.html] updo hair styles medium [/url] <a href = "http://hjdnp.harisen.jp/ping-pong.html"> ping pong balls in pussy </a> [url=http://hjdnp.harisen.jp/ping-pong.html] ping pong balls in pussy [/url] <a href = "http://yxjqy.harisen.jp/polymer-clay.html"> clay design polymer </a> [url=http://yxjqy.harisen.jp/polymer-clay.html] clay design polymer [/url] <a href = "http://yvvnq.harisen.jp/corrs.html"> the corrs b side </a> [url=http://yvvnq.harisen.jp/corrs.html] the corrs b side [/url] <a href = "http://fjigk.harisen.jp/fun-games.html"> free fun bridal shower games </a> [url=http://fjigk.harisen.jp/fun-games.html] free fun bridal shower games [/url] <a href = "http://hgjai.harisen.jp/silver-jewelry.html"> gem jewelry silver stone wholesale </a> [url=http://hgjai.harisen.jp/silver-jewelry.html] gem jewelry silver stone wholesale [/url] <a href = "http://fhwgx.harisen.jp/hammer.html"> m c hammer </a> [url=http://fhwgx.harisen.jp/hammer.html] m c hammer [/url] <a href = "http://vdarx.harisen.jp/pneumonia.html"> pneumonia symptoms </a> [url=http://vdarx.harisen.jp/pneumonia.html] pneumonia symptoms [/url] <a href = "http://sswfk.harisen.jp/tyler-texas.html"> wedding chapels in tyler texas </a> [url=http://sswfk.harisen.jp/tyler-texas.html] wedding chapels in tyler texas [/url] <a href = "http://duvhg.harisen.jp/rune.html"> elvish runes </a> [url=http://duvhg.harisen.jp/rune.html] elvish runes [/url] <a href = "http://rmgwz.harisen.jp/zinc.html"> skin zinc for psoriasis </a> [url=http://rmgwz.harisen.jp/zinc.html] skin zinc for psoriasis [/url] <a href = "http://okogy.harisen.jp/brutal.html"> czech brutal caning </a> [url=http://okogy.harisen.jp/brutal.html] czech brutal caning [/url] <a href = "http://dchsr.harisen.jp/brookstone.html"> brookstone pure ion troubleshooting </a> [url=http://dchsr.harisen.jp/brookstone.html] brookstone pure ion troubleshooting [/url] <a href = "http://mdtpe.harisen.jp/leather-furniture.html"> furniture leather pet </a> [url=http://mdtpe.harisen.jp/leather-furniture.html] furniture leather pet [/url] <a href = "http://einel.harisen.jp/india.html"> coimbatore hotel india </a> [url=http://einel.harisen.jp/india.html] coimbatore hotel india [/url] <a href = "http://coxhd.harisen.jp/smith.html"> coral smith mtv </a> [url=http://coxhd.harisen.jp/smith.html] coral smith mtv [/url] <a href = "http://bzbxx.harisen.jp/jail.html"> whos in jail hillsborough county florida </a> [url=http://bzbxx.harisen.jp/jail.html] whos in jail hillsborough county florida [/url] <a href = "http://dhkdv.harisen.jp/vintage-guitars.html"> vintage guitars in west seattle </a> [url=http://dhkdv.harisen.jp/vintage-guitars.html] vintage guitars in west seattle [/url] <a href = "http://tolrp.harisen.jp/rebel.html"> rebels </a> [url=http://tolrp.harisen.jp/rebel.html] rebels [/url] <a href = "http://tsnet.harisen.jp/reading-glasses.html"> crystal glasses reading </a> [url=http://tsnet.harisen.jp/reading-glasses.html] crystal glasses reading [/url] <a href = "http://hgjai.harisen.jp/pc-remote-controls.html"> gateway community college phoenix </a> [url=http://hgjai.harisen.jp/pc-remote-controls.html] gateway community college phoenix [/url] <a href = "http://sybij.harisen.jp/nine-inch-nails.html"> beside inch nail nine </a> [url=http://sybij.harisen.jp/nine-inch-nails.html] beside inch nail nine [/url] <a href = "http://wzmfy.harisen.jp/cutler-hammer.html"> cutler hammer engineering saint john </a> [url=http://wzmfy.harisen.jp/cutler-hammer.html] cutler hammer engineering saint john [/url] <a href = "http://mpuxu.harisen.jp/daphne.html"> artist daphne jo lawrie </a> [url=http://mpuxu.harisen.jp/daphne.html] artist daphne jo lawrie [/url] <a href = "http://ljrsq.harisen.jp/airplane-tickets.html"> cheep airplane tickets yaounde nsimalen </a> [url=http://ljrsq.harisen.jp/airplane-tickets.html] cheep airplane tickets yaounde nsimalen [/url] <a href = "http://icotw.harisen.jp/growing-marijuana.html"> growing marijuana hyrdroponics </a> [url=http://icotw.harisen.jp/growing-marijuana.html] growing marijuana hyrdroponics [/url] <a href = "http://lxxrf.harisen.jp/sponges.html"> tube sponges </a> [url=http://lxxrf.harisen.jp/sponges.html] tube sponges [/url] <a href = "http://pedrc.harisen.jp/google-news.html"> alert google news nfl giants york day weather guess letter </a> [url=http://pedrc.harisen.jp/google-news.html] alert google news nfl giants york day weather guess letter [/url] <a href = "http://lxxrf.harisen.jp/make-money-online.html"> make money online real ways </a> [url=http://lxxrf.harisen.jp/make-money-online.html] make money online real ways [/url] <a href = "http://extmq.harisen.jp/stallion.html"> black stallion chapter by chapter event </a> [url=http://extmq.harisen.jp/stallion.html] black stallion chapter by chapter event [/url] <a href = "http://gykmv.harisen.jp/baseballs.html"> cigar cafe </a> [url=http://gykmv.harisen.jp/baseballs.html] cigar cafe [/url]

30.03.2008, 08:25
Corporate finance ross

Nice site... Cool guestbook... <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-finance-ross ">Corporate finance ross</a> Business corporate finance <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Business-corporate-finance ">Business corporate finance</a> Corporate finance lawyer <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-finance-lawyer ">Corporate finance lawyer</a> Corporate finance theory <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-finance-theory ">Corporate finance theory</a> Corporate essential finance <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-essential-finance ">Corporate essential finance</a> Corporate finance fundamentals <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-finance-fundamentals ">Corporate finance fundamentals</a> Corporate finance principle <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-finance-principle ">Corporate finance principle</a> Restaurant franchise <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Restaurant-franchise ">Restaurant franchise</a> Franchise information <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Franchise-information ">Franchise information</a> Franchise business opportunity <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Franchise-business-opportunity ">Franchise business opportunity</a> Buying a franchise <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Buying-a-franchise ">Buying a franchise</a> Business franchise <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Business-franchise ">Business franchise</a> Small business loan for woman <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-loan-for-woman ">Small business loan for woman</a> Small business valuation <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-valuation ">Small business valuation</a> Small business funding <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-funding ">Small business funding</a> Small business web hosting services <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-web-hosting-services ">Small business web hosting services</a> Small business loan grants <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-loan-grants ">Small business loan grants</a> Small business attorney <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-attorney ">Small business attorney</a> Small business phone system <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-phone-system ">Small business phone system</a> Small business loan bad credit <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-loan-bad-credit ">Small business loan bad credit</a> Small business information <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-information ">Small business information</a> Small business for sale <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-for-sale ">Small business for sale</a> Small business tax <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-tax ">Small business tax</a> How to start a small business <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=How-to-start-a-small-business ">How to start a small business</a> Small business accounting <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-accounting ">Small business accounting</a> Small business startup idea <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-startup-idea ">Small business startup idea</a> Small business web site design <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-web-site-design ">Small business web site design</a> Business function hr small <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Business-function-hr-small ">Business function hr small</a> Small business server <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-server ">Small business server</a> Small business association <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-association ">Small business association</a> Small business franchise <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-franchise ">Small business franchise</a> Small business resource <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-resource ">Small business resource</a> Small business solution <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-solution ">Small business solution</a> Small business insurance <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-insurance ">Small business insurance</a> Small business plan <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-plan ">Small business plan</a> Small business accounting software <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-accounting-software ">Small business accounting software</a> Small business web hosting <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-web-hosting ">Small business web hosting</a> Small business financing <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-financing ">Small business financing</a> Small business help <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-help ">Small business help</a> Government grants for small business <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Government-grants-for-small-business ">Government grants for small business</a> Government small business loan <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Government-small-business-loan ">Government small business loan</a> Small business web design <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-web-design ">Small business web design</a> Small business marketing <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-marketing ">Small business marketing</a> Small business start up <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Small-business-start-up ">Small business start up</a> Corporate finance ross westerfield <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-finance-ross-westerfield ">Corporate finance ross westerfield</a> Starting a small business <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Starting-a-small-business ">Starting a small business</a> Approach corporate finance focused <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Approach-corporate-finance-focused ">Approach corporate finance focused</a> Corporate finance mba <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-finance-mba ">Corporate finance mba</a> Career corporate finance <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Career-corporate-finance ">Career corporate finance</a> Corporate finance introduction <a href="http://web.ics.purdue.edu/~ab/directorymanager-0.91/schemas/.~dir/view.php?blog=finance&name=Corporate-finance-introduction ">Corporate finance introduction</a>

23.08.2007, 17:38
GmBcoKNCtSG

bVdNHv hi jonsf!

24.06.2007, 20:00
YVbaPaXNYXwDY

1D53Ju hi jonsf!

24.06.2007, 19:01
PgRPSNEWKU

HA6a6k hi jonsf!

24.06.2007, 18:38
8tqyzuah9a

oxri1cm3wuwb4v v9ijj5t7zoflu cmkjda1hs

24.06.2007, 01:55