Polecamy

Polcon 2008

Ogólnopolskie Spotkania Fanów Fantastyki

Anastazja cz. 2

...czy misja się powiedzie?

Anastazja

...po co wiedźmin przybył do Rembertowa?

Poszukiwany, poszukiwana

kto się pokusi na pisanie do Proroka?

Fantazja horrorem: J. Carroll, "Kraina Chichów"

Co może fantazja? Być horrorem?

Magia liczb

Numerologia zwana także numeromancją była znana już w starożytności, wielcy filozofowie zastanawiali się nad znaczeniami pojedynczych cyfr przez wieki, legendarne początki tej nauki sięgają mitycznej wyspy Atlantydy, a jej największy rozkwit miał miejsce w starożytnym Egipcie.


Numerologia ma głębokie korzenie filozoficzne. Już tysiące lat temu ludzie pragnęli ujrzeć świat w liczbach, gdyż uważali je za najdoskonalszy sposób opisu "wszechrzeczy". Przeliczali więc na różne sposoby świat, wierząc, że wyniki obliczeń niosą ze sobą odpowiedzi na dręczące ich egzystencjonalne pytania. Numerologia jest nauką dokonale spełniającą te pragnienia, zajmuje się wpływem liczb na nas i na nasze życie.

Numerologia zawsze, w przeciwieństwie do wróżbiarstwa podaje konkretne odpowiedzi, może dlatego jest jednym z ulubionych przedmiotów Hermiony. Nauka o magicznych właściwościach liczb w Hogwarcie jest przedmiotem nieobowiązkowym, a w zajęciach można uczestniczyć od 3 klasy. Jak dowiadujemy się z czwartego tomu, nauczycielem jest kobieta, profesor Vector.

Na nasze życie ogromny wpływ mają liczby, liczba przeznaczenia, liczba świadomości, liczba natury wewnętrznej itd. W numerologi najważniejszą rolę pełnią tak zwane "Liczby Wielkie" czyli liczba życia (zwana również liczbą podstawową) i liczba imienia (zwana takze portetem numerologicznym).

Liczba imienia określa wiele cech i mówi bardzo dużo o nas. Wyobraźcie sobie, że otrzymujecie swój portret, który przedstawia jak wyglądacie teraz, jednak za kilka lat będziecie wyglądać zupełnie inaczej. Ponieważ przez całe życie kształtujemy swój charakter, więc nasz portret numerologiczny czyli liczba imienia również się zmienia. Określemy ją jak sama nazwa mówi na podstawie imienia (1,2 lub 3), a także przezwiska (jeżeli takowe posiadamy) i nazwiska. O tym, czy pod uwage podczas tworzenie aktualnego portretu numerologicznego bierzemy nazwisko czy imię, decyduje które z nich "wibruje", czyli jest aktywne i wpływa jakoś na nasze życie. Czasami wibruje imię, a czasami przezwisko, może się też zdarzyć sytuacja gdy wibruje panieńskie nazwisko naszej mamy. Ogromnym szczęściem jest sytuacja gdy wibrują dwa imona, lub imię i nazwisko jednocześnie.

Jak widzicie określenie portretu numerologicznego jest bardzo trudne, dlatego jeżeli kiedykolwiek natknęłyście się na test pozwalający określić portet (np. w jakimś czasopiśmie) pamiętajcie, że jest to bezsensowne. Określenie portretu numerologicznego bez profesjonalnej pomocy doświadczonego numerologa jest bowiem niemożliwe.

Inaczej sprawa ma się jednak z liczbą życia, określa ona nasze talenty, wady i pewne cechy, ale tylko te które są wrodzone, czyli nie możemy ich zmienić. Tak więc nasza liczba życia nigdy się nie zmienia i możemy ją obliczyć samodzielnie.

Liczbę życia obliczamy na podstawie daty urodzenia, sumując wszystkie cyferki z jakich się składa, a następnie sumując cyferki w liczbie którą jest wynik poprzedniego działania, np:

08.05.1986 => 8 + 5 + 1 + 9 + 8 + 6 = 37 => 3 + 7 = 10 => 1 + 0 = 1

Czyli osoba urodzona 8 maja 1986 roku będzie numerologiczną jedynką. Ten sposób obliczania liczby życia wymyślił wielki starożytny filozof, mag, mistyk i matematyk - Pitagoras. Od tego sposobu są 4 wyjątki. Jeżeli po zsumowaniu cyferek w swojej dacie urodzenia otrzymałaś wynik 11,22,33 lub 44 nie sumuj cyferek w tych liczbach, są to liczby mistrzowskie i posiadają one odrębną symbolikę. Zachęcam abyś spróbowała poznać swoją liczbę życia. Jeżeli już to zrobiłaś poznaj jej symbolikę:

1
Symbolika: Jedynka to początek, narodziny, siła, energia, moc, świeżość. Jest to liczba całości, jedności, koncentracji, tworzenia. Symbolizuje władzę, władcę, przewodzenie, przywódcę, szefa, ojca, kierownika, dyrektora, młodość, żywotność, agresywność, zapał.
Jaka jesteś: Jedynka jest zasadnicza, ale potrafi być elastyczna. Jest jak woda - w ciągłym ruchu. Lubi zmiany i ma wielką zdolność przystosowania się do nowych sytuacji. Jest bardzo cierpliwa i lubi być niezależna .
Planeta patron: Słońce
Wiodący znak zodiaku: Baran
Korzystny dzień tygodnia: Niedziela

2
Symbolika: Dwójka to reakcja, emocje, uczucia, wrażliwość, świat wewnętrzny, psychika, przynosi wraz z sobą pewne rozdarcie i tragedię rozbicia tego, co kiedyś było połączone. Dwójka niesie z sobą niepokój, lęk, obawy, izolację, wyciszenie. Jest zupełnym przeciwieństwem agresywnej i silnej jedynki, to wycofywanie się. Jest to liczba podzielenia, rozdwojenia. Niesie z sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka. Żeńskość dwójki uzupełnia się z męskim aspektem jedynki.
Jaka jesteś: Dwójka jest troskliwa, cierpliwa i konserwatywna . Roztacza wokół siebie magiczną aurę spokoju i harmonii. Dwójka lubi i akceptuje siebie. Nie miewa napadów złości, łatwo kontroluje swoje emocje.
Planeta patron: Księżyc
Wiodący znak zodiaku: Rak
Korzystny dzień tygodnia: Poniedziałek

3
Symbolika: Pitagoras trójkę przyporządkował trójkątowi równobocznemu, figurze o idealnych proporcjach i harmonii. Trójka symbolizuje jedność, harmonię, stabilizację i równowagę. Cechuje ją ruch, dynamizm, zmienność i mobilność. Symbolizuje przedsiębiorczość, inteligencję, dowcip, zdolności artystyczne, silny intelekt, rozmowność, bystrość, sprawne myślenie, zdolności językowe. Jest liczbą ludzi zajmujących się handlem, nauczycieli, dziennikarzy, pisarzy, podróżników, transportowców, kierowców. Ludzie pod jej wpływem są ciągle w ruchu, nie mogą znieść bierności i lenistwa. Trójka jednakże wywołuje chaos, bałagan, rozgardiasz, zamieszanie, wznieca kłótnie, skłania do oszustw, kłamstw i oszczerstwa.
Jaka jesteś: Trójka jest twórcza, dynamiczna i niecierpliwa. Jest pełna energii, żyje aktywnie. Nie lubi czekać, wszystko chce mieć od razu. Jest wrażliwa na uwagi innych i sama nie szczędzi im swoich uwag.
Planeta patron: Merkury
Wiodący znak zodiaku: Bliźnięta
Korzystny dzień tygodnia: Środa

4
Symbolika: Czwórka to liczba, której Pitagoras przyporządkował kwadrat. Symbolizuje wszelkie ograniczenia życiowe, pracę, trud, powściągliwość, obowiązki. Kwadrat oznacza materię, a więc wszystko to co nas zmusza do konkretnej i realnej pracy. Ludzie obdarzeni tą wibracją żyją z poczuciem ciężaru i trudu. Nic im w życiu nie przychodzi łatwo i szybko. Czwórka nie przynosi spektakularnych efektów, ale obficie wynagradza dyscyplinę, obowiązek i cierpliwość. Wprawdzie 4 niesie z sobą skłonności do depresji i pesymizmu, to pozwala jednak przetrwać najcięższe zmagania losu. Czwórka to liczba ludzi wykonujących ciężką pracę: robotników, rolników, górników, policjantów, żołnierzy, urzędników, służących, lokajów, sprzątaczek, mechaników itd.
Jaka jesteś: Czwórka jest towarzyska i wygodnicka. Ma dużo szczęścia, nie lubi ryzyka. Ceni życie dostatnie i odsuwa od siebie wszystko, co mogłoby zburzyć jej spokój.
Planeta patron: Saturn
Wiodący znak zodiaku: Rak i Koziorożec
Korzystny dzień tygodnia: Sobota

5
Symbolika: Piątka jest liczbą skłaniającą do zabawy, przyjemności i miłości. Wyraża sobą potrzebę twórczego działania, swobody, wolności, niezależności. Ludzie obdarzeni tą wibracją lubią rozmach, spektakularne działania, przepych, bogactwo, luksus. To liczba artystów, aktorów, piosenkarzy, poetów, malarzy, pisarzy. Piątka daje optymizm, poczucie humoru, potrzebę przyjemności życiowych, zbytek, rozrzutność. Piątka daje również popularność, sławę, bogactwo, ale może przynosić także zarozumiałość, lenistwo, despotyzm i ekstremalne zachowania. Ludzie obdarzeni tą liczbą gromadzą wokół siebie ludzi, dlatego mogą sprawować stanowiska kierownicze.
Jaka jesteś: Piątka jest pewna siebie i uparta. Zawsze musi znajdować się w centrum uwagi. Pomimo pewności siebie rzadko ma własne zdanie. Ciężko ją do czegoś przekonać.
Planeta patron: Słońce
Wiodący znak zodiaku: Lew
Korzystny dzień tygodnia: Niedziela

6
Symbolika: Szóstka oznacza wrażliwość, opiekuńczość, pracowitość, inteligencję, uczucia, miłość, ale bardziej w wersji platonicznej niż zmysłowej. Szóstka to liczba ludzi pracy, ciągle zagonionych, poświęcających się obowiązkom i powinnościom życiowym. Symbolizuje troskę o ciało, higienę, zdrowie, zdrowy styl życia, leczenie i profilaktykę leczniczą. Ludzie obdarzeni tą wibracją posiadają skłonność do opiekowania się innymi i służenia. To lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, handlowcy, urzędnicy, dietetycy. Ludzie ci cenią sobie powinność, dyscyplinę, wierność. Są obowiązkowi i sumienni. Poświęcają się dla firmy, ale i dla własnej rodziny, bądź najbliższych.
Jaka jesteś: Szóstka jest praktyczna i zorganizowana. Twardo stąpa po ziemi i lubi być wszędzie i wszystko wiedzieć. Kontroluje swoje emocje do tego stopnia, że brak jej spontaniczności w kontaktach z innymi ludźmi.
Planeta patron: Wenus
Wiodący znak zodiaku: Panna
Korzystny dzień tygodnia: Wtorek

7
Symbolika: Siódemka jest liczbą duchowości i świętości. Liczba ta zachęca do poszukiwań religijnych i duchowych. Ludzie obdarzeni tą wibracją wykazują wielką wrażliwość i intuicję. Znajdziemy pośród nich wielu duchownych, muzyków, poetów, malarzy, filozofów. Ludzie ci są trochę nieobecni, oddaleni od rzeczywistości i realnego świata, zagłębieni w mistyczne i duchowe rozważania. Posiadają ogromne pokłady wrażliwości i współczucia. Chcą nieść pomoc i pociechę cierpiącym i samotnym. W negatywnej formie siódemka wzmacnia problemy psychiczne. Czasem pojawiają się pod wpływem tej wibracji skłonności samobójcze i nałogi.
Jaka jesteś: Siódemka jest czarująca i bezinteresowna. Ma dobre zdanie o swoich możliwościach intelektualnych. Czasami jednak zdarza im się patrzeć na innych z góry. Można jednak zawsze na nią liczyć.
Planeta patron: Neptun
Wiodący znak zodiaku: Ryby i Byk
Korzystny dzień tygodnia: Sobota

8
Symbolika: Ósemka to jakby przeciwieństwo siódemki, oznacza siłę, rozmach, potęgę. Ludzie pod jej wpływem wykazują dużą energię, pragnienie osiągnięcia sukcesu. Ciągnie ich do polityki, biznesu, władzy. Potrzebują spełnienia w realnym świecie i konkretnych osiągnięć. Są maksymalistami: albo wszystko, albo nic. Potrafią jednakże być bezlitośni i okrutni, gdy chodzi o osiągnięcie celu. Dlatego potrzebują mieć realną władzę, choćby to była mafia lub gang. W świecie polityki i biznesu lubią stać z boku i w cieniu. Nie potrzebują popularności, wystarczy, że wywierają wpływ na tych, którzy są na świeczniku. Ósemce patronuje Skorpion i planeta Pluton.
Jaka jesteś: Ósemka jest godna zaufania i przyjacielska . Jest także zrównoważona i wytrzymała. Jeśli coś sobie postanowi na pewno dopnie swego. Na pierwszy rzut oka jest chłodna, ale tak naprawdę jest przyjazna.
Planeta patron: Pluton
Wiodący znak zodiaku: Skorpion
Korzystny dzień tygodnia: nieokreślony

9
Symbolika: Dziewiatkajest liczbą rozproszenia. W tej fazie człowiek nie zatrzymuje nic dla siebie, lecz oddaje to co ma najlepszego światu. Liczba ta zachęca do ciągłego ruchu i zmian. Ludzie urodzeni pod jej wpływem są ciągle w podróży, nie mogąc odnaleźć spokojnej przystani. Wibracja ta zachęca do zdobywania wiedzy, uczenia siebie i innych. To liczba podróżników, globtroterów, uczonych, mędrców, ale i prawników, nauczycieli, kaznodziei i kapłanów, teologów i filozofów. W tej fazie człowiek poświęca się dla wiedzy i dla dobra ludzkości, nie gromadząc dóbr i przywilejów. Dlatego występuje niebezpieczeństwo rozproszenia i braku spokoju.
Jaka jesteś: Dziewiątka jest impulsywna i egoistyczna. Łatwo nawiązuje kontakty z innymi, ale trudno z nią czasami wytrzymać gdyż próbuje sobie podporządkowywać wszystko i wszystkich.
Planeta patron: Jowisz
Wiodący znak zodiaku: Strzelec
Korzystny dzień tygodnia: Czwartek

Liczby Mistrzowskie

11
Jedenastka zwykle towarzyszy ludziom o wielkiej wrażliwości, posiadających kontakty z wyższymi siłami. To mistycy, prorocy, święci. Ale i osoby niezrównoważone duchowo i psychicznie, fanatycy, buntownicy, nawiedzeni.

22
Dwudziestka dwójka to najpotężniejsza liczba jaką znamy. Ludzie pod jej wpływem mają realny wpływ na światowe wydarzenia. To wielcy mędrcy, mistrzowie i uczeni. To ludzie stworzeni by być na czele przemian. Pionierzy, bohaterowie, przywódcy obdarzeni ogromnymi możliwościami i darami.

33
Trzydziestka trójka symbolizuje doskonałą harmonię, prawość, uczciwość. Ludzie obdarzeni jej wpływem posiadają niezwykłe poczucie piękna. Potrafią kochać z pełnym oddaniem i poświęceniem.

44
Czterdziestak trójka charakteryzuje wielkich przywódców i ludzi sukcesu. Ludzie ci obdarzeni są bardzo silną osobowością, odpornością i ambicjami. To urodzeni szefowie firm, banków i potężnych korporacji.

O numerologii można by pisać jeszcze bardzo długo, dlatego zachęcam do samodzielnego zgłębiania tej fascynującej nauki.

Lucian Lacigam
7.08.2003, 18:39

Myślodsiewnia

Pseudonim
Twoja myśl

Zła

pffff... u mnie jest na odwrot ; p

20.05.2010, 17:29
fhgk

hujj zajebany w morde ruhany

13.05.2010, 16:42
karek

a mi, ze jestem 44. moze ktos wie jak dziala na mnie mieszkanie z nr 11???

28.11.2009, 14:46
Patrycja

MI wyszło 44

24.11.2009, 17:22
BLONDi

PIATECZKA :) sama prawda cała ja ......

8.07.2009, 16:44
ppppppppppppppppppppp

ja w to nie wierze

3.07.2009, 21:58
lauramei

wiem ze wiem

31.05.2009, 11:04
norbert

jezeli ktos ma 10 to sie dodaje 1+0 i wychodzi 1, przeciez to jest wytlumaczone jak czarne na bialym...

19.05.2009, 23:25
am

mi tez wyszło 10

12.05.2009, 09:42
L...

a mi wyszlo 10..a 10 nie ma... ???

25.01.2009, 12:13