Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

W dziale

Z ostatniej chwili

Skinęłam głową i patrzyłam jak oddala się w stronę innych ludzi, weszłam do baraku i zaczęłam pisać, wyjaśniać, nie mogłam tak po prostu czekać aż się zacznie, musiałam się czymś zająć, jakoś to sobie poukładać... wybaczcie proszę, nie mogłam też toczyć rozważań filozoficznych, tylko nienormalni lub geniusze myślą przed obliczem śmierci, wiem, że zginę, ale będzie to godna śmierć. Do ostatniej chwili będę Was informować, gdy mnie zabraknie ktoś z drugiej linii obrony przejmie pałeczkę. Żegnajcie. Powiem to teraz, bo potem... Nie wiem co będzie potem, może nie starczy mi czasu... Byliście wspaniałymi czytelnikami.

W POGONI ZA PRAWDĄ - część trzecia

Tak więc bardzo dawno temu ponad 600 lat w krainie zwanej Gandellą powstało magiczne królestwo, które założyła Lizella Maountgrovergersten, obecna cesarzowa gigantycznego imperium, znajdującego się w tamtejszym kraju. Jednak z czasem kraj stawał się słabszy a Lizella nie mogła samotnie poradzić sobie z atakami i presją wywieraną na nią przez państwa sąsiednie. Dlatego poprosiła o pomoc trzy najbardziej szanowane i znane rody szlacheckie, rodziny Saddelback, Sockerpill i Slumgood, które od tamtego momentu stały się strażnikami pokoju w Gandelli...

Cudzie chwalicie, swego nie znacie: Witajcie na Ulicy Mugoli!

Każdy naród, mugolska czy magiczna jego część, ma swój styl życia. Statystyczny angielski czarodziej który przyjechał w odwiedziny do naszego kraju byłby więcej niż trochę zdezorientowany brakiem czarodziejskich ulic w stylu Pokątnej. Taki człowiek zapytawszy o magiczną część Warszawy otrzymałby błyskawiczną odpowiedź: Ulica Mugoli. Przybywszy zaś tam, ów sfrustrowany mężczyzna (czy kobieta) kląłby siarczyście patrząc na ulicę po której jeżdżą samochody, na której aż roi się od Mugoli.

Transkrypt z czatu JKR

Dziś w „Czarownicy” możecie przeczytać zapis z czatu z JK Rowling w tłumaczeniu Leonette! Zapraszamy!! Wersję angielską znajdziecie na stronie: www.mugglenet.com.

Podsumowanie naboru do redakcji Magicznego Magazynu Sieciowego „Czarownica”

Drodzy Czytelnicy!!! Dostaliśmy znacznie mniejszą ilość prac od spodziewanej, dlatego postanowiliśmy nieco zmienić zasady naboru. Z wszystkich nadesłanych przez Was artykułów i opowiadań wybraliśmy autorów trzech najlepszych. Leonette, Juliuszus Cezar oraz Donovan Arkadius – oto nasi nowi redaktorzy!!!

Polska! Biało – Czerwoni!

"Motywem, który z pewnością przykuł naszą uwagę w trakcie wertowania lektury jest znaczenie polskiego stylu w Quidditch’u. Pierwszym obrazem dotyczącym państewka nadwiślańskiego jest Zwód Józefa Wrońskiego, gracza Goblinów z Grodziska. Trik stosowany na całym świecie przez szukających wspaniale reklamuje naszego zawodnika. Wyjaśnijmy, jednak wpierw, na czym ów sport polega..."

Demon Yehu

"Pierwszy raz na Proroku pojawił się już 3 lata temu pod pseudonimem Anchriscus. Haquirus Valaraukar Vyharm – Demon Yehu, bo o nim mowa, jest niewątpliwie jedną z najbardziej tajemniczych postaci naszego portalu. Władca Strefy Fikcji i redaktor działu Tolkien jest człowiekiem skrytym (jak na Demona przystało), znanym z wyczerpujących, szczegółowych artykułów oraz krytycznych komentarzy, które – jak sam zapewnia - nie są pisane po to, aby kogoś zdołować (choć kiedyś powiedział, że do tego dąży)."

Albus

"Czternastoletni Albus wpatrywał się zafascynowany w swego starszego brata Aureusa transmutującego dębowy stół w pegaza bez żadnego widocznego wysiłku. Piękny uskrzydlony koń o jasnej maści po chwili przestępował z kopyta na kopyto, rzucając tęskne spojrzenia za okno, Aur wykonał skomplikowany ruch różdżką, dębowy stół, pozbawiony jakichkolwiek widocznych cech charakteru, ponownie zajął swe miejsce na środku dywanu, Alb podniósł głowę."

Walentynki w Hogwarcie

"Harry obudził się. Leżał w swoim łóżku z kolumienkami. Był w bardzo dobrym humorze. „Wypracowanie z eliksirów” krzyknął kalendarz, który dostał od Hermiony. „Wypracowanie z eliksirów”. Harry zmarkotniał. Jednak po kilku chwilach zapomniał o Snapie. „Dziś czternasty lutego” powiedział organizer Rona, gdy jego właściciel przestał chrapać. Weasley odwrócił się do Harry’ego i powiedział: - Dziś twój wielki dzień – wyszczerzył zęby – naprawdę wielki… - Tak – odpowiedział jakby w transie." - opowiadanie Juliuszusa

Eliksiry

Wróżby miłosne fascynowały i fascynują ludzi od wieków. W końcu miłość to główna energia, która wpływa na nasze życie. Chcemy kochać i być kochanym. Kiedyś dużą popularnością cieszyły się napoje miłosne i różnego rodzaju mikstury, sporządzane z myślą o zdobyciu ukochanej osoby…

Koniec Wojen! Czas na Pokojowy Pakt!

Koniec już ciągłego obrzucania się oskarżeniami, obelgami i nie wiadomo czym jeszcze! Czas już wydorośleć i zakończyć jałowe spory w sposób jasny i pokojowy. Ponadto "Czarownica", "Strefa Fikcji" i "Tolkien" podpisują Pakt.

Lacigam – Wieczna Gwiazda

Lucian Lacigam, jak słusznie podkreślono w redakcji, w której wciąż widnieje jego sylwetka, to pomieszanie z poplątaniem geniuszu i obłędu. Jego felietony i wywiady wzbudzały kontrowersje, potencjalnego czytelnika zmuszały do refleksji w pełnym skupieniu. Czy bliżej mu do dziennikarza czy do pacjenta okolicznego Szpitala Psychiatrycznego?