Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

W dziale

Koniec Wojen! Czas na Pokojowy Pakt!

Koniec już ciągłego obrzucania się oskarżeniami, obelgami i nie wiadomo czym jeszcze! Czas już wydorośleć i zakończyć jałowe spory w sposób jasny i pokojowy. Ponadto "Czarownica", "Strefa Fikcji" i "Tolkien" podpisują Pakt.

Lacigam – Wieczna Gwiazda

Lucian Lacigam, jak słusznie podkreślono w redakcji, w której wciąż widnieje jego sylwetka, to pomieszanie z poplątaniem geniuszu i obłędu. Jego felietony i wywiady wzbudzały kontrowersje, potencjalnego czytelnika zmuszały do refleksji w pełnym skupieniu. Czy bliżej mu do dziennikarza czy do pacjenta okolicznego Szpitala Psychiatrycznego?

Więzienia

Nikt nic o nich nie wie do czasu aż tam trafi. Media i prasa o nich milczą. A więc co dzieje się z nimi- magicznymi polskimi złoczyńcami? Reportaż Akebii odsłaniający całą prawdę o Polskich więzieniach.

Nabór do redakcji Magicznego Magazynu Sieciowego „CZAROWNICA”

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że rozpoczął się nabór do redakcji Magicznego Magazynu Sieciowego „Czarownica”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do pisania!!! Szczegóły w tym artykule!

Przesądy

Na co dzień śmiejemy się z zabobonów, obrażamy się, gdy ktoś nazwie nas przesądnymi. A jednak wciąż lękamy się czarnego kota, niepokojem napawa nas trzynastka, staramy się nie przechodzić pod drabiną. Niby wszystkie te wierzenia to bujda i kłamstwo – ale wolimy nie kusić losu… Skąd się wzięły najpopularniejsze przesądy i czy warto im wierzyć?

Międzynarodowe targi sprzętów latających

W ubiegłym tygodniu w Rekowie Górnym odbyły się międzynarodowe spotkanie producentów sprzętów latających. Zaprezentowano na nim absolutne nowości sezonu - Łopatę Czyściciela 007 i Grabie Grzmot 2004! Akebia Katharsis – nasza nowa redaktorka ujawnia szczegóły spotkania i przedstawia najnowsze modele sprzętów latających, które pobiją rekordy popularności w nadchodzącym roku!

Życzenia świąteczne i noworoczne!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku cała redakcja Magicznego Magazynu Sieciowego „Czarownica” pragnie złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności! Przedstawiamy Wam również nową redaktorkę!

W poszukiwaniu własnej tożsamości

"Odwrócił się szybko, jakby nie chciał przedłużać tego momentu. Bał się, choć sam nie wiedział czego i ujrzał go. Próbował krzyknąć, coś powiedzieć lecz słup dymu pomieszanego z zapachem siarki i złotych iskier runął wprost na niego. Upadł na twardą posadzkę a z jego czoła lała się krew. Czuł okrutny ból. Kilka sekund później był martwy..." - przepiękne opowiadanie Arweny...

Wicca - kult czarownic

Jeżeli widzimy świece, pentagramy, wyznaczanie magicznego kręgu i słyszymy odwołania do Boga i Bogini, mamy do czynienia z wicca. Ta wulgarna definicja wbrew pozorom nieźle opisuje zjawisko, wiele osób zainteresowanych wicca ogranicza się bowiem do magii i rytuału, wiedząc jedynie, że chodzi o "białą magię".

W POGONI ZA PRAWDĄ - część druga

"Po króciutkiej chwili mężczyzna pokazał jej drogę, a ona w oka mgnieniu popędziła we wskazaną stronę. Droga była prosta, z górki, dlatego nie sprawiała przemęczonej dziewczynie żadnych problemów. Po kilkunastu minutach mozolnej i długiej drogi Joe z oddali zauważyła ogromny przepiękny budynek zwieńczony kilkoma wspaniałymi wieżami. Od razu wiedziała gdzie się znajduje, był to wspaniały uniwersytet Yale, jedna z najlepszych tego typu uczelni w całych Stanach Zjednoczonych." - druga część opowiadania Martina "W pogoni za prawdą"...

W POGONI ZA PRAWDĄ - część pierwsza

"Był ciepły i pogodny czerwcowy wieczór, słońce powoli zachodziło, chowając się za błyszczącą taflą błękitnego jeziora Westhallow. Joe ze smutkiem i łzami w oczach ostatni raz patrzyła na Akademię panien Mildred i Rebecky Wintherspoon, w której kilkanaście minut temu zakończyła uroczyście naukę..." -część pierwsza niezwykłego opowiadania Martina - polecamy!!!

Halloween

W noc Halloween, 31 października, gromady straszliwych przebierańców chodzą od domu do domu żądając słodyczy wypowiadając przy tym magiczną formułę „Trick or treat”. Czy wiecie skąd pochodzi Halloween, jakie są najbardziej popularne wróżby i czy dynie od zawsze służyły jako latarnie? Jeśli nie, przeczytajcie kolejny artykuł Hermiony Granger.