Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

W dziale

Alfabet Aibhill, dziś świętującej imieniny!

W dniu dzisiejszym Aibhill imieniny swe ma, a tę specjalną okazję opracowany został alfabet opisujący nieco panią Redaktor Naczelną Magazynu Sieciowego "Czarownica". "A jak Aibhill. Aibhill to pewna niewiasta o feministycznych zapędach, z woli Bożej..."

ODŁAMKI LUSTRA

Ona płakała… Długo... klęcząc u twojego boku, tuląc się do ciebie. Jej czarne zwijające się w loki włosy spływały niczym fale morskie w dół. Jej liliowe oczy patrzyły na ciebie o coś prosząc, a ty zastanawiałeś się czy ich nie wykłuć. Jej ręce szukały czegoś wyciągnięte na ślepo. Nie wiedziałeś czego. Jej usta przywarły do twoich ust, a ty odwróciłeś twarz z pogardą. Usiadła na twoich kolanach. Odepchnąłeś ją. Mówiła coś. Milczałeś. A potem wygnałeś ją za to, że opowiadała jakieś bezsensowne historie i używała słów „miłość” i „poświęcenie”.

Wampir z miasta

..Mijała pomalowane na zielono, żółto, biało domki - wszystkie były idealnym odpowiednikiem mieszkających tam ludzi. Dotarła do końca tych dziwnych domów i otworzyła zardzewiałą furtkę . Domek znajdował się na sporej działce, ale niestety nie była ona zagospodarowana. Wręcz przeciwnie - nawet trawnik nie był przycięty!!..

Jednorożec

Jednorożce były niezwykle skoczne i bystre. Były samotnikami, miały dziki, niesforny charakter, dlatego tak trudno je było złapać. Podejście tego magicznego bądź co bądź zwierzęcia graniczyło po prawdzie z niemożliwością, ale istniał ponoć jeden sposób na zwabienie jednorożca w pułapkę.

Wakacje w "Czarownicy"

Wakacje niestety się skończyły (na studentów zazdrośnie spoglądamy i życzymy im jak najlepiej, naprawdę…) – nadszedł czas na podsumowanie tego okresu. Przez ostatnie dwa miesiące, od 1 lipca w „Czarownicy” ukazało się 9 tekstów, w tym 5 artykułów i 4 opowiadania...

Życiorys Snofru

„Rykoszet” - powiedziałem do strażników z pogardą. Jednak jeszcze w tej samej chwili podbiegłem do już zimnego ciała i rozpłakałem się. Zabiłem swojego nauczyciela, prawie ojca, tego, który wyniósł mnie na szczyt! Ozyrysie, nie mogłeś mnie wtedy powstrzymać! Do dziś nie mogę sobie tego wybaczyć.

Węże

Wąż, oprócz tego, że nakłonił do grzechu pierwszych ludzi, odgrywa znaczącą rolę w okultyzmie, gdzie traktowany jest jako symbol mądrości oraz niezgłębionej, tajemniczej wiedzy. W „Harrym Potterze” Mroczny Znak – symbol śmierciożerców – przedstawia węża wysuwającego się spomiędzy szczęk ludzkiej czaszki, złożonej z elementów przypominających szmaragdowe gwiazdy. W średniowieczu wierzono, że takim „znakiem diabelskim” szatan naznacza czarownice, zwłaszcza te, których wierność jest wątpliwa...

...Umiera się zawsze w samotności...

Tak Draco był egocentryczny, ale czyż nie mniej egocentryczny był na przykład Severus albo Hermiona. Oni oboje wiedzieli w głębi serca, że są do siebie podobni, a mimo to nie spojrzeli na siebie ani razu. Nie próbowali sobie pomóc. Ona dniami i nocami marzyła o wielkiej miłości, a on o tym, żeby zapomnieć o swojej przeszłości, ale żadne z nich nie było w stanie po prostu poznać drugiego.

Benjamin

Zgodnie z Twoją prośbą, przypomnieliśmy sobie z Benji treść owego pamiętnika odnalezionego w Otchłani, pisząc „treść” mam na myśli sensy zapisanych tam zdań... Sam rozumiesz, że przypomnienie sobie tych wszystkich przedwiekowych sformułowań, łacińskich wtrętów, słowem całego średniowiecznego języka którym to było napisane przerasta nasze możliwości.

Wampiry

Jak poucza nas Księga Kapłańska, świętość i siła istoty jest w jej krwi. Wampiry zaś, czyli ludzie pozbawieni prawa do śmierci, rozkoszują się posoką, zawartym w niej życiem; odebrano im śmierć, pragną więc odzyskać choćby namiastkę życia. A nade wszystko - pozbawić innych szczęśliwców tego daru odejścia z tego świata... Dziś przedstawiam Wam historię, cytaty i opisy fantastycznych stworzeń: Wampirów.

Bazyliszek

Bazyliszek mógł być jadowitym wężem, złowrogim jaszczurem, ogromnym smokiem albo chimerą o głowie i skrzydłach koguta osadzonych na ciele węża. Skąd aż takie różnice? Wizerunek bazyliszka zmieniał się na przestrzeni dziejów. Mógł mieć nie tylko postać węża, jaszczura czy smoka, ale także koguta lub indyka, z ogonem węża i oczami żaby lub jaszczurki. Wykluwał się z jaja złożonego przez siedmioletniego koguta lub z jaja przechowywanego w kurzu...

Harry Potter i Król Demonów

Samotność dawała Harry'emu prawdziwe poczucie wolności. -Potter co ty tutaj robisz!?- to zimny głos Severusa Snape’a przerwał bolesne rozmyślania Harry’ego - i co ty masz... Potter skąd Ty... - dodał Snape po chwili i utkwił wzrok w prawym ramieniu Harrego z którego obsunęła się szata. Harry spojrzał w to samo miejsce. Już nie było odwrotu. Musiał ujrzeć to coś. Kiedy wreszcie to zrobił poczuł jak krew zamarza mu w żyłach a serce przestaje bić. Na jego prawym ramieniu widniał...